بین الملل

انصارالله: آمریکا و انگلیس کشتی‌های خود را از دریای سرخ خارج کنند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مجله روز، «محمد علی الحوثی» از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن، امروز (سه‌شنبه)، گفت که حضور آمریکا و انگلیس در راستای دفاع از رژیم صهیونیستی است که دست به کشتار جمعی مردم غزه زده است.

الحوثی به آمریکا و انگلیس تأکید کرد: شما از جنایت دفاع می‌کنید، ما از انسانیت. شما از قاتلان دفاع می‌کنید، ولی ما دفاع می‌کنیم تا قتلی صورت نگیرد. انتخاب ما، ارزشهای انسانی است، ولی انتخاب شما قتل و نابودی».

وی  در جریان سخنرانی در یک رژه نظامی که تحت عنوان «طوفان الاقصی» برگزار شد، ادامه داد: «هیچ اهمیتی به حملات شما نمی‌دهیم و از مواضع خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد. آمریکا و انگلیس دشمنان ما هستند. به آمریکا می‌گوییم که تو تروریست هستی و نمی‌توانیم جنایاتی را که در حق ما مرتکب شده‌ای، فراموش کنیم».

 

 

آمریکا که برای مقابله با عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ یک ائتلاف نظامی تشکیل داده است، بامداد امروز به همراه انگلیس و دیگر متحدان مواضعی را در خاک یمن هدف قرار داد.

الحوثی همچنین هشدار داد: آمریکا باید بداند که وقتی بمباران می‌کند و می‌گوید که در وضعیت دفاعی قرار دارد و با جنگنده و ناوهای خود برای قتل ما آمده است، هیچ ترسی از او نخواهیم داشت، بلکه هر کشتی را که علیه ملت یمن باشد، غرق خواهیم کرد.

این مقام انصارالله با بیان اینکه آمریکا و انگلیس باید کشتیهای خود را از دریای سرخ خارج کنند در پایان گفت: «تهدیدهای آمریکا و انگلیس برای ملتی که تسلیم‌ناپذیر است و عاشق شهادت است، هیچ سودی نخواهد داشت. آمریکا و انگلیس اگر به دنبال راه درست هستند، باید به نتانیاهو بگویند که محاصره غزه و حمله به آن را تمام کند. در این صورت، یمن پیام [این کشورها] را خواهد فهمید».

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، صبح امروز (سه‌شنبه)، در واکنش به حملات گسترده ائتلاف آمریکایی به مناطق مختلف یمن، گفت که این تجاوزات بدون پاسخ نخواهند ماند.

آمریکا پیش از این نیز به همراه متحدان خود به مواضع ارتش یمن حمله کرده است. ارتش یمن در پاسخ به این حملات کشتی‌های آمریکایی را در دریای سرخ  مورد حمله قرار داده بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا