استان ها

باند بزرگ سارقان احشام در بیرجند متلاشی شد

مجله روز/خراسان جنوبی فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از انهدام باند بزرگ سارقان احشام و کشف اموال مسروقه خبر داد و گفت: از ابتدای سال با تلاش کارکنان جان برکف انتظامی بیش از۵۰ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

 سردار حسن شجاعی نسب امروز سه‌شنبه ۱۰ بهمن در مصاحبه خبری با موضوع انهدام باند بزرگ سارقان احشام و اموال مسروقه، اظهارکرد:سرقت امروز یکی از جرائم و ناهنجاری های اجتماعی است که موجب ایجاد احساس ناامنی و دغدغه در شهروندان و مردم عزیز می‌شود.

وی با بیان اینکه در چند ماهه گذشته سرقت های متعددی از احشام بصورت برنامه‌ریزی شده در سطح استان اتفاق افتاده است، تصریح کرد: این سارقان اموال شهروندان بویژه احشام را سرقت می کردند که شناسایی و دستگیری و سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت که با تلاش رزمندگان پلیس و کارآگاهان پلیس آگاهی و با بررسی صحنه‌های جرم، اقدامات فنی اطلاعاتی، روش های نوین کشف جرم توانستند سارقان را لحظاتی بعد از سرقت در یکی از شهرستان‌ها شناسایی وپس از هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه آن‌ها را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

سردار شجاعی نسب با اشاره به اینکه در این عملیات ۵ نفر از سارقان که با استفاده از خودروهای تیزرو اقدام به سرقت می‌کردند، دستگیر شدند؛ تصریح کرد: ۴ دستگاه خودرو مربوط به سارقان توقیف و احشام سرقتی نیز از آن‌ها کشف گردید.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی  اظهار کرد: سارقان احشام بصورت برنامه ریزی شده در سطح شهرستان‌های بیرجند، قاین، سربیشه، سرایان و خوسف اقدام به سرقت احشام می‌کردند و احشام را پس از سرقت ذبح کرده و به افرادی که با آن‌ها در ارتباط بودند به فروش می‌رساندند.

وی افزود: در بازجویی های فنی و پلیسی از سارقان، همچنین تعداد ۵ نفر از مالخرهایی که این احشام سرقتی را خریداری می‌کردند شناسایی و دستگیر شده و متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی کردند.

سردار شجاعی نسب اظهار کرد: سارقان دستگیر شده به ۷۳ فقره سرقت و ۴۳۶ راس سرقت احشام نیز اعتراف کردند لذا از ابتدای سال ۳۴ مرحله طرح مقابله با سرقت انجام شده و بیش از هزار نفر متهم دستگیر شدند که در مجموع ۵۰ درصد سرقت ها در سطح استان کشف گردیده و در این رابطه ۳۸۳ دستگاه گوشی همراه و ۷ دستگاه موتورسیکلت آپاچی که در دیگر استان‌ها سرقت شده بود کشف شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در این رابطه ۴۶ باند حرفه‌ای سارقان از ابتدای سال شناسایی و کشف و دستگیر شده اند و همچنین ۷ مرحله طرح مقابله با مالخران در سطح استان اجرا شده که ۲۵۹ نفر از این افراد شناسایی و دستگیر شدند، گفت: بیش از ۲۰۰ جلسه در ارتباط با موضوع سرقت با عنوان “قرارگاه مقابله با سرقت” اجرا شده که ۹۲ جلسه نیز در استانداری و فرمانداری شهرستان‌های تابعه با حضور سایر سازمان‌ها و نهادها برگزار شده است.

وی با بیان اینکه ۱۰ مرحله طرح کنترلی محکومین در سطح استان اجرا شده است و در این رابطه ۱۱۳ نفر محکوم متواری دستگیر و مجددا با دستور مقام قضائی به زندان معرفی شدند؛ افزود:همچنین بیش از ۳ هزار و ۶۳ نفر محکوم و سارقانی که قبلا مرتکب جرم شده‌اند مورد رصد قرار گرفته و نظارت واقدامات پیشگیرانه در این خصوص انجام شده است.

سردار شجاعی نسب یادآورشد: پلیس برای نظم، امنیت و آرامش مردم به صورت شبانه روزی تلاش کرده و خدمتگزا مردم خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا