بین الملل

بلینکن به نتانیاهو طرحی را برای آینده غزه ارائه داد

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر اهمیت اجتناب از آسیب رساندن به غیرنظامیان در غزه تاکید کرد.

به گزارش مجله روز، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور در نشستش با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و شورای جنگ بر اجتناب از وارد شدن آسیب‌های بیشتر به غیرنظامیان در غزه تاکید کرد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که بلینکن در خصوص تلاش‌های جاری برای تضمین آزادی همه اسیران و نیز اهمیت افزایش سطح کمک‌های انسانی ارسال شده برای غیر نظامیان در غزه گفتگو کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که بلینکن بر لزوم تضمین صلح دائمی در راستای تشکیل یک کشور فلسطینی تاکید کرد.

در همین حال، واشنگتن پست به نقل از مسئولان آمریکایی اعلام کرد که بلینکن مسئولان ارشد رژیم صهیونیستی را در نشست‌های پی در پی امروز خود به اجتناب از جنگ فراگیر با حزب الله ترغیب کرد.

واشنگتن پست به نقل از مسئولان آمریکایی تصریح کرد که بلینکن مسئولان رژیم صهیونیستی را به تفکر جدی در خصوص برنامه‌ریزی برای بعد از پایان درگیری‌ها در غزه دعوت کرد.

این روزنامه نوشت که بلینکن طرحی را برای آینده غزه بر اساس نشست‌های خود با رهبران عربستان، امارات، قطر، اردن و ترکیه ارائه داد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا