استان ها

بهره‌مندی ۹۹درصد جمعیت استان ایلام از اینترنت و تلفن همراه/ مشکل اینترنت بخش سیوان حل می‌شود

بهره‌مندی ۹۹درصد جمعیت استان ایلام از اینترنت و تلفن همراه/ مشکل اینترنت بخش سیوان حل می‌شود

مجله روز/ایلام  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: در حال حاضر ۹۹ درصد جمعیت دارای ضریب نفوذ اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه هستند.

مهندس «علی کریمی» در نشست کارگروه مجازی کار، کرامت و پاسخگویی اظهار کرد:  در حال حاضر ۹۹ درصد جمعیت دارای ضریب نفوذ اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه هستند.
وی گفت: با توجه به اینکه ۹۲ روستا از ابتدای دولت تاکنون کار شده سهم ما تا قبل از دولت سیزدهم ۷۱ روستا بود ولی در طی ۲ سال ۹۲ روستا کار شده که امیدواریم همین روند ادامه پیدا کند و تا آخرین روستاها پیش رویم.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به شهر هوشمند ارتباطی و ایجاد زیرساخت های این شهر گفت: در خصوص شهر هوشمند ابتدا در تعریف این موضوع باید گفت شهر هوشمند شهری است که انواع سنسورها و روش های الکترونیکی در آن جمع آوری اطلاعات کنند و برای مدیریت کارآمد منابع و خدمات شهری از اطلاعات آن بتوان استفاده نمود.
وی افزود: در حال حاضر بستر لازم فراهم شده که ان‌شاءالله بتوانیم در آینده نزدیک این بستر پاسخگوی اینترنت و مورد استفاده شهر هوشمند قرار گیرد.
کریمی با اشاره به بحث فیبر نوری اظهار داشت: بیشتر تمرکز ما روی سایت های تلفن همراه در روستاهاست همه ایجاد سایت جدید در روستاها و اجرای فیبر نوری روستایی که با توجه به اینکه فیبر نوری قابلیت بسترسازی و امکان ارتباطات تا ۵۰ سال آینده را هم که پیش بینی شده در کل دنیا می تواند پاسخگو باشد.
وی در پاسخ به سوال مجله روز، درباره وضعیت اینترنت روستاهای بخش سیوان اظهار کرد: تجهیزات ۴G در سایت داروند نصب شده و به زودی این سایت بخشی از روستاها را پوشش خواهد داد و به زودی راه‌اندازی خواهد شد.
وی گفت: ایجاد ارتباط فیبر نوری از جعفرآباد تا طولاب  وجود دارد اما از ایلام تا جعفرآباد نیاز به پایداری بیشتری دارد که قبل از انتخابات اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا