نشاط

خاطره جالب سردار سلامی از مسابقه ایران و امریکا در جام جهانی

سردار سرلشکر سلامی در دیدار با اعضای تیم ملی فوتبال مردان و فوتسال زنان در سالن همایش هتل آکادمی فوتبال اظهار کرد: حضور در جمع ستاره های آسمان کشورمان برای من افتخار است. ما به واسطه ورزشکاران با غیرت، باتعصب، شریف و سختکوش مان یک کهکشان ستاره روی زمین داریم. حضور در جمع شما برای من انرژی، نشاط و بهجت درونی ایجاد می کند. احساس من این است که در بین بهترین فرزندان ایران اسلامی حضور دارم.

وی در ادامه با تبریک ولادت حضرت فاطمه و روز مادر، اظهار کرد: قوی ترین آرزوی من این است که یک لحظه چهره پدر و مادر خود را یک بار دیگر ببینم. در زمان دوران دفاع مقدس، قبل از اعزام به جبهه بدون اینکه پدر و مادرم بفهمند چشم از روی آنها برنمی داشتم و ملاقات را برای خودم ذخیره می کردم. مادرم کاسه آب پشت سرم می ریخت و من تا برمی گشتم مادرم را می دیدم. خیلی قدر پدران و مادران خود را بدانید. هیچ کسی جای مادر را نمی گیرد.

فرمانده کل سپاه افزود: ورزشکاران تمثال هویت فرهنگی جامعه و ورزش بازتاب دهنده هویت و فرهنگ یک جامعه است. ورزشکاران نشانه های درخشان فضیلت های جامعه و محبوب ترین چهره ها در میان جوامع هستند. آنها متعلق به خود نیستند بلکه یک الگو بوده و رفتار و ظواهر آنها در جامعه به سرعت تکثیر می شود. من که فرمانده سپاه هستم و مسائل امنیت ملی را دنبال می کنم، برای دیدن مسابقات ورزشکاران، ساعت کاری خود را تنظیم می کنم. من بیشتر شما را با اسم کوچک می شناسم. فوتبال جایگاه مهمی در جامعه ما دارد. شما فوتالیست ها در خارج کشور هم محبوب هستید.

سلامی خاطرنشان کرد: در شب مسابقه ایران و امریکا در جام جهانی فرانسه ما در هواپیما بودیم و نمی توانستیم مسابقه را ببنیم. کمک خلبان هرچند یکبار نتیجه را می گفت. یکبار آمد گفت ایران یک آمریکا هیچ. نگفت صفر و گفت هیچ. دوباره آمد و گفت ایران دو آمریکا هیچ. وقتی آنها گل زده بودند دیگر به ما نگفت.

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا