اقتصادی

درخواست نماینده زاهدان از رئیس جمهوری درباره کاهش سهمیه بنزین

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به کاهش سهمیه بنزین در استان سیستان و بلوچستان از رئیس جمهور خواست تا دستوری برای لغو این مصوبه صادر کند.

به گزارش مجله روز، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت صبح روز دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲ صحن مجلس در تذکری گفت: تصمیمی که دولت محترم راجع به کاهش سهمیه بنزین اتخاذ کرد، متأسفانه در استان سیستان و بلوچستان که وسعت آن به اندازه چند استان کشور است، مشکلاتی ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد: تعداد زیادی از مردم استان سیستان و بلوچستان به خصوص جوانان به دلیل بیکاری مشغول مسافرکشی هستند؛ همچنین کسانی که شغلشان در روستاهاست و در شهر سکونت دارند فاصله‌های ۱۰۰ الی ۲۰۰ کیلومتر را باید رفت و آمد کنند و کاهش سوخت مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

این نماینده مجلس با بیان این که باید استان‌ها را متفاوت دید تا مشکلاتی برای مردم ایجاد نشود افزود: این تذکر جدی را به دولتمردان عزیز می‌دهم که آقای رئیس جمهور دستور دهند و رسیدگی کنند.

شهریاری گفت: الان در سیستان و بلوچستان رانندگان تاکسی‌های بین شهری به شدت نگران هستند و هزینه‌های آنها افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم زاهدان در پایان تاکید کرد: از رئیس جمهور درخواست می‌کنم که دستور دهند این مصوبه لغو شود و مشکلات را از سر راه مردم در بعضی از استان‌ها به خصوص استان‌های پهناور بردارند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به پوشش اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد می‌پردازم. با داشتن دانش عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در حوزه اقتصاد، تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا