رشد ۳۳درصدی درآمد از گمرکات مازندران

مجله روز/مازندران ناظر گمرکات مازندران از رشد ۳۳ درصدی درآمد گمرکات این استان از تجارت خارجی در۱۰ ماه گذشته سال جاری خبر داد.

به گزارش مجله روز، به نقل از روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات مازندران، امیر جمشیدی گفت: طی این مدت درآمد گمرکات مازندران حاصل از تجارت خارجی با رشد ۳۳ درصدی بالغ بر ۱۴ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال بوده است.

جمشیدی تصریح کرد: میزان واردات ۱۰ ماهه سال جاری به سه میلیون و ۸۵۴ هزار تن و به ارزش یک میلیارد و ۸۸۶ میلیون دلار رسید، که از افزایش ۸۵ درصدی در وزن و ۴۹ درصدی در ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: پنج قلم عمده کالاهای وارداتی در این مدت؛ ذرت دامی با ۷۵۹ میلیون دلار، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی با ۵۵۵ میلیون دلار، جو دامی با ۳۴۲میلیون دلار، کک نفتی با ۶۰میلیون دلار و محصولات شیمیایی با ۳۲میلیون دلار بودند.

جمشیدی همچنین ۵ کشور عمده مبدا کالاهای وارداتی را به ترتیب شامل امارات متحده عربی با ۷۰۱ میلیون دلار، ترکیه با ۴۸۸ میلیون دلار، روسیه با ۳۰۳ میلیون دلار، انگلستان با ۹۹ میلیون دلار و عمان با ۷۸میلیون دلار ذکر کرد.

وی با اشاره به واردات کالاهای اساسی در ۱۰ ماه گذشته، گفت: میزان واردات کالاهای اساسی طی همین مدت از گمرکات مازندران بالغ بر۳ میلیون ۶۴۸ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۶۹۹میلیون دلار بوده که از نظر وزنی رشد ۹۹ درصدی و از نظر ارزشی رشد ۶۵درصدی را نسبت به مدت مشابه قبل نشان می‌دهد.

ناظر گمرکات مازندران اظهار کرد: کالاهای اساسی سهم ۹۵ درصدی از وزن و ۹۰ درصدی از ارزش کل واردات گمرکات مازندران را داراست

این مسئول در رابطه با اقلام عمده کالاهای اساسی بیان کرد: ذرت دامی، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی و دامی، گندم دامی، جودامی و خوراک آماده دام اقلام عمده کالاهای اساسی وارداتی به گمرکات مازندران بودند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا