استان ها

قندهای مصنوعی علائم شبه “MS” در فرد ایجاد می‌کند

مجله روز/کرمان پیش از ظهر امروز هشتم بهمن ماه نشست خبری با محوریت “پویش ملی سلامت، اطلاع رسانی تغذیه سالم” با حضور معاون بهداشتی و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

دکتروحیدرضا برهانی نژاد در این نشست با اشاره به تاثیر مسائل اجتماعی و فردی در تغذیه سالم اظهار کرد: برخی مسائل فردی قابل مداخله است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آگاهی و باور مردم در زمینه تغذیه تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند باور مردم نسبت به سلامت جامعه را اصلاح کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به پویش ملی سلامت اظهار کرد: پویش ملی سلامت “اطلاع رسانی تغذیه سالم” از اول تا ۱۵ بهمن ماه، اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: پویش ملی اطلاع رسانی تغذیه سالم، با هدف اطلاع‌رسانی در خصوص مصرف نمک تصفیه شده ید دار و ارتقاء دانش آحاد جامعه در خصوص شیر و لبنیات در راستای افزایش مصرف لبنیات است.

به گزارش مجله روز، بهاره غیاثی مدیر گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست گفت: این پویش اول تا هفتم بهمن ماه با موضوع نمک و شعار “انتخاب همه، نمک کم، اما تصفیه شده ید دار” و هشتم تا ۱۵ بهمن ماه با موضوع لبنیات و شعار “از کودکی تا پیری، لبنیات دوست سلامتی” است.

وی با اشاره به اینکه مصرف نمک ید دار نیاز به آموزش بیشتری دارد، تصریح کرد: متاسفانه برخی به سمت مصرف نمک‌های غیر تصفیه شده مثل نمک دریا، سنگ نمک و … رفته‌اند.

مدیر گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به وجود ید در مواد غذایی دریایی و گران بودن این مواد غذایی، اظهار کرد: بهترین راه دسترسی مردم به ید، نمک یددار است لذا نمک ید دار تصفیه شده می‌تواند ید مورد نیاز بدن را تامین کند.

وی بر لزوم مصرف لبنیات مخصوصاً شیر تاکید کرد و افزود: متاسفانه در شبکه‌های مجازی شاهد تبلیغ عدم مصرف لنیات هستیم که باعث کاهش مصرف لبنیات در برخی از گروه‌ها شده است.

همچنین قدسیه علیزاده رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این نشست گفت: از سال ۱۳۹۳ واحدهای تولیدی را الزام به درج نشانگر رنگی تغذیه‌ای بر روی محصولات غذایی و آشامیدنی کرده‌ایم که مقدار پنج شاخص مهم مؤثر در سلامتی یعنی انرژی، قند، چربی، نمک و اسیدهای چرب ترانس موجود در محصولات غذایی را با رنگ‌های سبز، نارنجی و قرمز مشخص می‌کنند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که نظارت بر تولید مواد غذایی بر عهده ماست، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند از طریق سامانه fdacrm.ir استعلام پروانه‌های بهداشتی سازمان غذا و دارو و پروانه عرضه کننده مواد غذایی را استعلام کنند.

به گزارش مجله روز، بهروز طلایی دکترای تغذیه نیز در این نشست گفت: چراغ راهنمای تغذیه (نشانگرهای تغذیه) می‌تواند به تغییر رفتار تغذیه‌ای افراد کمک کند.

وی با بیان این مطلب که مصرف قندهای مصنوعی برای هر کسی خوب نیست، تصریح کرد: مصرف قند مصنوعی را توصیه نمی‌کنیم و این قندها علائمی شبه “ام اس” در فرد ایجاد می‌کند و قند مصنوعی در نوشابه رژیمی زینو، بیسکویت‌های رژیمی، قرص‌های رژیمی و در برخی از مکمل‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به گروه‌های غذایی عنوان کرد: نان و غلات، میوه‌ها، سبزی‌ها، لبنیات و گوشت‌ها پنج گروه غذایی هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: ممکن است شیر، پنیر، ماست و … برای برخی افراد که دارای بیماری‌های خاصی هستند، در مدت کوتاهی مناسب نباشد.

طلایی اظهار کرد: دوغ‌های صنعتی نمک بالایی دارند و مضر است لذا توصیه می‌شود که افراد خودشان در خانه دوغ درست کنند.

وی افزود: برخی بر این باورند که بستنی کلسیم بالایی دارد اما بستنی کلسیم زیادی ندارد و شکر و چربی بالاتری دارد.

همچنین محمدرضا احمدپور مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این نشست درباره نمک دریا و تبلیغات زیاد آن عنوان کرد: در کارخانه، فلزات سنگین نمک گرفته و تصفیه می‌شود.

وی با بیان اینکه نظارت بهداشتی به غیر از طرح‌های ضربتی، فصلی یک بار انجام می‌شود، اظهار کرد: در برابر تبلیغ گسترده و سود بالای نمک دریا، اقدامات ما برای جلوگیری از عرضه آن خیلی کارگر نیست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا