عمومی

لایحه بودجه ١۴٠٣ شهرداری همدان تقدیم شورای شهر شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمود مسگریان شامگاه سه‌شنبه در ٢۵٧ مین جلسه صحن علنی شورا ضمن تبریک ولادت امیرمؤمنان علی (ع) و گرامیداشت روز پدر، گفت: بودجه پیشنهادی ۱۴۰۳ شهرداری همدان بیش از سه هزار و ٩٨٠ میلیارد تومان است که توسط شهردار به شورا ارائه شد.

مسگریان با اشاره به اهمیت ارائه بودجه پیشنهادی در زمان مقرر به شورا، اظهار داشت: تحقق بودجه مهم‌ترین موضوعی است که مجموعه شهرداری باید در راستای آن همت ویژه‌ای داشته باشند.

وی ضمن تشکر از زحمات و تلاش مجموعه شهرداری همدان از جمله مدیران و معاونین شهرداری، یادآور شد: بودجه پیشنهادی شهرداری به کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر ارجاع داده می‌شود تا پس از بحث و بررسی اعضای شورا؛ مصوب و به صحن شورا ارسال شود.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان، اضافه کرد: لایحه پیشنهادی شهرداری همچنین پس از تصویب در صحن شورا به کمیته انطباق فرمانداری جهت تصویب نهایی ارسال و پس از آن اجرایی می‌شود.

مسگریان تاکید کرد: انتظار می‌رود بودجه سال‌جاری (۱۴۰۲) نیز تا پایان سال محقق شود و در کنار آن مطالبات پیمانکاران که از ابتدای سال به شهرداری در تحقق برخی از پروژه‌ها کمک کرده‌اند پرداخت شود.

پیش بینی بودجه ٣٩٠٠ میلیاردی شهرداری همدان در سال آینده

شهردار همدان نیز در ادامه این جلسه ضمن تقدیر از همراهی اعضای شورای شهر با مجموعه مدیریت شهری با بیان اینکه رقم بودجه پیشنهادی بیش از ٣ هزار و ٩٠٠ میلیارد تومان پیش بینی شده است، گفت: بودجه پیشنهادی حاصل برگزاری نشست‌های متعدد و تخصصی با مدیران مناطق، سازمان‌ها، معاونان و کارشناسان است که امیدواریم در راستای خدمت‌رسانی به مردم شهر راهگشا و اثرگذار باشد.

سیدمسعود حسینی افزود: از مجموع بودجه پیشنهادی سال آینده، ۵۴ درصد در بخش عمرانی و حدود ۴۶ درصد نیز در بخش جاری و هزینه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های عمده‌ای در بودجه پیشنهادی دیده شده است، اضافه کرد: منابع و مصارف بودجه پیشنهادی به صورت متوازن پیش بینی شده است.

وی به جهت گیری اصلی بودجه سال آینده شهرداری اشاره کرد و گفت: مبنای بودجه پیشنهادی با هدف همدان بوم شهری گردشگری، دسترس پذیر و هوشمند با سبک زندگی ایرانی – اسلامی‌تهیه و تدوین شده است.

شهردار همدان توجه به سرمایه‌گذاری را از اصلی‌ترین رویکردهای بودجه سال آینده برشمرد و اظهار کرد: توجه به حمل و نقل عمومی، گردشگری، هوشمندسازی، خدمات شهری، فرهنگی اجتماعی و ورزشی و سایر موضوعات از دیگر رویکردهای اصلی بودجه پیشنهادی سال ١۴٠٣ است.

وی در پایان صحبت‌های خود اضافه کرد: میانگین نرخ رشد بودجه پیشنهادی سال ١۴٠٣ نسبت به یک دهه گذشته، حدود ٢۶ درصد است.

دکمه بازگشت به بالا