بین الملل

مقام آمریکایی: جنگ علیه غزه ممکن است تا پایان ۲۰۲۴ ادامه یابد

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه در سخنانی از احتمال ادامه جنگ علیه ملت فلسطین در نوار غزه تا پایان سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش مجله روز، «برت مک‌گورک»، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای امنیت ملی آمریکا در سخنانی در این باره گفت: کاخ سفید نمی‌داند که اسرائیل چه زمانی قصد دارد وارد مرحله کاهش عملیات انتقام جویانه علیه حماس شود و جنگ ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۴ ادامه یابد.

طبق گزارش خبرگزاری سما، مک گورک به نقل از مقامات اسرائیلی افزود، درگیری ممکن است برای مدت طولانی، شاید تا پایان سال جاری میلادی ادامه یابد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت درباره بازگشت فلسطینی‌ها به خانه‌های خود در شمال غزه که در حملات رژیم صهیونیستی ویران شده است، بررسی‌هایی صورت گرفته است.

این مقام آمریکایی در این باره ادامه داد: آمریکا درحال بررسی این احتمال با سازمان ملل است، اما مطلع است که بسیاری از خانه‌ها ویران و یا غیرقابل سکونت شده‌اند.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر (دهم آذر) بار دیگر از سر گرفته شد.

طبق اعلام وزارت بهداشت غزه، جنایات صهیونیست‌ها تا کنون ۲۲ هزار و ۶۰۰ شهید و بیش از ۵۷ هزار مجروح برجای گذاشته است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا