استان ها

نارضایتی مردم از کیفیت پایین و قیمت بالای خودروهای داخلی/تکمیل سامانه گرمسیری، کرمانشاه را به ستون امنیت غذایی کشور تبدیل می‌کند

به گزارش خبرنگار مجله روز کرمانشاه، محمد رشیدی در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس اظهار کرد: بیکاری و مشکلات معیشتی و تاکید بر تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی و توانمندسازی اقتصادی و فاصله‌گیری از اقتصاد دولتی و دستوری از معضلات استان کرمانشاه است.

وی افزود: عمل بی‌قید و شرط دولت به مصوبات مجلس، نارضایتی مردمی از کیفیت پایین خودروهای داخلی و توجه به محرومیت‌های مدال آوران ورزشی ملی و جهانی بخشی از این مطالبات و معضلات است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همت خود را در توانمندسازی اقتصادی و کاهش مشکل بزرگ بیکاری استان کرمانشاه به کار گیرید، حق مردم دلاور، ایثارگر و باسخاوت کرمانشاه این حجم بزرگ بیکاری، مشکلات معیشتی و اقتصادی نیست.

وی بیان کرد: مردم ‌شجاع و مهربان کرمانشاه هشت سال درگیر جنگ تحمیلی بودند و پس از آن ۲۰ سال مورد غفلت و فراموشی توسط دولت‌ها قرار گرفتند.

رشیدی خطاب به دولت عنوان کرد: واحدهای بزرگ اقتصادی دولت را مامور کنید تا در کرمانشاه که ظرفیت هم‌جواری و ۴۰۰ کیلومتر مرز مشترک و امن با کشور عراق دارد سرمایه‌گذاری کنند و در این راستا زمینه ورود بخش خصوصی را آسان کنید.

مطالبه مجلس از دولت، عمل بی‌قید و شرط به مصوبات مجلس است

نماینده مردم شریف کرمانشاه و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مطالبه مجلس از دولت، عمل بی‌قید و شرط به مصوبات مجلس است، گفت: قانون جوانی جمعیت، خانواده و افزایش‌ حقوق سربازان و رتبه بندی معلمان فرهیخته و تصویب همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که استوانه‌های مادی و معنوی خانواده‌های ایرانی هستند، حاصل تلاش‌های نمایندگان مجلس یازدهم به نفع مردم بود.

رشیدی ادامه داد: دولت مردمی سید ابراهیم رئیسی، توقع مردم و نمایندگان مجلس از شما این بود که در راستای مردمی سازی اقتصاد و خروج از اقتصاد دولتی و دستوری بیش از دولت های دیگر تلاش می‌کردید که این‌گونه نشد.

وی تاکید کرد: با اقتصاد دولتی و دستوری همچنان شاهد افزایش تورم و کاهش ارزش پول ملی و کوچک‌ترشدن سفره معیشتی مردم خواهیم بود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مردم از کیفیت پایین خودروهای داخلی قیمت بالای آن ناراضی و شاکی هستند، خودروهای بی‌کیفیت داخلی موجب مصرف بی‌رویه انواع سوخت و آلودگی شدید هوا به خصوص در کلان شهرها شده است.

رشیدی افزود: به چه دلیل بیش از ۵۰ سال از خودروهای داخلی که کیفیت آن هرسال کاهشی و قیمت آن افزایشی است، باید حمایت کنیم؟

وی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: شما سه مرتبه واردات خودرو را به اشکال مختلف آزاد کردید ولی دولت دراین باره هیچ عمل مثبتی انجام نداد و حتی لایحه خود را نادیده گرفت‌، امیدوارم دولت این سیاست غلط خود را به زودی اصلاح کند.

دکتر رشیدی گفت: کرمانشاه به‌عنوان قطب کشاورزی امسال رتبه چهارم تولید گندم کشور را به خود اختصاص داد، تکمیل سامانه گرمسیری و آغاز عملیات سامانه سردسیری می‌تواند این استان زرخیز را از ستون‌های امنیت غذایی کشور قرار دهد.

وی اضافه کرد: سامانه آب سردسیری که از مصوبات سفر رهبری به کرمانشاه است ۱۳ سال مغفول مانده و دستور ایشان مورد بی توجهی قرار گرفته، مطالبه کشاورزان، صنعتگران و مردم کرمانشاه آغاز عملیات اجرایی این سامانه است.

رشیدی اذعان کرد: ورزشکاران پرافتخار کرمانشاهی را دریابید، جوانان پهلوان و غرورآفرین کرمانشاهی که مفتخر به کسب مدال های رنگارنگ در مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی شده‌اند، امروز در کم‌ترین کانون توجه و حمایت قرار دارند و از امکانات ورزشی متعددی محروم مانده‌اند.

اقدامات مجلس یازدهم ارزشمند است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم که مقام معظم رهبری به آن مجلس انقلابی می‌گوید کارهای ارزشمندی در حوزه قانون‌گذاری و نظارت، برنامه و بودجه انجام داده است.

رشیدی عنوان کرد: تصویب طرح اصلاح و قیمت خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی که از توفیقات بنده و همکاران محترم بود باعث شد تا رشد گندم در سه سال به صد درصد و کشور در تولید گندم نان به خودکفایی برسد.

وی ادامه داد: قانون جهش تولید مسکن و جهش دانش بنیان و تسهیل مجوزهای فضای کسب و کار از جمله مصوبات دیگر مجلس انقلابی بود که در جهت اجرای آن نیازمند تلاش بیشتر دولت هستیم.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا