فرهنگ و هنر

واکاوی دو جنایت توسط رژیم صهیونیستی

«محمدعلی الله‌دادی» و «داوود جعفری» از جمله پاسدارانی هستند که پیکر یکی از آنها به دستان شهید حاج قاسم سلیمانی خاکسپاری شده است این دو شهید با اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش مجله روز، نوع دشمنی اسرائیل با ملت ایران کاملا ریشه‌ای، تاریخی و ایدئولوژیکی است، به همین دلیل این اختلاف‌ها قابل حل شدن نیستند. یهودیان صهیونیست اساسا در طول تاریخ با کشورهای متمدن مشکل داشته‌اند. از آنجائی که اسرائیلی‌ها فاقد تمدن و جمعیت هستند، همواره سعی کرده‌اند که در کشورهای متمدن نفوذ و خود را به آن‌ها وصل کنند.

درحالی اسرائیلی‌ها هرساله جشن «ایرانی کُشی» را برگزار می‌کنند که مقامات آنها جشن‌های مختلف از جمله نوروز را به ایرانیان به زبان فارسی تبریک می‌گویند تا در ظاهر بگویند دوستدار ایرانی‌ها هستیم. جشن «پوریم» یکی از سنت‌های قدیمی قوم یهود است که در دهه‌های اخیر و پس از تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. این به اصطلاح جشن که همزمان با سیزدهمین روز از سال جدید خورشیدی برگزار می‌شود، در حقیقت جشن و پایکوبی بر خون ده‌ها هزار نفر از مردم ایران است که با توطئه و دسیسه دو یهودی نفوذی در دربار خشایارشاه کشته شدند.

پس از پیروری انقلاب اسلامی شرایط روابط و مناسبت‌های کشورمان درقبال به رژیم صهیونیستی کاملا تغییر کرد و ماهیت جنایت‌کارانه این رژیم نامشروع آشکار شد. افشای روابط نزدیک ساواک و موساد خشم ملت ایران را شعله‌ورتر کرد چرا که این دو نهاد امنیتی تعداد بسیاری از نیروهای انقلابی را به شهادت رسانده یا مورد شکنجه قرار دادند. جاه طلبی و توسعه طلبی دولت جنایت‌کار و کودک کش اسرائیل در قالب از نیل تا فرات هم یکی از شکاف‌های بنیادی در تقابل با این رژیم است. همچنین در طول این سال‌ها یعنی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون اسرائیل دست به جنایت‌هایی زده است که قابل چشم پوشی و بخشش نیست.

بیشتر بخوانید:
بازداشت ۶ افسر سوری به اتهام دادن اطلاعات درباره «شهید جعفری» به دشمن
وقتی جبهه برای دشمن جهنم شد؛ یادکردی از سردار شهید محمدعلی الله‌دادی
سردار شهید الله‌دادی به روایت یک همرزم

شهادت یکی از پاسداران کشورمان به نام‌های «محمدعلی الله‌دادی» از جمله جنایت‌های مستقیم در حق ملت ایران است که در یک منطقه مشابه یعنی «قُنیطره» رقم خورده است.

خاکسپاری به دست حاج قاسم

دی ماه سال ۱۳۹۳ گروهی از رزمندگان و نیروهای مقاومت اسلامی همراه با سردار محمد علی‌الله‌دادی در حین بازدید از منطقه «قُنیطره» مورد حمله بالگرد نظامی رژیم صهیونیستی قرار گرفتند که در این حمله، سردار الله‌دادی همراه با تعدادی از اعضای حزب‌الله به شهادت‌ رسیدند. شهید الله‌دادی به دعوت شهید سلیمانی ابتدا به لبنان و سپس به سوریه رفت و در مسئولیت‌های مهم و فرماندهی‌های حساس مختلفی خدمت کرد.

واکاوی دو جنایت توسط رژیم صهیونیستی
شهید الله‌دادی سمت چپ حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس

سردار الله‌دادی فرمانده تیپ ادوات لشکر ۴۱ ثارالله بود و بعدها فرمانده تیپ رمضان لشکر ۲۷ حضرت رسول (ص) تهران و فرمانده سپاه الغدیر یزد شد. در مراسم خاکسپاری شهید الله‌دادی، سردار شهیدحاج  قاسم سلیمانی به‌قدری ناراحت بود که همه شرکت‌کنندگان در مراسم این موضوع را متوجه شدند. او توان و تحمل دوری از دوستانش را از کف داده بود. کنار قبر در حین مراسم روی زمین، دوزانو نشسته بود و همه دوست‌داران او می‌توانستند حزن را در چهره او ببینند. بعد از اجرای مراسم به درون قبر رفت و خودش مراسم خاکسپاری را انجام داد؛ اما فرمانده به هیچ‌یک از عکاس‌ها اجازه عکاسی نداد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا