ایرانی کسب و کاربین الملل

چرا کانادا برای سرمایه گذاری مناسب است؟

مهاجرت منظم به کانادا

نکته اولی که برای بسیاری از مهاجران در کلاس های مختلف اقتصادی، از اهمیت زیادی برخوردار است این نکته است که، کانادا یکی از منظم ترین کشورهای مهاجرپذیر دنیاست که با سیستم کاملاً مشخص جذب مهاجر، نه تنها سرمایه گذاران دنیا را به خود جذب می‌نماید، بلکه با امکاناتی که به این مهاجرین داده می‌شود، مطلوب ‌ترین مکان زندگی برای خانواده‌ هاست. یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت به کانادا داشتن امنیت اجتماعیست. این کشور با قوانین خود به بهترین شکل ممکن از حقوق خانواده دفاع می‌کند.

Why is Canada suitable for investment

هزینه پایین زندگی

دومین انگیزه محترک بسیاری از افراد برای انتخاب کانادا، هزینه پایین زندگی در این کشور در مقایسه با بهترین کشورهای جهان است. با انجام تحقیق مختصری راجع به شهرهای شاخص کانادا همچون تورنتو، ونکوور، یا مونتریال، و مقایسه قیمت اجاره یا خرید مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل عمومی و… با سایر شهرهای بزرگ جهان همانند سانفرانسیسکو و یا پاریس ملاحظه می‌شود که در شهرهای کانادا در عین برخورداری از بهترین و بالاترین سطح زندگی به مراتب هزینه‌های پایین تری پرداخت می‌گردد.

سیستم بهداشت و درمان

سیستم بهداشت و پزشکی کانادا که به صورت کاملا رایگان در اختیار تمام شهروندان و افرادی که با اقامت دائم وارد این سرزمین می‌شوند قرار می‌گیرد، سومین دلیل مهمی است که مهاجران را در انتخاب کانادا ترغیب می‎نماید. مهاجران تازه وارد زمانی که اقامت خود را دریافت کرده و وارد کانادا می‌شوند، پس از دقیقاً ۹۰ روز، کارت بهداشت خود را دریافت کرده و پس از آن با انتخاب پزشک خانواده خود، به بهترین سرویس‌های پزشکی دسترسی پیدا می‌کنند.

نرخ ارز مطلوب

نرخ ارز مطلوب یکی دیگر از دلایلی  است که بر تصمیم متقاضیان مهاجرت به خصوص کلاس سرمایه گذاری تاثیر مستقیم می‌گذارد. مهاجران کانادا در عین حال که در آمریکای شمالی زندگی می‌کنند اما از دلاری استفاده می‌نمایند که در مقایسه با ارز دیگر کشورها، بسیار مناسب‌تر و استوارتر است. همین امر باعث افزایش امنیت خاطر متقاضی مهاجرت و خانواده اش می‌گردد.

مطلوبیت

کانادا به دلایل مختلفی برای سرمایه گذاران جهان مطلوب است و همین مطلوبیت باعث سرمایه گذاری آنان در این کشور زیبا در آمریکای شمالی می‌شود. از سوی دیگر این کشور با جذابیت های بی‌شمار خود استعدادها و نخبگان جهان را به خود جذب نموده که این امر پنجمین دلیل مطلوبیت آن برای متقاضیان مهاجرت است. سرمایه گذاران و کارآفرینان پس از ورود و شروع زندگی در کانادا با دریایی از فرصت ها رو به رو می‌شوند که به سرعت مضاعف رشد کسب و کار ایشان کمک می‌کند. استعدادهایی که از گوشه و کنار دنیا از روش‌های مهاجرتی همانند دانشجویان بین المللی و یا نیروی کار ماهر به کانادا وارد می‌شوند، برای سرمایه گذاران و کارآفرینان فرصت‌های بسیار ایجاد می‌نماید که روند رشد ایده‌های بیزینسی خود را تسریع ‎نمایند.

ثبت شرکت در کانادا

یک روش جذاب و کارآمد برای متقاضیان راه اندازی کسب و کار در کانادا، یا خرید یک کسب و کار در حال فعالیت است. متقاضیان ثبت شرکت در کانادا بایستی نشان دهند تسلط و کنترل کافی و مداوم بر شرکت قبلی خویش در کشور مبدا خود را داشته اند و در صورت ورود به کانادا با راه اندازی یک کسب و کار فرصت های شغلی جدیدی برای کانادایی ها و ساکنان دائم کانادا فراهم می‌نمایند.

اعتبارات دولتی به کارآفرینان

دسترسی به انواع کمک‌های مالی و اعتبارات دولتی کانادا که برای افراد مقیم دائم و یا شهروندان خود دارد بی شک انگیزه‌ای جذاب  برای کارآفرینان و سرمایه گذاران است. این اعتبارات باعث می‌گردد افراد بتوانند با سرمایه‌گذاری‌های حتی اندک خود به عنوان یک کارآفرین از این کمک‌ها بهره‌ برده و نه تنها کسب و کار خود را گسترش دهند بلکه برای تعداد زیادی از کانادایی‌ها، اشتغال زایی نمایند.

این امر آن‌چنان باعث افزایش اعتبار افراد، به عنوان سرمایه گذار و کارآفرین نزد موسسات مالی و بانک‌ها  می‌گردد که این موسسات راغب اند در اغلب ایده های استارت آپی و کسب و کارهای جدید مهاجرین کارآفرین سرمایه گذاری نمایند. از سوی دیگر کارآفرینان و سرمایه گذاران در مقایسه با دیگر کشورهای جهان مالیات کمتری را پرداخت می‌نمایند که در جایگاه خود بسیار حائز اهمیت است.

رقابت بین المللی و سرمایه گذاری در کانادا

تقویت فرصت‌های سرمایه‌گذاری کانادا در خارج از کشور برای رقابت بین المللی دائمی و در حال گسترش، در صحنه بین المللی برای کانادا ضروری است. سرمایه گذاری شرکت‎های خارجی در کانادا، مصرف کنندگان و کارگران کانادایی را به اقتصاد جهانی مبتنی بر دانش متصل می‌کند. این امر با احیای صنعت داخلی و افزایش گردش کالا و خدمات بین کانادا و شرکای تجاری اش، رتبه کانادا را در میان رقبا ارتقا می‌بخشد.

سرمایه گذاری خارجی نه تنها شغل ایجاد می‌کند بلکه فناوری جدید، تکنیک‌های جدید مدیریت و دسترسی به بازار جدید را به همراه می‌آورد. کانادا علاقه مند به تأمین ثبات، شفافیت، پیش‌بینی پذیری، عدم تبعیض و محافظت از شرکت‌های کانادایی و افرادی که سرمایه گذاری در خارج از کشور دارند، است. همچنین کلیه این عوامل را برای سرمایه گذاران خارجی که مایل به سرمایه گذاری در کانادا هستند، سرلوحه قوانین خود قرار داده است. همین مسئله جایگاه کانادا را در رقابت بین المللی بسیار ویژه کرده است.

قوانین مناسب برای سرمایه گذاری باعث ایجاد جو اقتصادی مثبت می‌شود که از رشد و ایجاد شغلها حمایت می‌کند. بنابراین، کانادا به طور مداوم از یک سیستم مبتنی بر قوانین قوی، به صورت چند جانبه، منطقه ای و دو طرفه پشتیبانی می‌کند.

توصیه متخصصین مهاجرت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان

مشاورین و متخصصین مهاجرت در با بیش از دو دهه فعالیت مستمر و موفق، و تجربه بی‌نظیر در حوزه سرمایه گذاری و کارآفرینی در کانادا، در طی مسیر پر فراز و نشیب مهاجرت و سرمایه گذاری در کنار کارآفرینان و سرمایه گذاران هستند. این سازمان پس از اطمینان از شانس افراد برای قبولی در روش های مختلف سرمایه گذاری با در نظر گرفتن تمام ریسک‌های ممکن، متقاضیان را در تمام مراحل تهیه مدارک، ارسال آن به اداره مهاجرت، و مراحل دیگر همانند مصاحبه با اداره مهاجرت و بعد از قبولی برای ارسال پرونده به اداره مهاجرت فدرال در کنار متقاضیان هستند.

این حمایت‌ها به قبل از مهاجرت محدود نشده و این سازمان بعد از ورود مهاجرین به کانادا در راه اندازی و شروع کسب و کار، تهیه طرح کسب و کار (بیزینس پلن)، انتخاب محل کارگاه، تماس با بانک‌ها و معرفی افراد صلاحیت‌دار تا حتی معرفی دیگر مهاجران آماده به کار، در کنار موکلان خویش بوده و همراه همیشگی ایشان هستند. از سویی به دلیل تغییرات بسیار زیاد قوانین مهاجرت و نیاز متقاضیان مهاجرت به داشتن منبع صحیح برای اطلاعات داشتن یک همراه مطلع و کارآزموده از خطا و اتخاذ تصمیم نامناسب جلوگیری می نماید.

چرا در کانادا سرمایه ­گذاری کنیم؟

شرایط مناسب اقتصادی در این کشور باعث شده که محل مناسبی برای سرمایه‌ گذاری باشد. نرخ بهره پایین و آماررشد تولید ناخالص داخلی در کانادا که در جدول زیر آورده‌ایم، رشد سرمایه‌گذاری در کانادا را تضمین می‌کند. در جدول زیر داده‌های اقتصادی طی سال‌های 2017 تا 2021 آورده شده است.

سال 2017 2018 2019 2020 2021
نرخ بهره (درصد) 0.5 1.2 1.67 1.67 0.25
نرخ تورم (درصد) 2 1.8 1.6 2.2 1
نرخ مالیات (درصد) 33 33 33 33 33
GDP (میلیارد کانادا) 1649.27 1721.85 1741.58 1644.04 1670

بهترین استان برای سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟

بهترین استان‌های کانادا را به‌ترتیب سرمایه و شرایط سرمایه‌گذاری در جدول زیر قرار داده‌ایم:

استان/ قلمرو سرمایه موردنیاز سابقه کاری مدرک تحصیلی سن مدرک زبان
قلمروهای شمال غرب 500 هزار دلار کانادا در نظر گرفته نشده است در نظر گرفته نشده است بدون محدودیت سنی CLB4
ساسکاچوان 500 هزار دلار کانادا حداقل 3 سال مدیریت در 10 سال اخیر حداقل مدرک فوق دیپلم 21-55 CLB4
بریتیش کلمبیا 600 هزار دلار کانادا حداقل 3 سال سابقه مدیریت و مالک کسب و کار در 10 سال گذشته تحصیلات دانشگاهی 25-64 CLB4

 

دکمه بازگشت به بالا