بازداشت عاملان جیب‌بری از خارجی‌ها در نمایشگاه بین‌المللی تهران

فرمانده یگان‌های حفاظت فیزیکی پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری چهار جیب‌بر حرفه‌ای که اقدام به جیب‌بری از اتباع کشورهای دیگر در محدوده نمایشگاه بین‌المللی تهران کرده بودند، خبر داد.

به گزارش مجله روز، سرهنگ بهزاد نوری در تشریح جزئیات این خبر گفت: در تاریخ سیزدهم بهمن ماه امسال و درپی دریافت گزارشی از وقوع چندین فقره کش‌رو زنی و جیب‌بری در نمایشگاه بین‌المللی تهران، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستورکار تیمی از ماموران انتظامی مستقر در نمایشگاه قرار گرفت.

وی با اشاره به نتایج تحقیقات اولیه ماموران گفت: بررسی‌های اولیه نشان از این داشت که چهار سارق با همکاری یکدیگر اقدام به سرقت کرده‌اند. با کسب همین اطلاعات در ادامه هویت سارقان نیز مورد شناسایی قرار گرفت و سه نفر از آنان در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند. اما یکی از سارقان که راکب موتورسیکلت بود از محل متواری شد.

فرمانده یگان‌های حفاظت فیزیکی پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: با تحقیقات پلیسی مشخصات ظاهری متهم فراری نیز مورد شناسایی قرار گرفت تا اینکه در جریان گشت‌زنی‌های انتظامی موتورسوار سارق که روز گذشته در حال شناسایی سوژه برای سرقت بود شناسایی و در یک عملیات پلیسی قبل از سرقت از اتباع کشورهای خارجی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

نوری با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: متهمان پس از انتقال به کلانتری ۱۴۵ ونک در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به چند فقره سرقت با روش کش‌روی از داخل نمایشگاه بین‌المللی و افراد خارجی اعتراف کرده و مالخر اموال مسروقه را نیز معرفی کردند.

وی از تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده خبر داد و گفت: باتوجه به گزارش سرقت‌های مشابه تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرائم احتمالی با هماهنگی مقام قضائی ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا