بهره‌برداری از پروژه فیبر نوری شهرستان گلوگاه در استان مازندران

بهره‌برداری از پروژه فیبر نوری شهرستان گلوگاه در استان مازندران

قائم مقام و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان مازندران، فاز نخست پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها را در شهرستان گلوگاه افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و  فناوری آنا، امیر لاجوردی، قائم مقام و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان مازندران، فاز نخست پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها(FTTx) در شهرستان گلوگاه را افتتاح کرد. لاجوردی در این مراسم که با حضور مهدی داودی فرماندار، حجت الاسلام والمسلمین جلیل دماوندی، امام جمعه گلوگاه و برخی از مدیران و مسئولان استانی برگزار شد،  از اقدامات و تلاش‌های انجام شده توسط فرماندار و شهردار این شهرستان تقدیر کرد و گفت: به ثمر رسیدن یک پروژه در مدت زمان کوتاه، حاصل تعامل و همدلی مسئولان مرتبط با این پروژه است.

وی در ادامه افزود: خوشحال هستیم که اکنون مردم شریف شهرستان گلوگاه می‌توانند از این فناوری، با کیفیت بالاتر و بهتر استفاده کنند و ان‌شاءالله اپراتور مجری پروژه در این شهرستان، با برنامه ریزی مدون، شرایط را برای اتصال مردم عزیز و خانوار‌های ساکن در شهرستان گلوگاه فراهم می‌کنند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود:در این فاز ۱۵ کیلومتر فیبرنوری نوری در شهرستان گلوگاه با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان اعتبار اجرایی شده و جمعیت قابل توجهی از شهروندان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شده اند.

وی با اشاره به اینکه تلاش برای دارا بودن همه کشور از اینترنت پرسرعت از دغدغه‌های جدی است، تاکید کرد: نهضت ملی فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها، مهمترین پروژه زیرساختی ارتباطی کشور است که می‌تواند چهره ارتباطات ثابت را در کشور تغییر دهد.

لاجوردی خاطرنشان کرد: تجهیز تک‌تک ساختمان‌های کشور به دسترسی فیبرنوری یکی از تکالیف برنامه هفتم توسعه است و با اجرای کامل این پروژه تا دهه‌ها نیاز به زیرساخت ارتباطی جدید برطرف می‌شود.

اسماعیل اعزی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران نیز در این مراسم ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران در شهرستان گلوگاه عنوان کرد: در راستای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در این شهرستان، سرمایه گزاری ۵۸ میلیارد تومانی در دولت سیزدهم صورت گرفته و در حال حاضر با راه اندازی اینترنت پرسرعت همراه در ۱۵ روستای این شهرستان و اجرای ۸ کیلومتر فیبر نوری در مناطق روستایی، شهرستان گلوگاه بعنوان یک منطقه سبز ارتباطی شناخته می‌شود.

در ادامه این آیین داودی فرماندار گلوگاه با تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه توسعه ارتباطات در این شهرستان، اجرای پروژه فیبر نوری در شهرستان گلوگاه را یک نعمت و خدمت عظیم به مردم این شهرستان دانست که منجر به توسعه همه جانبه در حوزه اقتصاد، گردشگری، کشاورزی و هوشمند سازی شهری خواهد شد.

 

دکمه بازگشت به بالا