۴۰ ثانیه شارژ برای ده کیلومتر مسافت!

به گزارش خبرگزاری مجله روز و براساس گزارش زومیت، شیائومی اخیراً اولین خودرو برقی خود را با نام SU7 در چین عرضه کرده است. این خودرو در آزمایش‌هایی که با سوپرشارژر هواوی انجام شد، سرعت شارژ بسیار زیادی را به‌نمایش گذاشت.

SU7 در سه تیپ معمولی و پرو و مکس عرضه می‌شود و اکنون یکی از دارندگان مدل SU7 مکس، آزمایش شارژ را با سوپرشارژر هواوی انجام داده و نتایج شگفت‌انگیز آن را به‌اشتراک گذاشته است.

آزمایش‌های انجام‌شده روی شیائومی SU7 نشان می‌دهد که توان ورودی این خودرو به ۱۸۰ کیلووات می‌رسد و درنتیجه، فقط با ۳۰ تا ۴۰ ثانیه شارژ، ۱۰ کیلومتر مسافت طی می‌کند. SU7 مکس می‌تواند هر ۳ تا ۴ ثانیه، انرژی لازم برای پیمودن یک کیلومتر مسافت را دریافت کند.

به‌نوشته‌ی MyDrivers، آزمایش‌های دیگر نشان می‌دهند که SU7 مکس با شارژرهای ۶۰۰ کیلوواتی در مدت ۴۷ دقیقه از ۰ تا ۹۹ درصد شارژ می‌شود. در این‌حالت، حداکثر توان ورودی به خودرو حدود ۲۷۶ کیلووات و میانگین آن ۱۴۰ کیلووات خواهد بود.

براساس نتایج آزمایش‌های رسمی شیائومی، خودرو SU7 مکس با ۵ و ۱۵ دقیقه شارژ می‌تواند به‌ترتیب تا ۲۲۰ و ۵۱۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

طبق اعلام رسمی شیائومی، خودرو SU7 با بیش‌ از ۲٬۰۰۰ مدل از ایستگاه‌های شارژ برندهای گوناگون آزمایش شده است. غول فناوری چینی برای انجام آزمایش‌های شارژ، با مؤسسه‌های متفرقه همکاری کرده است و نتایج این بررسی‌ها نشان می‌دهند SU7 با اکثر ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی سازگار است.

۲۲۷۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا