بحث اصلی در رقابت بین ترامپ و بایدن اثبات توانایی برای انجام امور روزمره است!/حکمرانی دیکتاتوری 2 حزبی در آمریکا

استاد دانشگاه سانتا مونیکا در گفتگو با آنا:

رضا یگانه شکیب ، عضو هیئت علمی دانشکده تاریخ سانتا مونیکا در کالیفرنیا ، معتقد است که کمالا هریس ، سیاستمدار تازه منتخب آمریکایی ، احتمالاً در زمان انتخابات ریاست جمهوری قادر به پیروزی بایدن نیست. بودن.

شکیب با بیان اینکه نقاط سیاه سابقه هریس حتی می تواند منجر به کاهش آراء بایدن برای دموکرات ها شود ، افزود: یک دیکتاتوری دو طرفه در ایالات متحده حاکم است.

جزئیات این گفتگو به شرح زیر است:

آناآیا فکر می کنید آمریکایی ها می توانند انتظار داشته باشند انتخابات بعدی مشکلات طولانی مدت مانند نژاد پرستی را در این کشور حل کند؟

تنهادر ایالات متحده ، هنگامی که او به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود ، او در واقع دو سال اول ریاست جمهوری می کند ، بر اوضاع نظارت می کند و اقدام می کند. اما دو سالی که گذشت ، دو سال بعد ، عملاً به کارزارهای انتخاباتی اختصاص داده شده ، به ویژه در شرایطی مانند این که تا انتخابات نوامبر چیزی باقی نمانده است. شما باید همه اینها را در زمینه چگونگی این رفتارهای حکومتی که اکنون می خواهند قانونگذاری شود ، مشاهده کنید ، مثلاً برای کاهش تبعیض نژادی ، به نفع جناح ها در این انتخابات است.

در ایالات متحده دو جناح اصلی وجود دارد ، حزب جمهوری خواه و حزب دموکرات. دولت ایالات متحده یک دیکتاتوری دو حزب است. این سیستم از ابتدا ، حتی قبل از سال 1776 تأسیس شد. این سیستم به گونه ای طراحی شده بود که یک طبقه حاکم و طبقات پایین نتوانند در تصمیم گیری آن طبقه دخالت کنند.

آنا: یک دورهجشن های کوتاه تاریخی به سه قسمت تقسیم می شودبله ، اما آن سوم به سرعت حذف شد.

تنها: این سوم تقریباً کاتالیزور این سیستم دو حزبی بود. اکنون سومین حزب حزب سبز است.

آنا: حتی امروز بعید نیست شخص ثالث بتواند قدرت را بدست آورد.

تنها: نه! دیکتاتوری مطلق دو طرفه است. همانطور که اشاره کردم ، این طبقه حاکم بسیار عمیق تر و جذاب تر از حتی این نامزدهای ریاست جمهوری است. این طبقه حاکم اساساً طبقه سرمایه داری است. طبقه سرمایه داری ، که 400 سال پیش مهاجرت کرده و از کشورهای اروپایی آمده است ، همان کسی بود که اصلاً قانون اساسی ایالات متحده را نوشت. اکثر برده ها و سرمایه داران بسیار بزرگی بودند که نام زیبای “پدران بنیانگذار” را نیز دریافت می کردند. اما اینها اساساً برده دزدی بودند که به آنجا رفتند و همه چیز را گرفتند. این مسائل در انتخابات ایالات متحده بسیار مهم است. آن طبقه سرمایه داری ، آن دولت پنهان یا دولت سایه ای به نام دولت عمیق چه تصمیمی می گیرد؟

آناس: بنابراین ، آیا فکر می کنید این دیکتاتوری دو حزبی مانع از ایجاد یک تغییر اساسی مانند اعطای حقوق بیشتر به افراد رنگی می شود؟

تنها: من فکر نمی کنم آنها قانونی تصویب کنند و آنها اصلاحات اساسی را انجام دهند ، زیرا سنا در دست جمهوریخواهان است. در حقیقت ، مبارزات جمهوریخواهان بر این فرض استوار است که کشور سفیدپوست است.

درست است که شعار اصلی ترامپ روی کاغذ بازگشت به آمریکا (دوباره بزرگ کردن آمریکا) بود ، اما در واقعیت شعار انتخاباتی او بر پایه برتری سفید استوار است و این است که او دوباره در آمریکا سفید است – دوباره آمریکا را بزرگ کنید. .

این یک واقعیت است و آنها در آن سرمایه گذاری کرده اند. یعنی آن مسیحیان سفید پوست آمریکایی که معمولاً روستایی هستند و هسته اصلی رای ترامپ را تشکیل می دهند ، هرگز به دانشگاه نرفته اند. آنها معمولاً به این چیزها رأی می دهند و مانند این رویکردها دوست دارند. به عنوان مثال ، ترامپ می گوید ما یک دیوار می سازیم. برای گفتن جالب ، او می گوید كه رأی می گیرد.

آنابرخی از این شعارها نیز خوشحال هستندبودن.

تنها: دقیقا. آنها کیف می سازند! مجلس سنا در دست جمهوریخواهان است. اگر اتفاقی بیفتد ، جمهوری خواهان در سنا آن را مسدود می کنند تا بگویند ما کشور را در اینجا داریم و آن را کنترل می کنیم. دموکرات ها تا آنجا پیش می روند که کمال هریس را به عنوان متحد انتخاباتی خود انتخاب می کنند و می گویند تنوع وجود دارد. هفته گذشته هریس در مورد این تنوع در ایالات متحده صحبت کرد. چرا همه باید سفید باشند؟ بقیه باید بگویم

رضا یگانه شکیب

البته هریس به معنای مخالفت با اسلام نیست و پیشینه بسیار خوبی دارد. او مدتها است که وکیل سان فرانسیسکو بوده و در حالی که در آنجا بود چندین بار فساد پلیس را تحت پوشش قرار داد و این در مطبوعات گزارش شده است. مدتی دادستان کل کالیفرنیا بود و دوباره فساد و پوشش وی ادامه یافت. یعنی او به عنوان یک شخص سرگردان و فرصت طلب شناخته می شود. این قطعاً برای جمهوریخواهان اتفاق می افتد. اگر به خاطر دارید یکی از نامزدهای انتخاباتی که ترامپ در دیوان عالی ایالات متحده معرفی کرده بود برت کاواناگ بود. اخیراً برت كاواناخ به جرم تجاوز یا تجاوز به یك زن در مهمانی به زنا متهم شد. یکی از کسانی که کاواناغ را در مجلس سنا مورد آزار و اذیت قرار داد خانم هریس بود. ترامپ آمد و گفت این زن به زبان یک خویشاوند پاره شده است و این زن بدترین مردی است که من می شناسم.

بدون شک حزب جمهوری خواه و ترامپ از این مسائل استفاده می کنند و هریس را شکست می دهند. قبلاً جو بایدن مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و گفته می شد جو بایدن از ظرفیت ذهنی لازم برخوردار نیست ، زیرا به قول او بسیار آواز بود. هنگام صحبت کردن کلمات زیادی را فراموش کنید. خوب ، بایدن 77 ساله است! ترامپ اکنون 74 ساله است.

بسیار جالب است که چند هفته پیش در جریان انتخابات آمریکا بحث و گفتگو صورت گرفت که کدام نامزد قادر به انجام کارهای روزانه است! به عنوان مثال ، چه کسی وقتی به حمام می رود گم نمی شود؟ زیاد.

سپس ترامپ گفت من یک آزمایش هوش انجام داده ام. حالا یک تست هوش چیست؟ به عنوان مثال ، آنها از یک مار عکس گرفتند ، آنها از یک خر عکس گرفتند. می گویند مار چیست؟ الاغ چیست؟ ترامپ می گوید من آن آزمون را گذرانده ام. این موضوع اصلی تبلیغات انتخاباتی بوده است. در کشوری که ادعا می کند رهبر جهان آزاد است – 70 سال است که این مزخرف توسط مردم تغذیه شده است – ما مرکز فن آوری جهانی هستیم و … اکنون مسئله اصلی جنگ انتخاباتی کدام یک است این قدیمی ها توانایی مدیریت دارند. ؟ آیا این یک تبار نیست؟

به طور کامل ، هریس معجزه نمی کند

آناشما به خانم هریس اشاره کردید. فکر می کنید آنها می توانند به بایدن در پیروزی در انتخابات کمک کنند؟

تنهاهریس برای جو بایدن معجزه نخواهد کرد. رفتار زنان در انتخابات ایالات متحده به طور کلی با آموزش مرتبط است. زنان دارای مدرک دانشگاهی یا بالاتر به طور کلی به دموکرات ها رأی می دهند ، و زنان با سطح کالج پایین تر به جمهوریخواهان رأی می دهند.

فرض کنید به جای خانم هریس ، آقای بایدن مسئولیت یک مرد را به عنوان مثال ، حتی به برنی سندرز داد. چه خبر بود؟ زنان رنگی که به طور سنتی به دموکرات ها رأی می دهند ، همان تعداد رای قبلی را دریافت می کنند. آیا زنان جمهوری خواه برای تغییر رای خود اقدام خواهند کرد؟ تاریخ انتخابات ایالات متحده نشان داده است که این احتمال بسیار کم است. زنان جمهوری خواه برای تغییر آرای خود نمی آیند. بنابراین هرکس رای داد باز هم رأی خواهد داد. یعنی اگر شما جای خانم هریس برنی سندرز را عوض کرده اید ، به ویژه برای خانم های رنگی ، تأثیر زیادی بر رای نخواهد گذاشت.

آنا: در انتخابات سال 2016 ، هنگامی که ما کاندیدای زن داشتیم و ترامپ نیز به زنان توهین کرد چهل درصد زنان به ترامپ و 60 درصد نیز به كلینتون رای دادند.

تنهامی بینید رأی دهندگان جمهوریخواه رای دهنده هایی هستند که به حزب می روند و رای می دهند. آنها پایه و اساس هستند. یعنی از سن 18 سالگی تا فقط 75 سال پیاده روی با واکر ، همه رأی می دهند. انتخابات بسیار جدی صورت می گیرد ، زیرا موضوع همچنین دارای ابعاد مذهبی است و آنها وظیفه شرعی خود را رأی دادن به این نامزد می دانند تا او بتواند ما را به دست عیسی مسیح و بعد از آخرالزمان رها کند.

درصد کمی از دموکرات ها به مسیحیت اعتقاد دارند. دموکرات ها به طور کلی لغزیدن بسیار آسان هستند. به عنوان مثال ، من به شما قول می دهم که چون برنی سندرز از انتخابات کنار رفت ، بسیاری از دموکرات ها به هیچ وجه رای نمی دهند و یا به حزب سبز رای نمی دهند. اما جمهوری خواهان هیچ چیز نیستند و آنها برای نامزد حزب موافق و رای می دهند.

آنا: پس باور کن خانم هریس علی رغم اینکه زن و پوست رنگی دارد ، نمی تواند معجزه کند برای بایدن.

تنها: آره. من اخیراً گزارش هایی را از برخی رسانه های آمریکایی دیدم که انتخابات هریس نقطه عطفی در انتخابات ایالات متحده بود. اما اینها حرفهای پوپولیستی غیرمشخص است که در نهایت هیچ تأثیری بر آرا ندارند. هنگام رای دادن به چه چیزی رأی می دهید؟ همانطور که گفتم ، یک جمهوری خواه در روز انتخابات به رأی دهی نخواهد رفت زیرا او زنی شده است که به معاون نخست وزیر ایالات متحده رای دهد.

رضا یگانه شکیب

مهمتر از آن ، بسیاری بر این باورند که پیشینه خانم هریس به ضرر Biden خواهد بود. زیرا ترامپ سه مسئله را مانور می دهد. یکی عدم اخلاق هریس در جلسه سؤال و پاسخ آقای برت كاواناغ در مجلس سنا و دیگری فساد و پوشش وی در هنگام وكیل ولسوالی سانفرانسیسكو و دادستان كالیفرنیا بود. این خانم یک پرونده سیاه را پشت سر گذاشته است ، به همین دلیل بسیاری از مردم به هیچ وجه نمی توانند برای رای دادن بیایند.

ترامپ در تلاش برای تحریک اقتصاد ایالات متحده است

آنادر مورد بدنه رأی ترامپ ، شما به یکی از افراد سوپرماسیون سفید پوست و دیگری دیدگاه مذهبی جمهوری خواهان اشاره کردید. به نظر شما عملکرد اقتصادی ترامپ در انتخابات چقدر مؤثر است؟ اقتصاد آمریكا قبل از شروع تاج نسبتاً خوب عمل كرد.

تنهامطمئناً تأثیر بزرگی دارد. یکی از شعارهای بسیار جسورانه ترامپ این بود که من شغل ایجاد کردم. اولین سفر ترامپ به خارج از کشور به ریاض بود. در آنجا او همچنین رقص شمشیر را انجام داد و قراردادهایی به امضا رساند. وی در بازگشت ، قراردادهای حاصل از این سفر را به شدت مانور داد. چرا مانور؟ ترامپ در توئیتی اعلام کرد که این قراردادها به معنای کار ، کار ، کار است. او این را سه بار گفت.

مسلما این درست نیست. زمینه های قراردادها چه بود؟ به عنوان مثال ساخت هلیکوپتر در عربستان سعودی و فروش وسایل نقلیه زرهی و سلاح های مختلف. هیچ یک از اینها تعداد زیادی شغل در ایالات متحده ایجاد نمی کند. صنایع تسلیحات و ماشین آلات بیشتر کارها را به دلیل اتوماسیون صنعتی از بین برده اند. مثلاً در فرودگاه ، کسی متوقف می شد و چمدان ها را جمع می کرد و وزن آن را می گرفت و کسی آن را آنلاین می کرد. اما اکنون دستگاه را قرار داده اند. چمدان خود را رها کنید و به شما می گوید که آنقدر سربار دارید که مجبور هستید مبلغ مشخصی بپردازید. سرانجام ، لیستی را که روی چمدان لمس می کنید چاپ کنید و دور شوید.

رأی دهنده اشتغال زایی دارد. ترامپ در دو شغل آسان ایجاد کرده است ، یکی برای صنایع غذایی و دیگری برای صنعت فروشگاه های زنجیره ای. حال ، بحران تاج چگونه روی استراتژی ترامپ تأثیر گذاشته است؟ مهمترین ضربه برای اشغال کرونا در دو بخشی بود که ترامپ در آن سرمایه گذاری کرده بود.

از طرف دیگر ، بحران اقتصادی در ایالات متحده قبل از تاج آغاز شده بود. دلیلش این است که جهان دیگر دنیای تک قطبی نیست. جهان دنیای توافق نامه های تجاری جدید و رقبا جدید است که به توافق می رسند. نتیجه گیری معاهداتی مانند شانگهای و BRICS به ضرر ایالات متحده است. بنابراین ، این روند بیکاری ، که از قبل آغاز شده بود ، اکنون با بحران تاج شدت یافته است.

ترامپ مجبور بود در اینجا کاری انجام دهد. اولین باری که کرونا آمد ، این بنده خدا درگیر شد! عماد گفت تاج دروغ است! دو روز بعد گفت که یک سرماخوردگی است! دو روز بعد ، او گفت ، “آقا ، مهم نیست ، از Vitex و پاک کننده ها استفاده کنید!” به دلیل سخنان ترامپ ، چندین نفر در بیمارستان بستری شدند!

رضا یگانه شکیب

برای این مسائل ، ترامپ نیز با بازار سهام بازی می کند. بگذارید مثالی از این مبادلات را برای شما بیان کنم. شاید دو ماه پیش ، به طور ناگهانی ، به عنوان مثال ، صبح دوشنبه ، بورس نیویورک 9 درصد سقوط کند. عجیب است که شما بازار سهام را باز کرده و شاهد افت 9٪ در صبح هستید. خوب ، بعد از آن ، آنها شروع به بازی کردند. این هفته که بورس کالا افتتاح شد ، می بینیم که به عنوان مثال شاخص نزدک 100 امتیاز بالا رفته است. سهام تسلا از هزار دلار به 1500 دلار افزایش یافت. نادر است که ارزش سهام به طور همزمان 50٪ رشد کند. برنده این بازی ترامپ است که می گوید: “نگاه کن ، من کیف را نجات دادم.” اما یک تحلیلگر با نگاهی به شماره ها می فهمد که چیزی برای افزایش قیمت وجود ندارد. زیرا؟ زیرا اگر به نسبت قیمت و سود یا به اصطلاح P&E نگاه کنیم ، می بینیم که هیچ اتفاقی برای تسلا نیفتاده است. آیا تسلا ماشین جدیدی را راه اندازی کرده است؟ افزایش سرمایه داده؟ آیا فروش افزایش یافته است؟ هیچ اتفاقی نیفتاده! این یک کار سیاسی است. برنده کیه؟ ترامپ!

آیا ترامپ می تواند بازی را تا نوامبر تمدید کند؟ این مشکل است. رأی دهندگان زیادی هستند که در 24 ساعت گذشته نظر خود را تغییر می دهند. البته آنها به احتمال زیاد تمایلات سیاسی خود را تغییر نخواهند داد ، به عنوان مثال ، آنها از جمهوریخواهی به رأی دادن به دموکرات ها نمی روند و یا برعکس. اما یا آنها به پای صندوق های رای نمی روند ، یا به حزب سبز رای نمی دهند ، یا سفید می شوند.

بورس اوراق بهادار در ذهن مصرف کنندگان آمریکایی که یک سوم تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را تأمین می کنند ، ایجاد می کند که اصلاً بد نیست. مشتریانی که کارت اعتباری دارند و وام خودرو ، وام مسکن و وام دانشجویی دریافت می کنند.

چند وقت پیش 43 میلیون آمریکایی تقاضای بیمه بیکاری کردند. اینها افرادی هستند که قبل از بحران تاج درگیر قانون آمریکا بودند. پس از بحران ، ترامپ 6 تریلیون دلار کمک مالی برای مشاغل تأمین کرد. آنها همچنین 1200 دلار به مردم دادند. این در مورد تحریک اقتصاد ایالات متحده و رونق دوباره تجارت است.

جمعیت ساکت وارد انتخابات نمی شود

آناس: آیا دموکرات ها می توانند اکثریت سکوت را به اجرا درآورند که احتمالاً از ترامپ ناراضی نیستند؟

تنها: من اینطور فکر نمی کنم. می بینید ، بایدن قول داد كه زنی را برای ریاست جمهوری معرفی كند و او نیز این كار را انجام داد. زیرا؟ زیرا او با ترامپ قرارداد دارد که تمام وعده هایی را که داده است برآورده کرده است. ترامپ قول داد لابی های تل آویو و ریاض از توافق هسته ای با ایران خارج شود؛ او قول داد تا بیت المقدس را پایتخت رژیم صهیونیستی قرار دهد و این کار را انجام دهد. وی قول داد كه اسرائیل را از ارتفاعات جولان ، كه رژیم صهیونیستی به اجبار در ژوئن 1968 در سوریه اشغال كرد ، بشناسد و آن وعده را حفظ كند. بنابراین بایدن باید وعده های خود را حفظ کند ، زیرا او در کنار چنین شخصی است.

اما انتخاب خانم آیا واقعاً هریس بر روز انتخابات تأثیر دارد؟ نه! من به شما می گویم این تأثیر زیادی نخواهد گذاشت.

رضا یگانه شکیب

در انتخابات آمریکا ، ما یک اصطلاح معادل آنچه را به فارسی می نامیم ، داریم “حزب فحشاء مِلز است”. همین عبارت در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده برای اشاره به متحدان انتخابات استفاده می شود. روسپی ها همیشه توسط این افراد خورده می شوند. آنها همیشه در دفاع از روسای جمهور محافظت می شوند. اصولاً اینها تمرکز کمپین ها است.

معاون ترامپ مایک پنس است. مدلی که مایک پنس از آن صحبت می کند ، مدلی که او لباس می پوشاند ، موهای خود را صاف می کند ، دقیقاً مدل کشیش های انجیلی محلی در آمریکا است. اصولاً وقتی آن شخص مانند معاون ترامپ صحبت می کند ، مثل این است که یکشنبه در کلیسای انجیلی صحبت می کند.

پنس دستگاه رای گیری ترامپ بود زیرا توسط انجیلی ها تصویب می شد.

اکنون ، از طرف دیگر ، خانم هریس یک متحد معمولی دموکراتیک است (معاون رئیس جمهور جو بایدن) که می گوید من مترقی هستم ، من طرفدار حقوق زنان هستم ، طرفدار سقط جنین هستم و طرفدار تشخیص ازدواج همجنسگرا هستم. از طرف دیگر ، جمهوریخواهان می گویند که ملحد هستند ، سقط جنین قتل است ، همجنسگرایی کاملاً خلاف قانون کتاب مقدس است.

در کل ، در این زمینه ، من اعتقاد ندارم که انتخابات هریس می تواند جمعیت ساکت را به سمت انتخابات سوق دهد و تأثیر بسزایی در نتیجه انتخابات داشته باشد.

انتخابات پستی به ضرر جمهوریخواهان است

آنااخیراً شاهد تمایل دولتها برای برگزاری انتخابات از طریق پست هستیم. دموکرات ها بخاطر ترکیدن تاج می خواهند پس از انتخابات را انتخاب کنند. اما جمهوریخواهان با آن مخالفت خواهند كرد و می گویند كه رای گیری در پست ها محتمل است. به نظر شما استدلال جمهوریخواه صحیح است؟

تنها: رأی دهندگان جمهوریخواه کسانی هستند که به دانشگاه نرفته اند. پس از انتخابات می تواند منجر به سقوط این دسته شود. کسی که سواد حسابی کافی ندارد باید آن را به درستی بخواند ، آن را در آنجا بررسی کند و غیره. اکنون این فرم ها را پر کنید ، برای نوشتن آدرس پستی به چه چیزی نیاز دارید؟ برای عادلانه بودن ، سقوط انتخابات جمهوریخواهان را شکست می دهد.

به طور کلی ، برگزاری انتخابات از طریق پست دشوار است و روند شمارش آهسته خواهد بود. اما ، ایمنی آن در شرایط تاج نسبت به روش حضور برتر است. اگر دموکرات ها برای حفظ انتخابات پایین تلاش کنند ، می توانند موفق شوند و این به نفع آنها خواهد بود.

انتهای پیام / 4106 /

دکمه بازگشت به بالا