لیفت صورت و گردن دکتر شهریار حدادی

لیفت صورت به معنای کشیدن پوست صورت با تکنیک های مختلف است. جراحی لیفت صورت یکی از روش های قدیمی اما ایمن و موثر در جهت کاهش چین و چروک های پوستی و جوانسازی صورت است.

افراد با افزایش سن چین و چروک های مختلفی را روی پوست شان مشاهده می کنند. چین و چروک ها نتیجه ی تحلیل چربی های صورت است. از دیگر عوارض پیری و از بین رفتن چربی های صورت، افتادگی و شلی پوست صورت است.

به همین دلیل پوست صورت جوانی و شادابی دوران جوانی را از دست می دهد و ظاهری خسته و افتاده برای افراد ایجاد می شود.در این شرایط یکی از بهترین روش های جوانسازی و بهبود شرایط پیشامده برای پوست صورت، جراحی لیفت صورت است.

 

جراحی لیفت صورت

در طی انجام جراحی لیفت صورت جراحان در نواحی خاصی از صورت برش هایی ایجاد می کنند. برش ها مجرایی می شود که از این نواحی پوست صورت و عضلات زیر بافت پوست لیفت شود.

با این اقدام پوست صورت صاف و چین و چروک ها از بین می روند. برش ها در نهایت با نخ بخیه بسته می شوند و بعد از مدت زمان کوتاهی نخ های بخیه جذب می شوند. بنابراین محل اسکار و زخم باقی نمی ماند.

 

مزایای جراحی لیفت صورت

مهم ترین نتایج مثبتی که در پایان انجام لیفتینگ پوست با روش جراحی حاصل می شود موارد زیر هستند:

v رفع چین و چروک های صورت

v رفع شلی و افتادگی پوست

v استحکام و سفت شدن پوست صورت

v تغییر حالت و فرم کلی صورت

v زاویه دار شدن صورت: زمانی که پوست کشیده می شود غبغب از بین می رود و زاویه های بین صورت و گردن و زاویه فک نمایان می شود.

v لاغر شدن صورت: صورت هایی که چربی زیادی دارند با عمل لیفت کوچکتر می شوند و جوانتر به نظر می رسند.

 

عوارض جراحی لیفت صورت

طبیعی است که به دلیل جراحی انجام شده و برش هایی که در نواحی خاصی از صورت زده شده است با مواردی چند از عوارض بعد از عمل روبرو باشید. اما این عوارض موقتی هستند و با انجام یکسری مراقبت ها بهبود پیدا می کنند.

Ø کبودی

Ø تورم

Ø درد خفیف

Ø خونریزی به مقدار کم

Ø احساس گرفتگی و کشیدگی در نواحی صورت

انجام همزمان جراحی لیفت صورت با بلفاروپلاستی

 

برای این که جراحی لیفت صورت نتیجه بهتر و زیبا تری داشته باشد در برخی از موارد پزشکان توصیه می کنند که این جراحی را همزمان با جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو انجام دهید.

در جراحی زیبایی پلک پوست اضافی و چربی های اضافی پلک بالایی و غدد چربی در ناحیه پلک پایینی برداشته می شود. این عمل جراحی به زیباتر شدن و رفع افتادگی پلک کمک می کند و بهترین راه برای افزایش زیبایی چشم ها است.

 

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی چرا انجام می شود؟

عوارض پیری از جمله افتادگی پلک، افزایش چین و چروک در اطراف چشم و تجمع چربی های اضافی در پلک پایین باعث می شود افراد به جراحی پلک روی آورند.

مهم ترین مزایای جراحی بلفاروپلاستی

ü برداشت پوست اضافی روی پلک بالایی

ü ایجاد چین طبیعی در ناحیه پلک بالا

ü برداشت غدد چربی در پلک پایینی

ü رفع حالت خستگی و خواب آلودگی چشم ها

ü افزایش میدان دید: افتادن پوست اضافی پلک ها روی چشم باعث می شود که میدان بینایی افراد کاهش پیدا کند. اما با عمل زیبایی پلک این عارضه را می توان برطرف کرد.

مشرق نیوز

دکمه بازگشت به بالا