اثربخشی واکسن چین بر کروناویروس جهش یافته در آفریقای جنوبی

به گفته متخصصان چینی ، واکسن سینوفرم کرونا ویروس در خنثی سازی جهش در آفریقای جنوبی مثر است.

محققان در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین می گویند واکسن Cronofarm ممکن است یک سویه از ویروس را که برای اولین بار در آفریقای جنوبی دیده شده غیرفعال کند.

این مطالعه بصورت آنلاین و از قبل منتشر شده است ، به این معنی که بررسی نشده است و شامل جزئیات کمی است.

واکسن Sinofarm که به گفته مدیران شرکت به 10 میلیون نفر در سرتاسر چین تزریق شده است ، واکسنی علیه ویروس “زنده” است ، یعنی از ویروس کامل و غیرفعال ساخته شده و بنابراین نمی تواند بیماری ایجاد کند.

در این مطالعه ، تیمی از محققان 12 نمونه از افرادی که واکسن Sinofarm دریافت کرده اند و 12 نمونه از داوطلبانی که واکسن آزمایشی علیه یک سویه ویروس دریافت کرده اند را آزمایش کردند. آنها گفتند که هر دو واکسن آنتی بادی های کافی تولید می کنند تا ویروس را خنثی کرده و بر جهش ویروس غلبه کنند.

محققان گفتند: “این داده ها نشان می دهد که گونه های ویروس کرونا از ایمنی ایجاد شده توسط واکسن های هدف ویروس یا RBD مصون نخواهند بود.”

ویروس ساختاری به نام حوزه اتصال گیرنده یا RBD دارد که از آن برای اتصال به سلولها و آلوده سازی آنها استفاده می کند. RBD قسمت جهش یافته گونه های جدید است که آن را از نوع اصلی متفاوت می کند.

بسیاری از واکسن های ویروس کرونا ، از جمله واکسن های تولید شده توسط Pfizer و Moderna ، به طور خاص RBD را هدف قرار می دهند ، اما واکسن های ویروس زنده مانند Sinofarm کمتر شناخته شده هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا