تندرستی

قهوه نه تنها برای ضربان قلب مضر نیست بلکه می‌تواند مفید باشد!

طبق گزارش شفاف و به نقل از پزشکی اکسپرسدکتر گرگوری مارکوس از دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو می گوید: “ما شواهد کافی برای ممنوعیت نوشیدن قهوه در افراد مبتلا به بیماری قلبی پیدا نکرده ایم. قهوه ممکن است در بعضی افراد ضربان قلب را افزایش دهد ، اما من فکر می کنم این موارد نادر است.

بر اساس مطالعه ای که در شماره 19 ژوئیه پزشکی داخلی JAMA منتشر شده است ، نتایج نشان می دهد که هر فنجان قهوه ای که شخص می نوشد می تواند به طور متوسط ​​سه درصد خطر آریتمی قلبی را کاهش دهد.

ماركوس می گوید: “بیشتر افرادی كه از آریتمی قلبی رنج می برند می توانند از نوشیدن قهوه لذت ببرند و حتی بعضی از آنها حتی می توانند خطر آریتمی قلبی را در بعضی افراد كاهش دهند.”

وی افزود: “قهوه یکی از نوشیدنی های پر مصرف در جهان است.” با این حال ، خواص آن به عنوان یک ماده محرک باعث شده پزشکان نوشیدن آن را در بیماران قلبی منع کنند.

برای بررسی تأثیر قهوه بر ضربان قلب ، ماركوس و دیگران داده های 386000 نفر را بررسی كردند.

در بین این افراد ، 17000 در طی 4 تا 5 سال دچار آریتمی قلبی شدند.

از همه شرکت کنندگان در مورد مصرف قهوه س askedال شد و پاسخ آنها با نتایج مقایسه شد.

نتایج نشان می دهد که هیچ ارتباطی بین کافئین و اختلالات ریتم قلب وجود ندارد.

دکتر زاخاری گلدبرگر ، استادیار قلب و عروق در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون می گوید: “بر اساس این یافته ها ، گرچه قهوه ممکن است آریتمی قلبی ایجاد نکند ، اما لزوما از بروز آنها جلوگیری نمی کند.”

برای بررسی تأثیر قهوه بر قلب و احتمال محافظت از آن در برابر آریتمی های قلبی ، مطالعات بیشتری لازم است.

ماركوس می گوید: “قهوه دارای خواص ضد التهابی است و التهاب در آریتمی قلبی نقش دارد.” کافئین همچنین می تواند فعالیت بیشتری در فرد ایجاد کند ، که به نوبه خود خطر آریتمی قلبی را کاهش می دهد.

دکمه بازگشت به بالا