اقتصادی

مسافران پروازهای خارجی بخوانند – مجله روز

همه کشورها قوانینی برای ورود و خروج کالا دارند و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. صادرات برخی از کالاها از ایران به طور کلی ممنوع است یا فقط تا حدی قابل صادرات است. گاهی اوقات افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، به دلیل بی اطلاعی از این قوانین، در فرودگاه و هنگام خروج دچار مشکل می شوند. سپس جزئیات کالاهایی را که به طور کلی یا جزئی برای مسافر ممنوع است بررسی می کنیم.

به گزارش مجله روز، «اقتصادآنلاین» نیز نوشت: برخی از کالاهایی که امکان صادرات از کشور وجود ندارد، ممکن است استفاده یا همراهی با آنها رایج نباشد، اما به هر حال نباید این موارد را روزانه در نظر بگیرید:

1. تا 125 گرم خاویار ماهیگیری مجاز برای هر مسافر مجاز است

. فرش دستبافت تا 20 متر مربع مجاز است. اما فرش دستباف در هر اندازه ای در عراق، عربستان سعودی و سوریه ممنوع است.

3. برداشت ارز، اسناد بانکی و اسناد بی نام برای هر مسافر تا سقف 5000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها مجاز است و مازاد بر آن باید توسط گمرک و تشریفات مربوطه برای یک بانک اعلام شود. مجوز.

4. خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر شامل انواع مصنوعات طلا، نقره و پلاتین حداکثر تا سقف 150 گرم مجاز می باشد. خروج از کشور با هرگونه سکه طلا ممنوع است.

5. صادرات کالای ایرانی به هر میزانی که تجاری نباشد مجاز است ولی نباید فروخته شود.

6. صادرات به وسیله ظروف مسافری و مصنوعات نقره غیر از جواهرات حداکثر تا 3 کیلوگرم مجاز است. تا زمانی که این ظروف جزو آثار تاریخی و فرهنگی محسوب نشوند.

7. خروج ابزار یا تجهیزات حرفه ای همراه مسافر به قصد استرداد کالا منوط به اظهار و تایید قبلی گمرک می باشد.

8. برای هر مسافر تا 100 گرم زعفران مجاز است.

9. ممنوعیت مشروبات الکلی، قمار، سلاح گرم، مواد محترقه و منفجره، مواد مخدر، نشریات، تصاویر، فیلم ها، عکس ها و هر کالای دیگری که مغایر با ارزش های دینی و ملی کشور باشد، هر گونه نوشته مخالف با مذهب رسمی کشور. کشور کشور یا بر هم زدن نظم و عفت عمومی و شئون ملی، آثار باستانی و کلیه اموالی که شبیه میراث فرهنگی است و سایر اموالی که قانوناً ممنوع است، عموماً ممنوع است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا