ایراد بزرگ محصول جدید اپل

مک پرو جدید به‌طور کلی با حافظه SSD پیکربندی شده است، اما با وچود پورت‌های SATA می‌توان هارددیسک‌های اینترنال را نیز به آن متصل کرد اما همانطور که اپل توضیح داده، به دلیل وجود یک مشکل، ممکن است عملکرد آن‌ها مختل شود.

اپل در پست خود نوشته است: «ارتباط برخی از مدل‌های درایوهای SATA داخلی ممکن است به‌طور غیرمنتظره‌ای پس از بیدار شدن مک از حالت خواب، قطع شوند. اگر مک شما به‌طور خودکار یا به‌صورت دستی به حالت خواب برود، ممکن است این اتفاق بیفتد. اگر با پیغامی مبنی بر اینکه درایو شما به‌درستی خارج نشده مواجه شدید، می‌توانید مک خود را مجددا راه‌اندازی کنید تا دوباره به درایو متصل شوید.»

راه‌حل موقت اپل برای جلوگیری از مشکل مک پرو ۲۰۲۳

به عنوان یک راه حل موقت، اپل توضیح می‌دهد که کاربران می‌توانند از قسمت تنظیمات سیستم و صفحه تنظیمات پیشرفته نمایشگرها، گزینه «جلوگیری از خواب خودکار در هنگام خاموش بودن نمایشگر» را روشن کرده و از وارد شدن مک پرو خود به حالت خواب جلوگیری کنند. تا زمان انتشار آپدیت جدید macOS که این مشکل در آن برطرف شده، کاربران می‌توانند از این راه‌حل استفاده کنند.

مک ‌پرو جدید که از روز سه‌شنبه وارد بازار شده، دارای تراشه M۲ اولترا است. کامپیوتر دسکتاپ اپل از نظر طراحی تغییری نسبت به مدل ۲۰۱۹ مبتنی بر تراشه اینتل نکرده، اما به دلیل معماری یکپارچه تراشه اپل، از کارت گرافیک مجزا و رم قابل ارتقا پشتیبانی نمی‌کند.

اخیراً اولین نتایج بنچمارک مک پرو M۲ اولترا منتشر شده بود که پیشرفت چشمگیر نسبت به نسل قبل را نشان می‌دهد.

۵۸۵۸

دکمه بازگشت به بالا