حمله پهپادی ترکیه به یک خودرو در شمال شرق سوریه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مجله روز، منابع خبری وابسته به کُردها شامگاه امروز شنبه خبر دادند که یک فروند پهپاد متعلق به نظامیان ترکیه در قامشلی واقع در استان الحسکه (شمال شرق سوریه) یک خودرو را هدف قرار داده است.

پایگاه خبری «نورث پرس» گزارش داد، این خودرو غیر نظامی بوده و در مسیر قامشلی هدف این حمله ترکیه قرار گرفته و به صورت کامل در آتش سوخته است. منابع میدانی گفتند که این خودرو، جیپ بوده است.

 

به گفته این منابع، تمامی افرادی که در این خودرو بوده‌اند، به صورت کامل در آتش سوخته‌اند و تعداد آنان هم مشخص نیست. نیروهای امنیتی کُرد موسوم به «آسایش» هم هنوز توضیحی درباره این حادثه ارائه نکرده‌اند.

نظامیان ترکیه که به صورت اشغالگرانه در خاک سوریه حضور دارند، اواخر مرداد ماه گذشته با یک فروند پهپاد، یک خودرو را در نزدیکی شهرکهای نبل و الزهراء واقع در شمال حلب هدف قرار داند.

این حمله به خودروی حامل سرکرده‌های مزدوران کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (ملقب به قسد) صورت گرفت. این عناصر وابسته به آمریکا، خواستار تشکیل خودمختاری هستند.

 در جریان این حمله، سه نفر از این عناصر وابسته به واشنگتن کشته شدند. نظامیان ترکیه پیش از این هم، روستای «الطویله» واقع در غرب تل تمر را هدف حمله پهپادی قرار دادند. این روستا در شمال الحسکه واقع شده است. یک منبع نظامی گفت که این حمله، برای دومین بار طی یک روز صورت گرفته، ولی تلفات جانی در پی نداشته است.

دولت سوریه حضور ترکیه و آمریکا را در خاک خود اشغالگری می‌داند و بارها تأکید کرده است که به این مسئله پایان خواهد داد. دمشق، مزدوران کُرد را جدایی‌طلب می‌داند و تأکید دارد که باید راه خود را از آمریکا جدا کنند.

اخیرا درگیری بین مزدوران ترکیه و آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه افزایش یافته است. عناصر وابسته به آمریکا در محور روستای «العریشه» واقع در جنوب شهر رأس العین، شانزدهم ماه جاری به مواضع عناصر ارتش ملی حمله کردند که در پی آن، چندین نفر از این عناصر کشته و زخمی شدند.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا