بین الملل

بلینکن: بیش از ۲۰۰ اسیر در غزه وجود دارند/ تقدیر از نقش قطر در آزادی اسرای آمریکایی

وزیر خارجه آمریکا با تقدیر از نقش قطر در آزادی دو تبعه آمریکایی نزد حماس تاکید کرد که بیش از ۲۰۰ اسیر در نوار غزه وجود دارند.

به گزارش مجله روز به نقل از الجزیره، آنتونی بلینکن در اظهاراتی گفت که بیش از ۲۰۰ اسیر در نوار غزه وجود دارند که همه آنها باید آزاد شوند.

او گفت: از کمک‌های قطر برای آزادی دو اسیر آمریکایی نزد جنبش حماس تشکر می‌کنیم و تلاش‌هایمان برای آزادی تمام شهروندان آمریکایی اسیر در غزه ادامه دارد.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: «ما کاملا بر این باوریم که اسرائیل حق دفاع از خود را دارد و این کار باید در چارچوب قوانین انسانی انجام شود.»

بلینکن مدعی شد: «حماس از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند. تمام اسرای موجود در غزه باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: برای رسیدن کمک‌ها به نوار غزه تلاش می‌کنیم و این امر اولویت ماست. با مصر و اسرائیل تلاش می‌کنیم که کمک‌ها به نوار غزه برسند.

سخنگوی گردان‌های قسام، شاخه نظامی حماس، ساعاتی پیش از آزادی دو اسیر آمریکایی (مادر و دختر) خبر داد. گردان‌های قسام در بیانیه‌ای تاکید کردند که این اقدام در پی تلاش‌های قطر و با انگیزه‌های بشردوستانه انجام شد.

سخنگوی قسام گفت: «این اقدام را انجام دادیم تا به مردم آمریکا و دنیا ثابت کنیم ادعاهای بایدن و دولت فاشیستی او صحت ندارند.»

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا