نشاط

قفقاز منطقه‌ای مهم و نیازمند صلح و آرامش است

رئیسی در پاسخ به تماس پاشینیان:

قفقاز منطقه‌ای مهم و نیازمند صلح و آرامش است

رئیس‌جمهور قفقاز را منطقه‌ای مهم و نیازمند به آرامش دانست و افزود: سیاست خارجی ایران در قبال قفقاز ثابت است و باید مراقب بود که منطقه قفقاز به میدان رقابت کشورهای فرا منطقه‌ای تبدیل نشود.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در پاسخ به تماس تلفنی آقای «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان، با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی، از روند رو به گسترش روابط و اجرای توافقات فی‌مابین ابراز خرسندی کرد.

رئیس‌جمهور در ادامه در واکنش به طرح دولت ارمنستان برای توسعه مسیرهای ارتباطی جاده‌ای و ریلی میان دو کشور و نیز کشورهای منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر نوع اقدام و بستری برای گشایش مسیرها و زیرساخت‌های ارتباطی در منطقه با رعایت اصل احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی همه کشورها حمایت می‌کند و آن را گامی مؤثر در راستای تحکیم صلح و تأمین منافع همسایگان ارزیابی می‌کند.

رئیسی قفقاز را منطقه‌ای مهم و نیازمند به صلح و آرامش دانست و افزود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در قبال قفقاز ثابت است و باید مراقب بود که منطقه قفقاز به میدان رقابت کشورهای فرا منطقه‌ای تبدیل نشده و مسائل آن توسط کشورهای منطقه و بدون دخالت بیگانگان حل‌وفصل شود.

رئیس‌جمهور برگزاری موفق نشست ۳+۳ در تهران را اقدامی سازنده در جهت تقویت روابط و همکاری‌های منطقه‌ای و عادی‌سازی روابط کشورهای منطقه با یکدیگر توصیف و تصریح کرد: توسعه روابط همسایگی و تقویت روابط در راستای تأمین منافع متقابل و منافع کشورهای منطقه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران است.

«نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان نیز در این مکالمه تلفنی ضمن مرور آخرین وضعیت همکاری‌های اقتصادی دو کشور و آخرین تحولات منطقه و نیز اقدامات مسئولان دو کشور در راستای اجرای توافقات و پیشبرد همکاری‌های مشترک، تداوم و افزایش مراودات مسئولان عالی‌رتبه ایران و ارمنستان را گواه اراده دو کشور برای گسترش همه‌جانبه روابط فی‌مابین دانست.

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا