بین الملل

مرگ مرد 30 ساله ‌آلمانی پس از دستگیری توسط پلیس

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مجله روز، پلیس آلمان روز یکشنبه اعلام کرد یک مرد پس از اغتشاش در «برلین» پایتخت این کشور در جریان دستگیری توسط پلیس به زمین افتاد و در بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» پلیس آلمان مدعی شد که این مرد ۳۰ ساله عصر جمعه گذشته در حیاط یک ساختمان آپارتمانی در منطقه «شارلوتنبورگ» در برلین فریاد می‌زد و دوچرخه‌ها را تخریب می‌کرد.

پلیس آلمان مدعی شده که او به سمت نیروهای اورژانس آب دهان پرتاب کرده وحین حضور پلیس برای دستگیری، او به زمین افتاد.

پلیس مدعی شده که این شهروند آلمانی حین دستگیری به زمین افتاد و در بیمارستان دچار سکته قلبی شد و صبح شنبه جان خود را از دست  داد.

کمیسیون قتل اداره پلیس جنایی ایالتی در حال بررسی است که آیا ارتباطی بین دستگیری و مرگ وجود دارد یا خیر.  به گفته پلیس، بیماری‌های قبلی نیز در این مورد منتفی نیست.

در سال‌های اخیر، پلیس آلمان بارها به دلیل استفاده از زور بیش از حد در هنگام دستگیری مظنونان مورد انتقاد قرار گرفته است.

در همین راستاکشته شدن «جورج فلوید» در آمریکا نیز حین دستگیری توسط پلیس آمریکا از پر سر و صدا ماجراها در این زمینه بود.

 

۲۵ می ۲۰۲۰ (پنجم خرداد ۱۳۹۹) بود که به دنبال انتشارفیلمی از لحظه قتل جورج فلوید توسط پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، باعث اعتراضات سراسری در آمریکا علیه نژادپرستی و خشونت نظام مند علیه اقلیت‌ها شد.

در فیلمی که از لحظه قتل نژادپرستانه جورج فلوید ۴۶ ساله منتشر شد، دِرِک شائووین با زانو روی گلوی این شهروند سیاه پوست نشست و جانش را گرفت. فلوید لحظاتی قبل از فوت خود گفته بود: “نمی‌توانم نفس بکشم”.

 به دنبال انتشار این فیلم، جرقه اعتراضات گسترده در آمریکا و حتی برخی دیگر از کشورهای غربی زده شد و یکی از شعارهای معترضان هم این بود: »نمی‌توانم نفس بکشم.»

شائووین بی توجه به فریادهای فلوید، بیش از ۹ دقیقه با زانو روی گلوی او نشست تا مطمئن شود جان او را گرفته است. این افسر سابق پلیس مینیاپولیس، در دادگاه به جرم این قتل به ۲۱ سال زندان محکوم شد.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا