بین الملل

وزیر دفاع آمریکا در سفر به خاورمیانه تشکیل نیروی دریایی بین‌المللی را اعلام خواهد کرد

روزنامه گاردین فاش کرد که وزیر دفاع آمریکا طی سفر خود به خاورمیانه تشکیل نیروی دریایی بین المللی را اعلام خواهد کرد.

به گزارش مجله روز، روزنامه گاردین نوشت: لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا طی سفر خود به خاورمیانه تشکیل نیروی دریایی بین المللی را اعلام خواهد کرد. آمریکا تلاش می‌کرد تا چین را قانع کند که به این نیرو بپیوندد.

این روزنامه نوشت: واشنگتن تشکیل نیروی دریایی گسترده را با مشارکت کشورهای عربی برای مقابله با حملات انصارالله به کشتی‌ها در دریای سرخ اعلام خواهد کرد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بامداد شنبه خبر داد که لوید آستین در سفر هفته آتی به منطقه، به سرزمین‌های اشغالی، قطر و بحرین می‌رود و از ناو «یواس‌اس جرالد فورد» در دریای مدیترانه نیز بازدید می‌کند.

پیش از این انصارالله یمن نسبت به تلاش آمریکا برای تشکیل ائتلاف بین المللی ضد یمن هشدار داده بود.

ارتش یمن در حمایت از مقاومت فلسطین و مردم غزه، رژیم صهیونیستی را محاصره دریایی کرده است و کشتی‌هایی را که به سمت بنادر اراضی اشغالی در حرکت باشند، هدف قرار می‌دهد.

آمریکا و حامیانش برای ایجاد یک نیروی دریایی بین المللی برای تضمین امنیت کشتی‌ها در دریای سرخ و تنگه باب المندب و بحرالعرب تلاش می‌کنند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا