بین الملل

چشم‌انداز روشن پژوهش در دانشگاه آزاد لامرد با جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی

هفته پژوهش ۱۴۰۲؛ (۳۲)

چشم‌انداز روشن پژوهش در دانشگاه آزاد لامرد با جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد عنوان کرد: با افزایش جذب دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی، می‌توان چشم‌انداز روشنی از آینده این واحد دانشگاهی را در بخش تحقیقات و پژوهش دید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، به مناسبت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر مراسمی در سالن اجتماعات شهید شهریاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد با حضور حجت‌الاسلام محمدجواد آزاد امام جمعه شهرستان لامرد، احمد خضری فرماندار شهرستان لامرد، بهرام اللهیاری معاون فرماندار لامرد، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد در این مراسم گزارشی از عملکرد، پیشرفت‌ها و دستاورد‌های پژوهشی این دانشگاه ارائه کرد و با بیان مطلوب بودن شاخص‌های پژوهشی ازجمله طرح‌های پژوهشی، مقالات علمی، تألیف کتاب، دو مجله علمی مصوب با رتبه A و فعالیت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و سایر شاخص‌ها اظهار کرد: با افزایش جذب دانشجویان در سال جدید به‌خصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی چشم‌انداز روشنی از آینده این واحد دانشگاهی در بخش تحقیقات می‌توان دید.

عبدالحمید انصاری با اشاره به غنای کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد با بیش از ۳۸ هزار جلد کتاب منبعی عظیم برای تحقیقات علمی دانشجویان و سایر پژوهشگران خاطرنشان کرد: این دانشگاه به‌عنوان قطب علمی جنوب فارس و از سویی همجواری با مجتمع پارس جنوبی مرکزی مهم برای تعامل با صنعت و جامعه است که می‌توان از ظرفیت‌های علمی این واحد دانشگاهی در توسعه شهرستان بهره برد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد هم گزارشی جامع از موقعیت و نقش این دانشگاه در عرصه‌های مختلف آموزشی فرهنگی و پژوهشی ارائه کرد.

سیداحمد هاشمی با اشاره به جایگاه برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد میان سایر واحد‌های دانشگاهی افزود: موقعیت و کسب جایگاه علمی این دانشگاه ناشی از حس وحدت، همدلی و احساس مسئولیت تمامی معاونت‌هاست و با همیاری و همدلی مسئولان شهرستان لامرد شاهد موفقیت بهتر خواهیم بود.

آزاد امام جمعه شهرستان لامرد هم با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه پژوهش روزنه‌ای به سمت دنیای بیرون است، افزود: راز موفقیت هر ملتی توجه به پژوهش توأم با رعایت اخلاق پژوهش در عرصه‌های مختلف علمی است.

فرماندار شهرستان لامرد هم دانشگاه را محور خلّاقیت و فعالیت‌های پژوهشی خواند و تشریح کرد که استادان دانشگاه باید ضمن آسیب‌شناسی جامعه با انجام پژوهش‌های علمی و پژوهشی و ارائه راه‌حل‌های کاربردی در حل و فصل مشکلات جامعه به کمک سیاستمداران و مسئولان اجرایی کشور بیایند.

خضری همچنین مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی لامرد را همواره در کنار مسئولان اجرایی شهرستان لامرد دانست.

به گزارش آنا، در پایان این مراسم از قائدی و عبدالجواد خلیلی به‌عنوان پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد در حوزه علوم انسانی، محمدرضا منصوری پژوهشگر برتر در حوزه فنی مهندسی، مرضیه قاسمی به‌عنوان پژوهشگر برتر در حوزه علوم پایه و صالح روستا دانشجوی دکتری و پژوهشگر برتر در حوزه دانشجویی علوم پایه با اهدایی لوح و جایزه تجلیل شد.

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا