ایرانی کسب و کارعمومی

آزمون استخدامی سرایداری آموزش و پرورش

استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

آیا از زمان و نحوه استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ اطلاع دارید؟ شرایط استخدام سرایدار در آموزش و پرورش شامل چه مواردی می شود؟ افرادی که مایلند به عنوان نیروی خدماتی در سازمان آموزش و پرورش مشغول به کار شوند، می توانند همزمان با انتشار فراخوان نام نویسی، فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و در آزمون شرکت نمایند. این داوطلبان لازم است که در مورد شرایط لازم جهت ورود به این ارگان در مشاغل مربوطه مطلع شوند.

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان گرامی قرار دهیم. اما چنانچه به دنبال آشنایی کامل با روند و تاریخ ثبت نام ، برگزاری آزمون، شرایط کاری و دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش و سوالات آزمون استخدامی سرایداری آموزش و پرورش هستید، می توانید با کارشناسان سرزمین استخدام تماس بگیرید.

زمان استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

سازمان آموزش و پرورش به منظور تامین نیروی خدماتی خود، اقدام به استخدام افراد واجد شرایط می کند. بدین ترتیب، متقاضیانی که از شرایط استخدام نیرو در آموزش و پرورش برخوردارند، بایستی در زمان های مقرری که طی فراخوان اعلام می گردد، جهت انجام مراحل نام نویسی اقدام نمایند.

بر اساس اخباری که در 11 اردیبهشت منتشر گردید، این سازمان در نظر دارد تا در سال جاری نیز 25 هزار را در تابستان از طریق برگزاری آزمون، به استخدام سرایدار در آموزش و پرورش در آورد. چرا که طبق اخبار موجود در این زمینه، سازمان مربوطه با کمبود نیرو مواجه شده است و بایستی درصدی از آن را تامین نماید.

البته هنوز تاریخ دقیقی برای این منظور مشخص نشده است و نمی توان به قطعیت گفت که زمان استخدام  نیروی خدماتی آموزش و پرورش در چه روز یا ماهی خواهد بود. اما این حال، به محض اعلام موراد مربوطه، این مقاله به روز رسانی خواهد شد و داوطلبان می توانند تمامی اطلاعات لازم را کسب نمایند.

نحوه استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش

همانطور ک گفته شده، استخدام سرایدار در آموزش و پرورش در قالب آزمون صورت می گیرد. فرایند معمول اختصاص ظرفیت جهت پذیرش نیز بر اساس نیاز هر استان صورت می گیرد. به این ترتیب که مدارس شهرها یا شهرستان های هر استان، تعداد افراد مورد نیاز جهت انجام اموری همچون مراقبت و نگهداری از امکانات و تجهیزات مدارس را به وزارت اعلام کرده و این وزارت خانه با توجه به مجموع بدست آمده، ظرفیت استخدام را تعیین می کند.

بر اساس گفته معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش، حدود 45 هزار کمبود نیروی خدماتی در این ارگان وجود دارد که انتظار می رود حدود 25 هزار آن در امسال تامین شود.

شرایط استخدام سرایدار در آموزش و پرورش چیست؟

از آنجا که هنوز جزئیات و شرایط استخدام سرایدار در آموزش و پرورش مشخص نشده است، آیین نامه ایی بر این مبنا نیز منتشر نگردیده. اما با توجه به آنچه که در سال های گذشته برای استخدام نیروی خدمتی آموزش و پرورش در نظر گرفته شد، مهم ترین شرایط را می توان به شرح زیر توصیف کرد که غالبا شرایط عمومی می باشد:

  • اعتقاد به دین مبین اسلام و پایبندی به احکام اسلامی
  • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت فقیه
  • عدم سوء پیشینه
  • هم خانم ها و هم آقایان می توانند در این آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی و داشتن شرایط لازم مشغول به کار شوند.
  • شرایط سنی شرکت کنندگان به طور معمول از سی تا سی و پنج سال می باشد.

مدارک لازم برای استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش 1402

همزمان با نام نویسی در آزمون استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش، یک سری اطلاعات و مدارک باید ارائه و بارگذاری شود. با توجه به اینترنتی بودن نام نویسی، این مدارک باید در سایت سازمان سنجش ارائه شوند. برای آشنایی بیشتر، در زیر مدارک لازم برای استخدام نیروی خرید خدمات آموزش و پرورش ذکر شده است.

  • اطلاعات هویتی همچون نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی
  • عکس پرسنلی داوطلب (باید جدید و واضح باشد)
  • اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی
  • آدرس محل سکونت و شماره تماس
  • اطلاعات مربوط به سهمیه

قابل ذکر است که مدارک لازم برای استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش باید کامل و منطبق با واقعیت باشند و از درج هر گونه اطلاعات مغایر با واقعیت جدا خودداری شود. همچنین، فایل عکس باید در سایز و اندازه خواسته شده باشد، در غیر این صورت بارگذاری نخواهند شد.

لیست رشته های استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

همانطور که گفته شد، یکی از شرایط آزمون استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش این است که متقاضی دارای مدرک تحصیلی در مقطع و رشته خواسته شده باشد. این رشته ها همزمان با شروع مهلت نام نویسی از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام اطلاع رسانی می شوند.

در حال حاضر لیست رشته های استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ مشخص نشده و باید منتظر دفترچه بود. اما طبق گفته های مسئولین مربوطه همه افراد دارای مدرک کاردانی، لیسانس و فوق لیسانس می توانند در این آزمون شرکت کنند، با این وجود در این مورد باید تنها به دفترچه اکتفا کرد. با توجه به این مورد، تنها افرادی می توانند در این آزمون شرکت کنند که در یکی از رشته های استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش دارای مدرک تحصیلی باشند. بمحض مشخص شدن لیست این رشته ها، مقاله حاضر بروزرسانی شده و همه موارد اطلاع رسانی خواهد گردید.

نتایج استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش 1402

داوطلبانی که در آزمون استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش شرکت کرده اند، بی صبرانه منتظر دریافت نتایج خود هستند. این نتایج در دو مرحله اولیه و نهایی اعلام می شود. نتیجه اولیه در واقع همان کارنامه آزمون کتبی بوده و نتیجه نهایی نیز به مصاحبه حضوری و گزینش مربوط می شود.

زمان نتایج اولیه استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ بعد از مشخص شدن متعاقبا در این مقاله درج خواهد شد. اما بر اساس روال معمول احتمال می رود که این نتایج حدود یک ماه بعد از آزمون منتشر شوند. محل دریافت نتایج مذکور نیز سایت سازمان سنجش خواهد بود و با ورود به حساب کاربری خود در این سایت می توان کارنامه را اخذ نمود.

توصیه می شود که داوطلبان این کارنامه را در اسرع وقت دریافت کنند تا در صورت پذیرش برای مصاحبه آماده شوند. در مورد زمان اعلام نتایج نهایی استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش نیز هیچ تاریخ معینی عنوان نشده است و پس از مشخص شدن اسامی در سایت سازمن سنجش قرار خواهند گرفت.

سوالات متداول

1- ✔️چگونه می توان از زمانبندی استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ مطلع شد؟

✔️زمانبندی استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ توسط سایت سازمان سنجش اعلام می شود. با مراجعه به این مقاله زمانبندی مراحل مختلف قابل مشاهده است.

2- ✔️شرایط استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش چیست؟

✔️شرایط استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند. جهت اطلاع از این موارد به مقاله مراجعه شود.

3- ✔️سایت استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش چیست؟

✔️سایت استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش همان سایت سازمان سنجش می باشد. در این مقاله راهنمای نحوه ثبت نام و انجام مراحل مختلف در سایت مذکور ارائه شده است.

دکمه بازگشت به بالا