بین الملل

ارتش یمن: کشتی آمریکایی را هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از هدف قرار دادن یک کشتی تجاری آمریکایی توسط ارتش این کشور خبر داد.

به گزارش مجله روز، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد پنجشنبه اعلام کرد نیروی دریایی ارتش یمن روز چهارشنبه کشتی فله‌بر آمریکایی Genco Picardy را در خلیج عدن هدف قرار داده‌ است.

این مقام نظامی یمنی اعلام کرد حمله به این کشتی با «موشک‌های دریایی مناسب» انجام شد و این موشک‌ها به هدف خود برخورد کردند.

پیش از این، نیروهای مسلح یمن در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس به خاک این کشور، یک کشتی تحت مالکیت آمریکا را هدف قرار داده بودند.

ارتش یمن تاکید کرده تا زمان پایان یافتن جنایات جنگی رژیم صهیونیست علیه مردم فلسطین در غزه، به هدف قرار دادن کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد.

پیش از اعلام صنعاء، سازمان تجارت دریایی انگلیس خبر داده بود گزارشی از بروز یک حادثه در ۶۰ مایل دریایی در جنوب‌شرقی استان عدن یمن دریافت کرده است.

این نهاد گفته بود یک ناخدا گزارش داده پهپادی کشتی را هدف قرار داده و داخل کشتی آتش‌سوزی رخ داده اما سپس خاموش شده است.

گفته شده بود که این کشتی حامل پرچم جزایر مارشال بوده است.

یحیی سریع همچنین تاکید کرد نیروهای یمنی «در هدف قرار دادن تمام منابع تهدید در آب‌های منطقه برای دفاع از مردم یمن و ادامه حمایت از مردم فلسطین تردید نخواهند کرد».

در بیانیه نیروهای مسلح یمن آمده است: «ما تاکید می‌کنیم پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس حتمی است و هر حمله جدیدی بدون پاسخ و کیفر نخواهد ماند».

نیروهای مسلح یمن همچنین بر ادامه عبور و مرور کشتی‌ها در آب‌های منطقه به تمام مقاصد جهان به‌جز بنادر سرزمین‌های اشغالی تاکید کرد.

یحیی سریع در پایان گفت: «عملیات‌های ما علیه کشتی‌های اسرائیلی و یا آن‌هایی که عازم بنادر فلسطین اشغالی هستند، تا توقف تجاوزات و برداشته‌شدن محاصره غزه، متوقف نمی‌شود».

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا