جامعه و خانواده

اگر نبض سازمان بازرسی منظم کار کند، نبض همه دستگاه ها منظم خواهد شد

مجله روز/مرکزی رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: اگر نبض سازمان بازرسی منظم کار کند، نبض همه دستگاه ها منظم خواهد شد.

حجت الاسلام سعید جزایی ۱۱ بهمن در آیین تکریم و معارفه بازرس کل استان مرکزی اظهار کرد: یک زمانی معاندان فکر می کردند که انقلاب ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید اما اکنون در طلیعه چهل و ششمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی هستیم و این تصور آنها توهمی بیش نبوده است.

وی افزود: نهال انقلاب اسلامی به دست امام راحل کاشته شد و امروز بعد از ۴۵ سال به درختی تنومند تبدیل شده و درخت جمهوری اسلامی آنقدر تنومند است که نقشی تعیین کننده در جهان دارد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: انقلاب اسلامی از گردنه ها و پیچ های تاریکی خطرناکی عبور کرده و امروز به دست ما رسیده و قطعا این مسیر، پر قدرت ادامه خواهد داشت و همچنان منشاء تحول در منطقه خواهد بود و درخشش خود را حفظ خواهد کرد.

جزایی بیان کرد: نگاه و امید تمام مستضعفان عالم به جمهوری اسلامی هست و الگوی تمام تحولات در دنیا، انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه گفت: سازمان بازرسی مهمترین نهاد نظارتی کشور با صلاحیت گسترده نظارتی و بازرسی بر عملکرد دستگاه هاست. اگر نبض سازمان بازرسی منظم کار کند، نبض همه دستگاه ها منظم خواهد شد. این سازمان در اجرای سند تحول، رویکرد مناسبی را تعقیب می کند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: سازمان بازرسی به دنبال برخورد و مبارزه با علت ها به جای مبارزه با معلول هاست، چراکه خشکاندن ریشه و علل فساد، از وقوع جرم پیشگیری می کند.

جزایی خاطرنشان کرد: از سازمان بازرسی استان انتظار می رود تعامل سازنده با تمامی دستگاه های اجرایی به منظور پیشگیری از وقوع جرم داشته باشد، همچنین این سازمان باید مهمترین آسیب ها و چالش های استان را آسیب شناسی و دنبال کند.

وی ادامه داد: سازمان بازرسی  باید پایش مستمر واحدهای تولیدی استان را در دستور کار داشته باشد. نظارت مستمر بر معاملات دستگاه های اجرایی استان و انجام بازرسی های منظم و معرفی متخلفان به مراجع قضایی و اداری نیز باید در دستور کار این سازمان باشد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا