نشاط

برگزاری اولین رویداد فرهنگی ورزشی «جوان پهلوان» با حضور ۵ هزار نفر

به گزارش خبرگزاری مجله روز؛ مرتضی همتی شهردار باقرشهر در نشست خبری رویداد بزرگ فرهنگی ورزشی «جوان پهلوان» گفت: در هفت ماه گذشته تلاش بر آن بوده که با یک ریل گذاری مناسب، شرایط رسیدن به اهداف فراهم شود. بودجه شهرداری در زمان حضور من 300 میلیارد بود که کفاف نمی‌داد و هدف‌گذاری این شد که بدون آنکه فشاری وارد شود، به 600 میلیارد تومان برسد و امروز این مبلغ محقق شده است. پروژه‌های غیر لازم لغو و مجوز پروژه‌های مورد نیاز گرفته شد. در حال حاضر بیش از 220 میلیارد پروژه وجود دارد. در کنار این یکسری مطالبات معوق از سوی مردم وجود داشت که اقدامات لازم در دست انجام است.

وی افزود: در کنار این تحقق درآمد و خیز عمرانی، یکی از وظایف ما ایجاد انبساط اجتماعی در میان مردم است. اولین تاکید مقام معظم رهبری، امیدافرینی برای مردم است. شهرداری این را وظیفه خود می‌داند که این امیدافرینی را به وجود بیاورد. موضوع دوم مربوط به ایام الله دهه فجر است که هر ساله برنامه‌های زیادی اجرا می‌شود.

شهردار باقرشهر عنوان کرد: در پی دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با ورزشکاران و تاکیدات ایشان، تصمیم گرفتیم یک رویداد فرهنگی ورزشی را برای نخستین‌بار با نام «جوان پهلوان» برگزار کنیم. عمده فعالیت‌ها در میان جوانان است و البته باید روحیه پهلوانی هم وجود داشته باشد.

همتی گفت: مسابقات و مراسم‌های مختلفی در دهه فجر در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود، اما در این جشنواره و رویداد بیش از 5 هزار ورزشکار در آن در 24، 25 رشته ورزشی شرکت خواهند کرد. این رویداد از 5 بهمن آغاز می‌شود و سه سالن به بورت متمرکز میزبانی می‌کنند و در 19 بهمن نیز مراسم اختتامیه به انجام می‌رسد. در کنار این رویداد ، برنامه‌های جانبی از جمله برنامه‌های فرهنگی، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب و … نیز برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باقرشهر یک مجموعه با توان بالا و البته مغفول مانده است. در سال‌های قبل زحمات زیادی کشیده شده، اما در خارج از باقرشهر هیچ تعریفی از اینجا به عنوان یک شهر وجود ندارد. این شهر دارای هویت مادی است، اما هویت معنوی اینجا خیلی مشخص نیست. باقرشهر 128 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده و این باعث افتخار است، اما به لحاظ اجرایی هنوز هویت اجرایی و معنوی پیدا نکرده و این یک ضعف برای شهر است.

وی گفت: عمده بضاعت ورزش کشور در تهران و عمده بضاعت ورزش پایتخت در جنوب شهر است که بخش بزرگی از آن به باقرشهر مربوط می‌شود. بیشتر ورزشگاه‌ها و سالن‌ها در اینجا پر از ورزشکار است و به همین دلیل نیازمند توجه ویژه‌ای هستیم. اینجا باید با برند ورزش معرفی شود. حقوق ورزشکاران ما در خیلی جاها تضعیف شده و باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

همتی گفت: جام «جوان پهلوان» فرصتی است تا بضاعت ورزشی باقرشهر به سطح کلان کشور معرفی شود. این نخستین دوره برگزاری این و قطعاً نقاط ضعف وجود خواهد داشت، اما در دوره‌های بعدی شرایط بهتر می‌شود. به واسطه این رویداد، زیرساخت‌ها و مجموعه‌های ورزشی باقرشهر بازسازی شدند. امیدواریم این رویداد را به یکی از معتبرترین رویدادها در سطح کشور برسانیم. به لحاظ اجتماعی در نقطه مهمی در تاریخ باقرشهر قرار داریم. مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، وزارت ورزش، استاندار تهران، فرماندار و … کمک زیادی کردند تا این اتفاق بزرگ را رقم بزنیم.

وی درباره هزینه‌های این رویداد گفت: بیشتر هزینه‌ها بابت بازسازی سالن‌ها و مجموعه های ورزشی می‌شود. ورزشگاهی که سال‌ها دست نخورده باقی مانده، فرسوده شده و بیش از 75 درصد هزینه‌ها بابت به‌روزرسانی کردن آنها بوده است. ما حتی یک ریال هم مبلغ ورودی از ورزشکاران نمی‌گیریم و به دنبال آن هستیم که آن هویت ورزشی در باقرشهر شکل بگیرد. دغدغه ما در اینجا دغدغه اجتماعی است.

همتی درباره اینکه چرا رویداد در سطح باقرشهر برگزار نمی‌شود و نقاط مختلف استان تهران و حتی کشور نیز در آن شرکت می‌کنند، گفت: بحث ما استعدادیابی نیست و چاره‌ای نیست که برای بزرگتر شدن آن از جاهای دیگر دعوت کنیم. البته که این هزینه کردن نیست، بلکه سرمایه گذاری است. اگر رویداد را منحصر به باقرشهر کنیم، به اهداف خودمان نمی‌رسیم. ضمن اینکه از پول مردم باقرشهر هزینه نمی‌کنیم.

257 251

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا