بین الملل

عربستان مذاکرات دفاعی با آمریکا را از سر گرفته است

به گزارش مجله روز،  این خبرگزاری به نقل از منابعی خبر داد: عربستان پس از آغاز جنگ بین اسرائیل و حماس در اوایل اکتبر، مذاکرات با آمریکا را برای برقراری روابط دفاعی نزدیک‌تر از سر گرفته است.

این خبرگزاری افزود: در اوایل ماه جاری در اردوگاه زمستانی در العلا، در شمال غربی عربستان، بین ولیعهد محمد بن سلمان و اعضای مجلس سنای آمریکا گفت‌وگوهایی صورت گرفت و آنها گفتند که دستور کار شامل احیای مذاکرات قبلی برای نتیجه‌گیری حول یک توافق دفاعی است که شامل عادی سازی روابط بین عربستان و اسرائیل نیز می‌شد.

مجله روز نیز به نقل از سفیر عربستان سعودی در انگلیس اعلام کرد که این کشور علاقه‌مند به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی پس از جنگ غزه است، اما هرگونه توافق باید به تشکیل کشور فلسطین منجر شود.

الی کوهن، وزیر انرژی دولت اشغالگر نیز در این باره گفته است که عادی سازی روابط با عربستان سعودی ممکن است «حتی اگر اسرائیل از حرکت به سوی تشکیل کشور فلسطین امتناع کند».

از طرفی فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، بار دیگر بر ادعای کشورش مبنی بر اینکه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی «بدون راه حل بلندمدت برای مساله فلسطین» صورت نخواهد گرفت، تاکید کرد. 

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا پیش از این به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و کابینه نظامی اشغالگران اطمینان داده بود که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی عادی سازی روابط را جدای از راه حل ۲ کشوری نمی‌پذیرد.

311311

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا