ایران برای استفاده از ظرفیت‌های بریکس برنامه‌های جدی آغاز کرده است

وزیر اقتصاد در دیدار با رستم مینیخانف رییس جمهور تاتارستان با اشاره به میزبانی کازان از اجلاس آتی بریکس، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اخیرا مراحل پیوستن خود را به این پیمان آغاز کرده است و ما در وزارت امور اقتصادی و دارایی برنامه ها و اقدامات جدی برای استفاده از این ظرفیت های جدید آغاز کرده‌ایم.

به گزارش مجله روز، سید احسان خاندوزی در دیدار با رییس جمهور تاتارستان با اشاره به همکاری های رو به رشد فی مابین جمهوری تاتارستان و استان های ایران در ایام اخیر گفت: ما در ضمن اجرای سیاست اصلی رییس جمهور کشورمان مبنی بر گسترش روابط ماهوی با کشور همسایه روسیه، به شکل ویژه تری این سیاست را در خصوص جمهوری تاتارستان دنبال می کنیم.

وزیر اقتصاد کشورمان خطاب به رستم مینیخانف رییس جمهور تاتارستان گفت: یکی دیگر از جهات اهمیت ارتباط بین جمهوری اسلامی ایران و تاتارستان به نقشی که شما در آینده در اجلاس کازان در خصوص اجلاس بریکس خواهید داشت، باز میگردد.

وی افزود: همانگونه که مطلع هستید جمهوری اسلامی ایران اخیرا مراحل پیوستن خود را به این پیمان آغاز کرده است  و ما در وزارت امور اقتصادی و دارایی برنامه ها و اقدامات جدی برای استفاده از ظرفیت های جدید آغاز کرده ایم.

وزیر اقتصاد افزود: برای اینکه از این ظرفیت دو طرفه نهایت استفاده را کنیم، نیازمند نهادسازی های بلند مدت و پایدار هستیم وکاری که همکاران من در ماههای گذشته انجام دادند و شما نیز کمک های خوبی در این زمینه به ویژه توسعه شعبه میر بیزینس بنک و همچنین حضور شرکت های ایرانی در تاتارستان انجام دادید و این اقدامات، یکی از همان نهادسازی هایی است که می تواند به توسعه روابط دو جانبه کمک کند.

وزیر اقتصاد ابراز امیدواری کرد: ثمره دیدار امروز با رییس جمهور تاتارستان منجر به شکل گیری پایه های نهادی بلند مدت برای همکاری های دو طرف شود.

گفتنی است در ادامه این دیدار رستم مینیخانف رییس جمهور تاتارستان روسیه ضمن قدردانی از مهمان نوازی دولت و ملت ایران از وی و هیات همراه اش گفت: وضعیت جدید در روابط بین الملل باعث می شود که ما بیشتر با هم در ارتباط باشیم،.

وی با اشاره به مشترکات فرهنگی و دینی بین ایران و تاتارستان گفت: زمینه های بسیاری برای رشد روابط اقتصادی و فرهنگی بین و ایران و جمهوری تاتارستان روسیه وجود دارد که باید در زمینه استفاده از این ظرفیت ها اقدام های لازم را انجام دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا