بین الملل

حماس: مقاومت تنها راه ملت فلسطین است

عضو ارشد حماس شامگاه چهارشنبه تاکید کرد در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی، تنها راه برای ملت فلسطین مقاومت است.

به گزارش مجله روز، «اسامه حمدان» عضو ارشد حماس در گفت‌وگو با سایت خبری المیادین در رابطه با تصویب پیشنهاد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره مخالفت با تشکیل کشور فلسطین به صورت یکجانبه در پارلمان این رژیم گفت این اقدام تایید می‌کند که تنها راه برای مردم فلسطین مقاومت است. مقاومت امروز پایانی بر رویای هذیانی نتانیاهو برای اجرای پروژه ایدئولوژیک صهیونیستی است.

وی در ادامه تاکید کرد آنچه دولت آمریکا می‌گوید نشان دهنده یک عملیات گمراه کننده با هدف ایجاد حالت فشار بر مقاومت است و این اقدام موفقیتی در پی نخواهد داشت.

اسامه حمدان افزود پروژه مقاومت مربوط به کسی نیست هرچند که این افراد ارزشمند و بااهمیت هستند، بلکه پروژه مردم فلسطین است. روابط بین گروه‌های محور مقاومت با خون و فداکاری نوشته و بافته شده است و تبلیغات سیاه نمی تواند آن را مخدوش کند.

این رهبر حماس در رابطه با عملیات زمینی احتمالی رژیم صهیونیستی در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه گفت اشغالگران تا این لحظه برای انجام عملیات در رفح مردد هستند زیرا تمامی عملیات هایی که در غزه انجام داده‌اند بی نتیجه مانده است.

وی در رابطه با موضع آمریکا هم تصریح کرد دولت آمریکا هرگز میانجی یا بی‌طرف نبوده، بلکه همیشه شریک اشغالگر بوده است. یکی از مهم‌ترین نتایج عملیات «طوفان الاقصی» این است که برنامه‌های دولت آمریکا برای ترسیم منطقه و آینده آن بر اساس منافع واشنگتن و اشغالگر متوقف شد.

حمدان تاکید کرد: ما منتظر نیستیم که کسی پیروزی را به ما بدهد، بلکه خودمان آن را می‌سازیم و اروپا باید با آن همزیستی کند زیرا همسایه مستقیم منطقه ما است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد مقاومت نمی‌تواند ادامه تجاوز، محاصره و گرسنگی را بپذیرد و این مسائل باید در حل اتفاقات جاری در اولویت قرار بگیرد. اکنون توپ در زمین آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است و اگر آنها بر ادامه نسل کشی پافشاری کنند، مقاومت چاره ای جز ادامه دفاع از خود ندارد.

حمدان با اشاره به محدودیت‌های رژیم صهیونیستی در انتقال کمک‌های انسانی به نوار غزه گفت: ما نمی‌پذیریم که اسرائیلی‌ها ورود کمک‌ها به غزه را محاصره کنند زیرا این مرزهای مصر و فلسطین است و نباید مشمول شرط و شروط اسرائیلی ها قرار بگیرد.

این رهبر حماس در پایان به محدودیت‌های رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران فلسطین در مسجدالاقصی در ماه رمضان پرداخت و تاکید کرد کابینه اشغالگر برای اعمال محدودیت بر نمازگزاران در الاقصی تحت فشار قرار دارد و این اقدام عواقبی خواهد داشت.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا