بازنگری در بسته‌های خدمتی را برای سال آینده پیگیری می‌کنیم

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازنگری در بسته‌های خدمتی را برای سال آینده پیگیری می‌کنیم.

به گزارش مجله روز، مهدی رضایی در همایش مسئولین واحد سلامت خانواده و نظام ارجاع گفت: طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی در حوزه فنی سازمان بیمه سلامت انجام شده که برای سال آینده نیز این اقدامات با قوت بیشتری پیگیری می‌شود.

وی گفت: یکی از این اقدامات مهم در سال ۱۴۰۳ تاکید بر توسعه خدمات الکترونیک خواهد بود، متاسفانه عدم یکپارچگی در این حوزه مشکلاتی را به وجود آورده که باید رفع شود.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، با تاکید بر به روز رسانی در خدمات اصلی سازمان افزود: در سال آینده اپراتوری سلامت منطبق بر قانون برنامه هفتم توسعه نیز مد نظر قرار خواهد گرفت، ضمن اینکه تکمیل شدن پرونده الکترونیک سلامت نیز یکی از برنامه هایی است که در سال ۱۴۰۳ مورد توجه سازمان بیمه سلامت بوده و برای این مساله نیز برنامه‌ها و طرح‌هایی داریم.

وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت در بخش گسترش پوشش بیمه‌ای اقدامات خوبی را انجام داد و کشور در این خصوص شرایط مناسبی دارد، تصریح کرد: ۵ دهک اول جامعه از بیمه رایگان برخوردار بوده و تنها باید در عمق بخشی به خدمات اقدامات بیشتری را انجام دهیم.

رضایی با اشاره به اینکه به دنبال پوشش تعرفه‌های غیردولتی نیز هستیم گفت: امیدواریم با تصویب هیات دولت در این خصوص نیز تحولاتی ایجاد شود و بدون شک از تعرفه های منطقی مطابق با تورم در جامعه دفاع می کنیم.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: خوشبختانه در خصوص افزایش خدمات تحت پوشش برای بیماران خاص، زوجین نابارور و توانبخشی ورود پیدا کرده و خدمات مناسبی را به گروه‌های این بیماران ارائه داده است. نظارت‌های سازمان بیشتر بر نظارت‌های الکترونیک و هوشمند است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، رضایی ادامه داد: در بحث خرید راهبردی خدمات نیز باید تدوین بسته های خدمتی مطابق با استانداردهای بیمه بوده و در خصوص خدمات تحت پوشش نیز بهتر است بازنگری صورت گیرد. البته در نظام پرداخت هم باید بازنگری و تغییر صورت گیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا