مدال طلای مبین عظیمی در تورنمنت بلغارستان/ صعود گرایی و ناقوسی به فینال

در روز نخست رقابتهای کشتی آزاد تورنمنت بلغارستان، مبین عظیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال طلا شد و محمد علی گرایی و محمد ناقوسی در کشتی فرنگی راهی دیدار فینال شدند.

به گزارش مجله روز، در پایان روز نخست رقابتهای بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولای پتروف در صوفیه بلغارستان، مبین عظیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال طلا شد و یاسین رضایی نیز در وزن ۶۱ کیلوگرم با شکست برابر استفان میچیچ دارنده مدال طلای جهان راهی دیدار رده بندی شد.
در کشتی فرنگی نیز محمدرضا گرایی، دارنده مدال های طلای جهان و المپیک در وزن ۷۲ کیلوگرم و محمد ناقوسی در وزن ۸۲ کیلوگرم راهی فینال شدند اما محمد حسینوند در وزن ۵۵ کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت.

نتایج رقابت کشتی گیران ایران به شرح زیر است:

کشتی آزاد

در وزن ۶۱ کیلوگرم یاسین رضایی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۶ مغلوب استوان میچیچ، دارنده مدال طلای وزن ۵۷ کیلوگرم جهان از صربستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده بندی رفت. وی برای کسب مدال برنز به مصاف استیلیان ایلی اف از بلغارستان می رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمدمبین عظیمی با نتیجه ۱۱ بر صفر رجب حاج داری از مقدونیه را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

کشتی فرنگی

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد حسینوند که رقابت های خود را به صورت دوره ای برگزار کرد، مقابل هیفینگ ژانگ از چین با نتیجه ۱۵ بر ۶ و مارلان موکاشیف از قزاقستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا گرایی که رقابت های خود را به صورت دوره ای برگزار کرد، در سه دور مقابل عبدالملک مرابات از الجزایر، یراسیل نوربوسینوف از قزاقستان و علیخان ساتایف از قزاقستان به ترتیب با نتایج عالی ۸ بر صفر، ۹ بر صفر و ۸ بر صفر به پیروزی رسید. وی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر دیوید دیمیتروف از بلغارستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. گرایی در فینال به مصاف علیخان ساتایف از قزاقستان می رود.

در وزن ۸۲ کیلوگرم محمد ناقوسی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر آمار مومنی از الجزایر را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۱ از سد میراس بارشیلیکوف از قزاقستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۹ بر ۶ روسلان درمانسکی از بلغارستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. ناقوسی برای کسب مدال طلا به مصاف ولادمیری کارچایدزه از فرانسه می رود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا