IOS بروزرسانی شد/ هرآنچه باید در خصوص بروزرسانی جدید بدانید

به گزارش خبرگزاری مجله روز و براساس گزارش زومیت، اپل دقایقی پیش iOS 17.4 و iPadOS 17.4 را برای گوشی آیفون و آیپد منتشر کرد که چهارمین به‌روزرسانی بزرگ سیستم‌های عامل iOS 17 و iPadOS 17 محسوب می‌شوند.

اپل با iOS 17.4 تغییرات گسترده‌ای در سازوکار اپ استور در اتحادیه‌ی اروپا ایجاد کرده است تا راه را برای ارائه‌ی فروشگاه‌های اپلیکیشن و سیستم‌های پرداخت جایگزین و پشتیبانی از موتورهای مرورگر متفرقه و دسترسی به NFC همواره کند.

براساس بیانیه‌ی اپل، اکنون امکان اجرای بازی‌ها بر بستر پلتفرم‌های ابری مانند Xbox Cloud Gaming و Nvidia Geforce Now فراهم است و این سرویس‌ها می‌توانند اپلیکیشن‌های اختصاصی خود را برای آیفون و آیپد منتشر کنند. افزون‌براین، بازی‌های کوچک و چت‌بات‌ها و پلاگین‌های مختلف از سیستم خرید درون‌برنامه‌ای اختصاصی می‌توانند استفاده کنند.

iOS 17.4 قابلیت‌های دیگری ازجمله ایموجی‌های جدید و ایجاد رونوشت از پادکست‌ها در اپلیکیشن Podcasts و گزارش سلامت باتری (در سری آیفون ۱۵) را به‌همراه می‌آورد.

آپدیت جدید برخی مشکلات و باگ‌های سیستم را برطرف می‌کند و امنیت دستگاه را افزایش می‌دهد و قابلیت‌های جدیدی به دستیار سیری اضافه می‌کند. همچنین، ویژگی شناسایی موسیقی به کاربران امکان می‌دهد تا موسیقی‌هایی که شناسایی کرده‌اند، به پلی‌لیست اپل موزیک خود اضافه کنند.

آپدیت جدید از همین‌حالا برای کاربران گوشی آیفون و آیپد دردسترس است و می‌توان با مراجعه به بخش Software Update در تنظیمات دستگاه آن را دریافت کرد.

227227

دکمه بازگشت به بالا