وزارت بهداشت: داربی پایتخت به زمان دیگری موکول شود

رئیس گروه سلامت هوا و تغییرات آب و هوایی وزارت بهداشت توصیه کرد که دربی پایتخت 94 به دلیل ناسالم بودن هوا برای همه گروه ها به تعویق بیفتد.

دکتر عباس شاهسونی در گفت وگو با مجله روزوی با اشاره به برگزاری دربی پایتخت و برگزاری فردا آن در ساعت 16.30 اظهار داشت: “با توجه به اینکه شاخص کیفیت هوا در تهران برای همه گروه ها در وضعیت ناسالم قرار دارد ، نگه داشتن مسابقه فوتبال پرسپولیس و استقلال در این شرایط هرچند تماشاچی ندارد اما با توجه به اینکه شرایط کیفیت هوا برای سلامتی بازیکنان بسیار خطرناک است توصیه می شود این بازی ساخته شود در شرایط آب و هوایی بهتر

وی افزود: یکی از اولین توصیه ها در صورت آلودگی هوا بستن فعالیت های ورزشی در فضای باز است.

شاهسونی تاکید کرد: بنابراین با توجه به اینکه در صورت آلودگی هوا ، فعالیت های ورزشی برای سلامتی بازیکنان خطرناک است ، بهتر است این مسابقه را به زمان دیگری مواقع بهبود شرایط آلودگی هوا موکول کنیم.

وی گفت: در عین حال اگر می خواهید در کلانشهرهایی مانند اراک ، کرج ، اصفهان ، مشهد و … مسابقاتی برگزار کنید ، بهتر است به دلیل آلودگی هوای کلانشهرها این مسابقات را برگزار نکنید.

شاهسوني اظهار داشت: اولين توصيه وزارت بهداشت اين است كه حتي اگر آب و هوا براي گروه هاي حساس سالم نباشد ، ورزش هاي خارج از منزل نبايد انجام شود ، هم اكنون كمتر از هوا. برای همه گروه ها سالم نیست و در بعضی از فصول بسیار ناسالم است ، انجام بازی ها برای سلامتی بازیکنان بسیار خطرناک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا