حیوانات وحشی عامل ۷۰ درصد بیماری های نوظهور

به گزارش شفاف ، سازمان بهداشت جهانی با همکاری سایر سازمان های بین المللی ادعا کرد که حیوانات وحشی در بروز بیش از 70٪ از کل بیماری های نوظهور در انسان نقش دارند و خواستار پایان فروش حیوانات زنده در بازارهای مواد غذایی شد. . سراسر دنیا.

این سازمان ها دستورالعمل های جدیدی را با هدف کاهش خطر انتقال Covid-19 و سایر بیماری های انسان و حیوان به بازارهای غذایی سنتی تهیه کرده اند. این رهنمودها هشدار می دهند که “بازارهای مرطوب” مانند بازار ووهان ، که در آن کشتار و فروش حیوانات وحشی زنده اتفاق می افتد ، می تواند مشکلات قابل توجهی داشته باشد.

این سازمان ها از همه مقامات ذیصلاح در کشورها خواسته اند که تجارت حیوانات وحشی دستگیر شده برای غذا یا دامداری را متوقف کنند و بخشهایی از بازار مواد غذایی را که حیوانات دستگیر شده را به صورت اضطراری می فروشند ، تعطیل کنند ، مگر اینکه مقررات موثر و ارزیابی ریسک انجام شود.

هندوستان تایمز همچنین به نقل از این رهنمودها می گوید ویروس کرونا ، شیوع Covid-19 ، به یک بازار عمده فروشی مواد غذایی سنتی در ووهان ، چین مرتبط بوده و بسیاری از بیماران اولیه ، صاحبان غرفه ها ، کارگران بازار یا مشتری بوده اند.

دکمه بازگشت به بالا