امیر قطر خواستار تشکیل سریع دولت جدید لبنان شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین مجله روز ، تمیم بن حمد آل ثانی ، امیر قطر نامه ای به حسن دیاب ، نخست وزیر لبنان ارسال کرد تا بر حمایت خود از این کشور تأکید کند.

دفتر نخست وزیر لبنان اظهار داشت که امیر قطر در نامه خود بر حمایت از لبنان و مردم آن تأکید کرده و از همه احزاب لبنانی خواسته است که منافع ملی را در اولویت قرار دهند و در راستای تلاش های بین المللی برای تشکیل سریع دولت جدید لبنان سعی کنند چالش ها و بحران های آن کشور را برآورده کنید.

دیاب در آوریل گذشته از قطر ، با خالد بن خلیفه بن عبدالعزیز آل ثانی ، امیر و نخست وزیر قطر و دیگر مقامات ارشد دیدار و در مورد مشکلات اقتصادی و معیشتی لبنان دیدار کرد.

لبنان پس از انفجار بندر بیروت در یک بحران سیاسی قرار دارد. لبنان در 4 آگوست 2020 در بندر بیروت شاهد انفجار مهیبی بود. در این انفجار حداقل 190 نفر کشته و 6500 نفر زخمی شدند.

پس از انفجار و تشدید بحران سیاسی این کشور ، حسن دیاب ، نخست وزیر پیشین این کشور استعفا داد و مصطفی ادیب به عنوان عضوی از کابینه پارلمان لبنان انتخاب شد ، اما نیز درگذشت. چند هفته قبل از انتصاب سعد الحریری ، نخست وزیر پیشین لبنان ، به عنوان وزیر جدید کابینه استعفا داد ، اما هنوز کابینه جدیدی تشکیل نداده و با میشل عون رئیس جمهور لبنان اختلاف نظر داشته است.

انتهای پیام / متر


دکمه بازگشت به بالا