بین الملل

دوپینگ اوکراین به سبک آلمانی‌ها!/ عکس

به گزارش خبرگزاری مجله روز، شرکت KNDS که قبلا با نام Krauss-Maffei Wegmann (KMW) شناخته می‌شد، با ساخت هویترز RCH155، یک پیشرفت نوآورانه به عنوان اولین سیستم توپخانه کاملاً خودکار که تنها به دو خدمه نیاز دارد و آن را به ویژه برای چالش های فعلی میدان جنگ، از جمله کمبود پرسنل که بر اوکراین و کشورهای غربی تأثیر می گذارد، رقم زده است.

بیشتر بخوانید:

ناوچه‌ اسرائیلی که موشک کروز ایران به آن برخورد کرد!/عکس

سپتامبر 2022، دولت آلمان تحویل 18 دستگاه را به اوکراین تصویب کرد. قرارداد این هویتزرها، به ارزش 216 میلیون یورو، از طریق صندوق کمک دولت آلمان به اوکراین تامین می شود و انتظار می رود تحویل در سال 2024 آغاز شود.

هویترز Boxer RCH155 به دلیل قابلیت‌های اتوماسیون پیشرفته خود متمایز است. این هویترز مجهز به یک توپ 155 میلی‌متری/L52 است که قادر به پرتاب انواع مهمات استاندارد ناتو از جمله پرتابه‌های Assegai V-LAP است. سیستم بارگذاری تمام خودکار کارایی عملیاتی این هویترز را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. برجک RCH155 با چرخش 360 درجه و زاویه از -2.5 درجه تا +65 درجه ، امکان انجام ماموریت‌های شلیک در همه جهت‌ها را فراهم می‌کند.

دوپینگ اوکراین به سبک آلمانی‌ها!/ عکس

برای اوکراین که درگیر یک جنگ سهمگین است و از کمبود پرسنل رنج می برد ، ورود 18 هویترز RCH155 در سال 2024 بسیار کمک کننده خواهد بود.

پس از اوکراین، آلمان نیز تصمیم به خرید هویتزر خودکششی RCH 155 گرفته است و ارتش این کشور قصد دارد 168 دستگاه از این هویتزرهای 155 میلی متری را برای ارتقای قابلیت‌های توپخانه خود به دست آورد.

هویترز RCH 155 که از هویتزر خودکششی PzH 2000 تکامل یافته است، یک جهش قابل توجه در فناوری توپخانه را نشان می‌دهد. شرکت سازنده برای ساخت هویترز RCH 155، توپ 155 میلی‌متری PzH 2000 را با خودروی زرهی باکسر 8×8 ادغام کرده است که برای اولین بار در سال 2014 تولید شد. نرخ آتش هویترز RCH 155 شامل شلیک تا 9 گلوله در دقیقه با قابلیت اصابت همزمان چند گلوله به یک هدف (MRSI) است. تحرک و قابلیت شلیک در حین حرکت، مزیت تاکتیکی آن را در میدان جنگ افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

اَبَرسربازهای چینی با تجهیزات مایکروسافت/ عکس

گورستان بزرگ تانک‌های صدام حسین / عکس

آزمایش موفق سیستم موشک‌ فریب لاکهید مارتین

227227

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا