ارزیابی ارتش رژیم صهیونیستی: ۲۰۲۴ سال جنگ خواهد بود/ حماس هنوز صدها هزار موشک دارد

ارتش رژیم صهیونیستی در آخرین ارزیابی‌های خود از سال ۲۰۲۴ با تاکید بر اینکه نفوذ زمینی در نوار غزه زمان زیادی خواهد برد و جنبش حماس هنوز صدها هزار موشک با بُردهای متوسط و بلند دارد، تاکید کرد که سال ۲۰۲۴ سال جنگ خواهد بود و این ارتش مجبور خواهد بود تمامی گردان‌های وابسته به نیروهای ذخیره خود را حداقل به یک ماه حضور در میدان‌های جنگ ملزم کند و احتمالا مدت خدمت اجباری در ارتش را هم به بیش از دو سال و هشت ماه افزایش دهد.

به گزارش مجله روز، یکی از مسوولان ارشد ارتش رژیم صهیونیستی در نشستی مطبوعاتی با خبرنگاران نظامی رسانه‌های این رژیم اظهار کرد: ارزیابی‌ها و پیش‌بینی‌هایی که ارتش آمادگی‌های خود برای سال آینده را بر اساس آنها بنا می‌کند، حاکی از این است که ۲۰۲۴ سال جنگ خواهد بود.

شبکه کان ۱۱ به نقل از این نظامی صهیونیست اعلام کرد، ارزیابی‌های ارتش رژیم صهیونیستی حاکی از این است که سال آینده تمامی گردان‌های ذخیره ملزم خواهند بود حداقل یک ماه در یکی از مناطق جنگی حضور داشته باشند و همینطور تمامی گردان‌ها ملزم به حضور در جنگ و نه صرفا انجام تمرینات خواهند بود.

همچنین این مسوول صهیونیست مدعی شد که بر اساس ارزیابی‌ها، عملیات‌های ارتش رژیم صهیونیستی شامل استقرار مداوم نیروها در مرزهای شمالی با لبنان و نیز عملیات‌های جنگی در نوار غزه، سال آینده نیز بدون توقف ادامه خواهند داشت.

این نظامی صهیونیست در ادامه مدعی شد، ارتش رژیم صهیونیستی احتمال می‌دهد، پس از اتمام عملیات‌های نظامی در شمال نوار غزه و در خان‌یونس، عملیات‌های زمینی گسترده‌ای در دیگر مناطق نوار غزه و به صورت مشخص در مرکز آن که اردوگاه‌های النصیرات و البریج وجود دارند و نیز در رفح واقع در جنوب نوار غزه آغاز شوند.

همچنین او مدعی شد، مرحله کنونی نفوذ زمینی در نوار غزه زمان زیادی طول خواهد کشید و هدف از آن «کاهش سطح مقاومت گروه‌های فلسطینی در میدان جنگ» است، در مرحله بعدی هدف از عملیات‌ها «کنترل عملیاتی بر منطقه» خواهد بود تا ارتش بتواند عملیات‌های هوایی و زمینی را انجام داده و شرایط برای بازگشت صهیونیست‌ها به شهرک‌های اطراف نوار غزه فراهم کند.

به گفته این نظامی صهیونیست، پس از اتمام عملیات زمینی گسترده در داخل نوار غزه که زمان زیادی خواهد برد، ارتش شرایط را برای حملات هوایی و زمینی با هدف تقویت کنترل عملیاتی بر این منطقه و بازگشت شهرک‌نشین‌ها به شهرک‌های واقع در اطراف غزه فراهم خواهد کرد.

همچنین او آمادگی‌های ارتش رژیم صهیونیستی برای سال ۲۰۲۴ را به این شرح اعلام کرد:

یک، الزام تمامی گردان‌های ذخیره برای حضور حداقل یک ماهه در عملیات‌های جنگی در یکی از مناطق (کرانه باختری یا غزه یا جبهه لبنان)

دو، تمرکز فعالیت‌های نظامیان بر عملیات‌ها و نه تمرین‌ها

سه، اختصاص تشکل‌های نظامی بیشتر به تمامی جبهه‌های مرزی به ویژه در مرزهای لبنان و نوار غزه

ارزیابی‌های ارتش رژیم صهیونیستی از انبار موشکی جنبش حماس حاکی از این است که گردان‌های القسام هنوز صدها هزار موشک با بُردهای متوسط و بلند دارند و کاهش تعداد موشک‌های شلیکی گروه‌های مقاومت به دلیل حملات اخیر ارتش و نیز اشغال منطقه‌ای است که موشک‌ها از آنجا شلیک می‌شدند.

این مسوول نظامی رژیم صهیونیستی گفت: مناطقی در نوار غزه وجود دارند که حماس هنوز بر آنها کنترل نظامی دارد و ما با وجود «دستاوردهای متعدد» به پایان جنگ نزدیک نیستیم، پایان مرحله نفوذ زمینی زمان زیادی خواهد برد و در مرحله آتی شاهد گسترش عملیات‌های نظامی از جمله در شهر رفح و در اردوگاه‌های پناهجویان در مرکز نوار غزه خواهیم بود.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، آمادگی‌های ارتش شامل تخصیص بودجه‌های بیشتری برای تامین مالی حضور مستمر نیروهای ذخیره در تمامی مناطق خواهد بود و احتمال بررسی اصلاح قانون سربازی جهت افزایش مدت آن به بیش از دو سال و ۸ ماه وجود دارد.

این شبکه عبری زبان در ادامه مدعی شد، ارتش این رژیم در مرحله آتی تلاش خواهد کرد یک ساختار دفاعی جدید با تدابیر امنیتی و زیرساخت و فناوری‌ ویژه‌ای را برای تامین امنیت بازگشت آوارگان صهیونیست به شهرک‌های واقع در نزدیکی مرزهای جنوبی لبنان و نیز شهرک‌های واقع در غلاف غزه ایجاد کند.

این مسوول نظامی درباره تهدیدهای ارتش یمن نیز مدعی شد، «استراتژی اسرائیل “بسیج” بین‌المللی برای مقابله با خطرات گروه یمنی و اعمال فشار برای به حرکت درآوردن رزم‌ناوهای آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی و استقرار آنها در دریای سرخ است»، او اظهار کرد که یکی از افسران این کشورها در حال حاضر برای هماهنگی در زمینه مقابله با تهدیدهای دریایی در اراضی اشغالی حضور دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا