جامعه و خانواده

افزایش ۳۰ هزار متری به سرانه فضای سبز چالوس

مجله روز/مازندران رئیس شورای اسلامی شهر چالوس گفت: احداث و بازسازی ساختمان جدید شهرداری چالوس یکی از پروژه‌های بزرگ شهر است که ۳۰ هزار متر به سرانه فضای سبز این شهر ساحلی اضافه کرده است.

آرش رضوی فشکوری، سه شنبه ۲۸ آذرماه در آئین کلنگ زنی ساختمان جدید شهرداری چالوس با بیان اینکه احداث و بازسازی ساختمان جدید و اداری شهرداری چالوس یکی از پروژه‌های بزرگ شهر است، اظهار کرد: با امضای نهایی فرمانده کل قوا این اتفاق بزرگ برای چالوس رقم خورد که جا دارد از فرمانده سپاه، نیروی دریایی سپاه که این هدیه را به چالوس دادند قدردانی شود.

وی با اشاره به اینکه این پروژه مهم در راستای رفاه حال شهروندان رقم خورد، افزود: محوطه شهرداری فعلی چالوس دارای پارکینگ نبوده و منجر به ترافیک در سطح شهر می‌شد از این رو پرسنل شهرداری و مراجعین از نظر فضای فیزیکی در مضیقه بودند این اقدام در دستور کار قرارگرفت.

افزایش ۳۰ هزار متری به سرانه فضای سبز چالوس

رئیس شورای اسلامی شهر چالوس ادامه داد: ساختمان جدید شهرداری در مکانی احداث شده که یک مسیر دسترسی دارد و با احداث مسیرهای متفاوت در حاشیه رودخانه، پل آب‌نما، اتصال به خیابان شورا و با تقسیم ترافیک بار ترافیکی در این منطقه کم می‌شود.

افزایش ۳۰ هزار متری به سرانه فضای سبز چالوس

رضوی با بیان اینکه این زمین با ۳۶ هزار متر هدیه سپاه و نیروی دریایی سپاه به شهرداری چالوس است، گفت: این محوطه دارای دو ساختمان هرکدام  به متراژ سه هزار متر و در مجموع حدود ۱۰ هزار متر است که به ساختمان اداری و عمارت شهرداری اضافه می‌شود.

وی یادآور شد: این فضا تنها مختص شهرداری نیست بلکه به عنوان پارک شهر به شهروندان هدیه داده می‌شود تا گردشگران و شهروندان از فضای سبز استفاده کنند.

افزایش ۳۰ هزار متری به سرانه فضای سبز چالوس

رئیس شورای اسلامی شهر چالوس با بیان اینکه با وجود نعمت جنگل و دریا در شهرهای شمالی سرانه فضای سبز در سطح شهر پایین است، گفت: با وجود این پروژه ۳۰ هزار متر به فضای سبز چالوس اضافه خواهد شد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا