اقتصادیایرانی کسب و کار

جدیدترین + کاربردی ترین ایده های نورپردازی کابینت

کابینت های سفید بسیار زیبا هستند و آشپزخانه ی ما را بزرگ تر نشان می دهند. برای نورپردازی این کابینت ها نیاز به طراحی اصولی دارید تا کابینت ها بیش از حد براق و چشم و آزار نشوند. برای آشنایی با این اصول، مقاله را تا انتها بخوانید.در عصر حاضر نورپردازی، به یکی از ارکان اصلی زیبا سازی و تکمیل دکوراسیون محیط تبدیل شده؛ اما اگر اصول نورپردازی را رعایت نکنیم نه تنها باعث زیبایی اطراف ما نمی شود بلکه محیطی چشم آزار و خسته کننده را رقم می زند. پس دانستن اصول نورپردازی قبل از تدارک سیستم نوری منزل، امری مهم به نظر می رسد.

The latest + most practical cabinet lighting ideas

از طرفی می توان گفت که برخی از محیط ها به توجه ویژه تری برای اجرای نورپردازی نیاز دارند تا بهتر و زیبا تر دیده شوند. یکی از این محیط ها، آشپزخانه هایی با کابینت سفید هستند. سفید، رنگی آرام، زیبا و چشم نواز است و باعث می شود تا آشپزخانه ی ما بزرگ تر دیده شود و خستگی کمتری را در هنگام کار کردن، برای ما ایجاد کند. با این حال اگر نورپردازی مناسبی برای کابینت های سفید خود نداشته باشیم، نمی توانیم این زیبایی و جذابیت را به نمایش بگذاریم.پس اگر قصد نورپردازی کابینت سفید خود را دارید با 5 ایده ی خلاقانه برای طراحی آشپزخانه ای زیبا و دل انگیز با ما همراه باشید تا با مورد نیازتان نیز آشنا شوید.

1. از میزان مناسب نور استفاده کنید!

دقت کنید که میزان مناسب نور یکی از موارد مهم در نورپردازی آشپزخانه ی شماست. اگر نور آشپزخانه ی شما کم باشد، در هنگام کار خسته و خواب آلوده می شوید و انرژی کافی برای کار کردن خود را از دست می دهید. از طرفی اگر شدت نور آشپزخانه، بسیار زیاد باشد، باعث اختلال در دید و آسیب رسیدن به چشم های شما می شود.

پس اینکه میزان نور آشپزخانه، متناسب با ابعاد و زوایای آشپزخانه ی شما باشد نکته ی بسیار مهمیست.رنگ سفید، یکی از رنگ هاییست که بیشترین بازتاب نور را دارد و نور زیادی را به خود جذب نمی کند. پس سعی کنید از منابع نوری با شدت زیاد برای آشپزخانه ای با کابینت های سفید استفاده نکنید. آشپزخانه ی شما به تنهایی، زیبایی و درخشندگی لازم را دارد و برای جذابیت بیشتر نیازی به لامپ های متعدد و پر شدت نخواهد داشت.

2. به کابینت های سفیدتان رنگ و شادابی هدیه دهید!

درست است که کابینت های سفید و جذاب و زیبا هستند، اما محیطی که تماما سفید باشد، پس از مدتی چشم را خسته می کند. بنابراین سعی کنید که با اضافه کردن اکسسوری های رنگی به آشپزخانه، این سفیدی را تا حد زیادی خنثی کنید. یکی از اکسسوری هایی که در زیبا تر کردن رنگ سفید کابینت ها به شما کمک می کنند، دستگیره های کابینتی هستند. دستگیره ها در طرح ها و رنگ های متفاوتی موجود هستند و شما می توانید بهترین طرح و مدل را برای کابینت خود انتخاب کنید. با این حال اگر جزو افرادی هستید که ترجیح می دهید تا سادگی کابینت شما حفظ شود می توانید از که به صورت کاملا توکار نصب می شود، استفاده کنید.

شما می توانید خنثی کردن رنگ سفید کابینت تان را به کمک لامپ های رنگی تزئینی نیز انجام دهید. به این ترتیب هالوژن های رنگی را در قسمت بالای کابینت ها نصب کنید و یا ال ای دی های خطی رنگی را به تاج یا زیر کابینت بچسبانید تا نور رنگی، به کابینت های سفید تابیده شود. تا علاوه بر خنثی تر کردن رنگ سفید کابینت، صحنه ی هنری زیبایی را نیز خلق کرده باشید.

3. با کمک سیستم نورپردازی خودکار، مدرن باشید!

امروزه خودکار کردن سیستم نورپردازی، کار دشواری نیست. شما می توانید با صرف هزینه ی نسبتا کمی، نورپردازی تمام آشپزخانه ی خود را به حالت خودکار در بیاورید.برای این کار تنها به سنسور های راداری نیاز دارید. این سنسور ها که اصطلاحا دور بورد هستند، از فاصله ی پنج متری، ورود شما به آشپزخانه را تشخیص می دهند و اقدام به روشن کردن چراغ ها می کنند. به همین صورت زمانی که شما از آشپزخانه خارج شوید چراغ ها به آرامی خاموش می شوند.

4. نورپردازی زیر کابینت های زمینی را دست کم نگیرید!

همان طور که پیش تر گفتیم، کابینت های سفید، زیبا و چشم نواز هستند؛ پس با نورپردازی زیر کابینت، آن ها را رویایی و خاص تر کنید.اگر ال ای دی های شاخه ای را در قسمت زیر کابینت سفیدتان نصب کنید، کابینت های شما حالتی شبیه معلق بودن در فضا را به نمایش می گذارند. مخصوصا اگر از دور به کابینت ها نگاه کنیم اینطور به نظر می رسد که انگار کابینت ها هیچ پایه ای بر روی زمین ندارند. البته می توانید از این روش برای معلق نشان دادن کابینت های رنگی نیز استفاده کنید.

5. داخل کابینت های خود را نورپردازی کنید!

اگر تا به حال به نورپردازی داخل کابینت فکر نکرده اید، اکنون زمان آن رسیده که با این نوع نورپردازی هوشمند و زیبا آشنا شوید. نورپردازی داخل قفسه ها و کشو های کابینت باعث می شود تا وسایل داخل کابینت خود را به آسانی پیدا کنید و برای بهتر دیدن وسایل، نیازی به چراغ قوه ی گوشی نداشته باشید.برای این کار از ال ای دی های کنجی و سنسور دفنی استفاده کنید. ال ای دی ها را در کنج کابینت یا کشو نصب کرده و آن ها را به سنسور دفنی مجهز کنید. به این ترتیب با باز کردن درب کابینت، لامپ های رشته ای به صورت خودکار روشن می شوند و زیبایی کابینت سفید و رنگی شما را دو چندان می نمایند.

با تجهیزات هوشمند نورپردازی کابینت ها آشنا شوید!

قطعا وقتی از یک سیستم نورپردازی صحبت می کنیم، منظورمان صرفا استفاده از لوستر های دکوراتیو نیست و مفهومی فرا تر از لامپ های ساده ای که به کلید های برق روی دیوار متصل هستند را مد نظر داریم.نورپردازی آشپزخانه به شیوه ی مدرن، علاوه بر استفاده از مهتابی، لوستر های دکوراتیو و هالوژن ها شامل لامپ ال ای دی شاخه ای دفنی و کنجی و انواع سنسور های کابینتی نیز می شود که به توضیح مختصر هر یک از این محصولات پراخته ایم.

  • لامپ ال ای دی شاخه ای توکار و روکار: لامپ های شاخه ای توکار که به لامپ دفنی هم معروف هستند، در شیاری که در قسمت مورد نظر شما بر روی بدنه ی داخلی یا خارجی کابینت تعبیه شده است، نصب می شوند. لامپ های رشته ای دفنی، ابعاد کوچک، عمر طولانی و بازده نوری بسیار بالایی دارند. لامپ های رشته ای روکار یا کنجی نیز خصوصیاتی شبیه به لامپ های دفنی دارند و تنها تفاوت این دو لامپ در نحوه ی نصب آن هاست؛ لامپ های کنجی به هر جایی از کنج کابینت چسبانده می شوند و کابینت ما را زیبا تر می کنند.
  • سنسور زیر سطحی کابینتی: سنسور زیر سطحی کابینتی در زیر کانتر، زیر میز ناهار خوری، پشت کابینت و … نصب می شود تا با لمس روی سطح مورد نظر بتوانید به سنسور فرمان قطع و وصل سیستم نورپردازی را بدهید. تمامی سنسور ها ابعاد کوچکی دارند و بدون اینکه دیده شوند در هر جایی قال نصب هستند.
  • سنسور راداری: همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، سنسور راداری با تشخیص حرکت از فاصله ی 5 متری، چراغ های شما را روشن می کند. به همین ترتیب اگر تا فاصله 5 متری خود، حرکتی را تشخیص ندهد، فرمان خاموش شدن چراغ ها را صادر می نماید.
  • سنسور دفنی کمد و کابینت: سنسور دفنی داخل قسمتی از بدنه ی کابینت در نزدیکی درب نصب می شود. زمانی که شما درب کابینت را باز می کنید لامپ های داخل کابینت روشن، و زمانی که درب کابینت ها را میبندید لامپ هایتان خاموش می شوند.

سنسور زیر کابینتی، سنسور درب کابینت، سنسور لمسی داخل پروفیلی و … نیز سنسور هایی هستند که برای نورپردازی خودکار و هوشمند کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار کارآمد هستند. شما می توانید تمام انواع سنسور ها و ال ای دی ها را در صفحه ی ملاحضه نمایید و با تمام ویژگی ها و کاربرد های آن ها آشنا شوید.

برای مدرن تر و کاربردی تر شدن کابینت از چه تجهیزاتی استفاده کنیم؟

امروزه تجهیزات زیادی برای استفاده ی بهینه تر از کابینت ها تولید شده اند. به این ترتیب شما می توانید حتی در آشپزخانه های کوچکی که کابینت های کمی دارند نیز بهترین چیدمان و دکوراسیون را داشته باشید.

به عنوان مثال اگر در آشپزخانه ی خود فضای مناسبی برای قرار دادن سطل زباله ندارید و همیشه سطل شما در گوشه ی آشپزخانه و در معرض دید است، سطل زباله کابینتی را به شما پیشنهاد می کنیم. که در ابعاد متفاوت و مدل های متنوعی در بازار موجود است به شما کمک می کند تا زباله های خشک و تر خود را تفکیک کرده و از انتشار بوی بد زباله های تر، جلوگیری نمایید.

نیز یکی دیگر از تجهیزاتی است که شما را در بهبود کیفیت کارهای روزمره یاری می دهد. بنابراین اگر همیشه با کمبود پریز برق مواجه هستید، پریز توکار کابینت زیبا و شیک را در قسمتی از کانتر آشپزخانه نصب کنید تا از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوید؛ چرا که پریز های توکار علاوه بر داشتن سوکت برق، پورت تلفن و یو اس بی، میکروفون، شارژ وایرلس و … نیز دارند.

اکسسوری‌های کابینت مجموعه‌ای از وسایل و تجهیزات جزئی هستند که به منظور افزایش کارایی و جلوگیری از آشفتگی در کابینت‌ها استفاده می‌شوند. این اکسسوری‌ها معمولاً به شکل قطعات جداگانه عرضه می‌شوند و می‌توانند بر اساس نیازهای خاص و ذوق شخصی نصب شوند. در زیر، برخی از اکسسوری‌های معمول برای کابینت‌ها آورده شده است:

توضیح در مورد یراق آلات

در صنعت ساختمان، یراق آلات شامل ابزارها و تجهیزاتی مانند پیچ و مهره، گوه و پرچ، مهره و براکت، میلگرد و وسایل نصب و اتصالات می‌شود. در صنعت خودروسازی، ممکن است به اجزای کوچک مانند پیچ، مهره، و اتصالات مربوط به تولید خودروها اشاره کند.در زمینه‌های دیگر همچون الکترونیک، یراق آلات ممکن است شامل اتصالات الکتریکی، پیچ و مهره‌های کوچک، سوکت‌ها، و اجزای مختلف دیگر باشد که در تولید و تعمیرات مدارها و دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شوند.در مجموع، این اصطلاح به ابزارها و تجهیزات کوچکی اطلاق می‌شود که در انجام کارهای مختلف و ارتباط قطعات مختلف یک سیستم یا ساختار به کار می‌روند.

دکمه بازگشت به بالا