ایرانی کسب و کارعمومی

چرا ابزار صنعتی بهتر است؟

ابزار صنعتی چیست؟ از زمان انقلاب صنعتی تغییرات قابل توجهی در زمینه ابزارآلات صنعتی به وجود آمده است. این تغییرات گسترده منجر به گسترش تولید توسط شرکت های سازنده ابزار شده است. ابزارهای صنعتی افراد را در تولید دقیق تر و سریع تر کرده است. تغییرات در طول سال ها منجر به پیشرفت های قابل توجهی در تجهیزات صنعتی شده است. در این مقاله سعی خواهیم کرد به بررسی و تعریف ابزار صنعتی و انواع ابزار صنعتی بپردازیم.

معرفی ابزارآلات صنعتی

تجهیزات صنعتی انواع مختلفی دارند که با توجه به کاربردشان به انواع مختلفی تقسیم می شوند

به طور کلی ابزارهای صنعتی شامل ابزارهای صنعتی برقی، ابزارآلات صنعتی بادی و غیره می شود. در زیر به بررسی دقیق آنها می پردازیم و محصولاتی که در این دسته بندی ها قرار می گیرند را با هم بررسی می کنیم.

1- ابزار آلات برقی صنعتی

همانطور که می دانید انجام برخی کارها در کارخانه ها به انرژی زیادی نیاز دارد و نمی توان آن را با دست انجام داد. در این مورد از وسایل الکترونیکی استفاده می شود. از آنجایی که در بسیاری از موارد مشکل دسترسی به برق وجود دارد، این دستگاه ها به صورت قابل استفاده مجدد ساخته می شوند که می توانید در مکان های مختلف از آن استفاده کنید، اما معرفی برخی از وسایل برقی:

کمپرسور هوا: کمپرسور هوا منبع تغذیه ابزارهای هوا است. این دستگاه هوا را فشرده می کند و برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.

به گزارش سایت صنایع وکیوم پارس، بهترین برندهای کمپرسور هوا در ایران عبارتند از:

«معروف ترین برند پمپ باد در ایران

با توجه به اهمیت و ارزش پمپ های بادی در صنایع مختلف، شرکت های مختلفی در ایران در این بخش فعالیت می کنند و انواع کمپرسورهای اسکرو و سایر پمپ های بادی را تولید و عرضه می کنند. از معروف ترین برندهای سازنده پمپ باد در ایران می توان به ایران کمپرسور، کرون، رونیکس، توسون پلاس، کانزکس و … باردار اشاره کرد. . و کیفیت بالای محصولاتش. این است.”

مته برقی و شارژی: دریل معمولاً برای سوراخ کردن سطوح مختلف استفاده می شود. ابزار Im یکی از پرکاربردترین ابزارهای برقی صنعتی است که در هر کارگاه صنعتی یافت می شود.

فرز برقی: فرز برش عموماً برای برش و تراش فلز استفاده می شود. در برخی موارد از این ابزار برای تسریع استفاده می شود.

دستگاه جوش: دستگاه جوش یا اینورتر ابزاری است که برای جوشکاری استفاده می شود.

2- ابزار صنعت نفت

از وسایل گازسوز در مناطقی استفاده می شود که دسترسی به برق دشوار یا غیرممکن است. به عنوان مثال در مناطق جنگلی معمولاً به جای وسایل برقی از وسایل گازسوز صنعتی استفاده می شود.

چکش تخریب بنزین: چکش تخریب ابزاری است که برای شکستن سطوح سخت مانند بتن استفاده می شود.

اره برقی گازی: برای برش چوب و چوب ضخیم به ابزاری نیاز دارید که بتواند به سرعت این کار را انجام دهد. اره برقی یک ابزار نجاری و باغبانی است که در دسته بنزین قرار می گیرد.

ژنراتور یا موتور الکتریکی: ژنراتور یا موتور الکتریکی وسیله ای الکتریکی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. معمولاً از ژنراتورها در اردوها و کارگاه های مدارس استفاده می شود، سوخت اصلی این دستگاه معمولاً بنزین است که به راحتی در همه جا قابل دسترسی خواهد بود.

3- ابزارهای بادی صنعتی

ابزارهای هوا ابزارهایی هستند که معمولاً توسط کمپرسور هوا تغذیه می شوند. این ابزارها به دلیل کاربرد وسیع در خط تولید بسیاری از کارخانه های صنعتی یافت می شوند.

میخکوب و منگنه: میخکوب و منگنه ابزار مهمی در صنعت نجاری و نجاری هستند. این ابزارها در دسته ابزارهای بادی قرار می گیرند که یکی از پرکاربردترین محصولات در صنعت کابینت سازی محسوب می شوند.

پولیش هوا یکی از ابزارهای بادی مورد استفاده در کارگاه های پولیش است. این ابزار به شما اجازه می دهد تا خراش های روی بدنه خودرو را جلا دهید. این دستگاه از یک سری برس برای صیقل دادن رنگ ماشین شما استفاده می کند.

خرید تجهیزات صنعتی

همانطور که می دانید شناخت صحیح ابزار آلات صنعتی خرید ابزار را آسان می کند. در این مقاله نگاهی اجمالی به تمامی دسته های ابزارآلات صنعتی می اندازیم که گفته شد ابزارآلات صنعتی بر اساس نوع کاربرد و نیروی محرکه به سه دسته کلی طبقه بندی می شوند. ابزارهای صنعتی پرکاربردترین محصولات در هر کارگاه صنعتی هستند.

دکمه بازگشت به بالا