ایرانی کسب و کارجامعه و خانواده

فشار مناسب پکیج ایران رادیاتور در زمستان

راه های افزایش بهره وری پکیج

به نقل از متخصصان آی پی امداد یکی از بهترین گزینه ها به منظور افزایش بهره وری پکیج انجام سرویس سالانه دستگاه مخصوصا قبل از آغاز فصل سرما و استفاده از سیستم گرمایشی می باشد. با انجام این کار که توسط صورت می گیرد، شما مطمئن می شوید که دستگاه برای فصل سرما کاملا آماده است. مجری سرویسکار تمام اقدامات لازم در جهت شستشوی قطعات داخلی دستگاه و همچنین بررسی را انجام می دهد و حتی در صورت لزوم آن ها را عیب یابی و تعمیر می کند تا برای پرداخت هزینه های بیشتر به منظور تعویض آن ها به مشکل نخورید.

اهمیت بررسی فشار پکیج از این جهت است که در سیستم می تواند اختلالات بسیاری را در دستگاه و روند کار آن ایجاد کرده و حتی آسیب ها جبران ناپذیری را به قطعات داخلی پکیج وارد کند. افت ناگهانی فشار در پکیج یکی از همان علائمی است که باید سریعا توسط مصرف کننده بررسی شود و در صورت لزوم از مجری تعمیر پکیج ناوین برای رفع مشکل آن کمک بگیرد. زیرا افت فشار می تواند دلایل متنوعی از جمله وجود نشتی در سیستم، وجود هوا در رادیاتورها و پکیج و یا خرابی قطعاتی همچون داشته باشد.

همانطور که پایین آمدن ناگهانی فشار در پکیج زنگ خطر محسوب می شود، نیز بسیار خطرناک است. بنابراین فرد مصرف کننده باید فشار پکیج را با کمک فشار سنج بر روی دستگاه مرتب چک کند که بین 5/. تا 5/1 بار باشد.برخی مواقع رسوبات بسیاری در پکیج ساخته می شود که بخشی از آن ها وارد لوله های سیستم رادیاتوری می شوند. این رسوبات مانع از جریان آب در رادیاتورها خواهند شد.

همین موضوع سبب کاهش راندمان پکیج و سیستم گرمایشی می شود. برای بررسی این موضوع می توانید پکیج خود را روشن کنید و زمان گرم شدن رادیاتورها را چک کنید. چنانچه رادیاتورها دیرتر از 30 دقیقه داغ شدند و یا برخی از قسمت های بدنه شوفاژ سرد بودند، به این معنی است که رادیاتورهای شما نیاز به دارند.

نحوه عملکرد زمستانه پکیج دیواری

 پکیج به جز گرم کردن آب گرم در زمستان وظیفه تامین گرمایشی منزل را نیز بر عهده دارد. وقتی شیر آب گرم را باز کنید. آب از سنسور فشار میکروسوئیچ عبور کند این سنسور فعال می شود. بعد از آن شیر سه طرفه برقی از طریق برد دستگاه فرمال ارسال می کند و آب مدار گرم کننده به مبدل ثانویه دستگاه می رسد. و بعد از آن رادیاتورها را گرم می کند.

اما قبل از همه این ها ابتدا باید فشار پکیج تنظیم باشد و  در مرحله بعدی از سلامت دودکش، لوله گازها، شیرهای اتصال آب و غیره مطمئن شد. در ادامه به شما می گوییم که  فشار مناسب پکیج دیواری در زمستان چقدر باید باشد. یکی از اقداماتی که باید همیشه به آن توجه داشته باشید بررسی میزان فشار مناسب پکیج در زمستان می باشد. در حالت کلی، فشار استاندارد پکیج در زمستان باید بین 1.5 تا 0.7 باشد. اگر فشار نرمال پکیج در زمستان توجه نشود، صدمات جدی به موتور و خود دستگاه وارد می کند. واردی که باید در خصوص فشار مناسب پکیج دیواری در زمستان رعایت شود:

 • آب داخل مدار گرمایشی باید همواره به صورت ثابت باشد
 • حداکثر فشار پکیج در زمستان و عقربه بار دستگاه بایستی بین 1 تا 1.5 تنظیم شود
 • در صورتی که حداقل فشار پکیج در زمستان کمتر از 0.6 باشد دستگاه از کار می افتد
 • در صورتی که فشار دستگاه بیشتر از 3 باشد اب از شیر اطمینان پکیج به بیرون می ریزد.

تنظیم فشار پکیج در زمستان

برای دست یابی به فشار مناسب پکیج دیواری در زمستان و تنظیم آن، شیر تخلیه پکیج را باز بذارید و در صورت کاهش فشار شیر پرکن را باز کنید.

 • شیر پرکنتنها ارتباط بین آب مصرفی و آب شوفاژ شیر پرکن دستگاه است. شیر پر کن چسبیده به زیر پکیج و به رنگ آبی ، مشکی یا قرمز است. شیرپرکن را به آهستگی باز بگذارید تا هوای آن تخلیه شود. زمانی این کار را برای رسیدن به فشار مناسب پکیج در فصل زمستان انجام دهید که پکیج تان خاموش باشد. هم چنین اگر شیر پرکن دستگاه خراب باشد فشار پکیج بدون باز کردن شیرپرکن کم کم افزایش می یابد و آب در شیر اطمینان خالی می شود.

همان طور که گفتیم شیرپر کن عامل اصلی برای تنظیم بار دستگاه در زمستان می باشد. شیر پرکن پکیج باید در حالت بسته باشد به جز در صورتی که می خواهید بهترین فشار پکیج دیواری در زمستان را تنظیم کنید. اگر با وجود باز کردن شیر پر کن مقدار درجه فشار پکیج به صورت ثابت ماند. دو علت دارد :

 • کاهش فشار دستگاه : در صورتی که فشار آب ساختمان کم شود تنظیم بار دستگاه را باید زمانی انجام دهید که فشار آب ساختمان زیاد باشد
 • رسوب گرفتگی مانومتر پکیچ : در اثر سختی آب می تواند مانومتر رسوب گرفته باشد. در این صورت شما نمی توانید کار تنظیم مناسب برای فشار پکیج در زمستان را انجام دهید.

پایین آوردن فشار پکیج دیواری

 گاهی اوقات فشار پکیج از حد نرمال بالاتر می رود. برای پایین آوردن فشار پکیج دیواری باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • ورودی آب گرم یا فلکه را ببندید
 • شیر اب گرم منزل را باز کنید
 • شیر پر کن را باز کنید تا فشار آب کاهش پیدا کند
 • وقتی فشار پکیج به صفر رسید، شیر پر کن را ببندید ( شیر پر کن در جهت عقربه های ساعت و به سمت راست بسته می شود).

نکته : در صورتی که فشار پکیج پایین بیاید به دستگاه آسیب می زند؛ چراکه به شدت برای پکیج مضر است. هم چنین نباید با تنظیم فشار پکیج کاری داشته باشید. چون کم و زیاد کردن بی دلیل دستگاه باعث خرابی آن می شود.

فشار مناسب پکیج ایران رادیاتور در زمستان

برای مصرف کنندگانی که از پکیج ایران رادیاتور استفاده می کنند باید گفت زمانی که فشار دستگاه تان بالا برود مشکلات زیادی برای پکیج ایران رادیاتور شما به وجود می آید. مشکلاتی مانند: گرم نشدن آب مصرفی یا گرمای نامطلوب رادیاتورها و افزایش بیش از حد دمای آب که ممکن است منجر به بشود. فشار مناسب پکیج دیواری در زمستان ( ایران رادیاتور) باید بین 1 تا 2 بار باشد. در صورتی که فشار دستگاه بیشتر از میزان اعلام شده بود باید فشار دستگاه را پایین بیاورید و به اندازه نرمال برسانید

دمای مناسب اتاق در فصل زمستان

تنظیم دمای پکیج بر روی درجه صحیح آن نه تنها سبب حفظ آسایش ساکنین می شود، بلکه طول عمر وسیله گرمایشی را افزایش داده و سبب کاهش هزینه های مربوط به انرژی خواهد شد، زیرا باعث می شود دستگاه در بهترین حالت خود کار کند. یکی از پارامترهای مهم در تعیین درجه مناسب برای پکیج، آگاهی از دمای مناسب اتاق در فصول سرد سال است. اطلاع از میزان این دما می تواند کمک بزرگی باشد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته دمای مناسب اتاق برای میانگین افراد بین 18 تا 21 درجه سانتی گراید و برای افراد سالمند و ناتوان مانند نوزادادن بین 22 تا 23 درجه سانتی گراید است. بنابراین شما می توانید بر اساس سن و سال ساکنین ساختمان و میزان توانمندی آن ها، یکی از بازه های دمایی فوق را برای میزان دمای ساختمان خود انتخاب کرده و بر اساس آن دمای پکیج را تنظیم کنید.

 از آنجا که امروزه بسیاری از سیستم های گرمایشی به صورت هوشمند مورد بهره وری قرار می گیرند، از وسیله ای به نام ترموستات در ساختمان به منظور تنظیم دمای پکیج استفاده می شود. بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر دمای ترموستات اتاقی را بیش از حد بالا ببرند، پکیج بیشتر و سریع تر کار کرده و دمای داخل ساختمان یا رادیاتورها نیز سریع تر بالا می رود.

در حالی که این طور نیست، زیرا پکیج دارای یک سرعت خاص برای کار کردن است و بالا بردن درجه ترموستات سبب بالا رفتن سرعت پکیج در گرم کردن محیط نمی شود. با این کار فقط عمر مفید دستگاه کاهش پیدا کرده و مصرف سوخت پکیج بی دلیل افزایش پیدا می کند که نتیجه آن صرف هزینه های بیشتر برای  و قبوض پرداختی است.

دمای مناسب پکیج در فصل زمستان

بهترین دمای پکیج در فصل زمستان به منظور حفظ کارایی دستگاه و همچنین برقراری آسایش افراد ساکن در ساختمان دمای 75 درجه سانتی گراید برای سیستم گرمایش یا رادیاتورها و دمای 60 درجه سانتی گراید برای آب گرم مصرفی می باشد. خوشبختانه امروزه بر روی کنترل پنل تمام مدل های پکیج از سیستمی استفاده شده است که بر اساس آن می توان میزان دمای آب گرم مصرفی و رادیاتورها را تنظیم کرد.

برای استفاده از این سیستم ابتدا به سراغ پکیج خود رفته و دو ولوم مربوط به تنظیم دمای آب مصرفی و تنظیم دمای سیستم گرمایش را پیدا کنید. البته در پکیج های دیجیتال کنترل پنل با کمک دکمه تنظیم می شود، که برای آن دسته نیز می توان با استفاده از دکمه های مربوط به دمای آب مصرفی و دمای سیستم گرمایش، میزان دمای پکیج در زمستان را تنظیم کرد.

 بعد از یافتن دکمه یا ولوم مربوط به دما، می توانید دمای آب مصرفی را بر روی 60 درجه و دمای رادیاتورها را بر روی 75 درجه سانتی گراید تنظیم کنید. حتی در برخی از مدل های پیکج سیستمی وجود دارد که برای ساعات کار دستگاه برنامه زمانبندی تنظیم می کند. به این صورت که شما می توانید بر اساس ساعت هایی که در منزل حضور دارید، دستگاه خود را برای دمایی خاص و در ساعتی خاص تنظیم کنید.

تنظیم دمای اتاق های مختلف در زمستان

سیستم های رادیاتوری پیشرفته دارای قطعه ای به منظور تنظیم دمای هر اتاق به صورت جداگانه هستند که به نام مشهور است. با استفاده از این شیر میزان دمای یک اتاق مجزا از طریق تنظیم میزان جریان آب درون رادیاتور کم یا زیاد می شود. جالب اینجاست که شیرهای ترموستاتیک دارای ولوم درجه بر روی خود هستند که بین صفر تا پنج درجه قابل تغییر است. بنابراین شما می توانید به منظور استفاده بهینه از دمای رادیاتورها و پکیج درجه شیر در اتاق پذیرایی را بر روی 3 یا 4 درجه و دمای اتاق خواب را بر روی 2 درجه تنظیم کنید.

به خاطر داشته باشید که خاموش کردن کامل رادیاتور در فصل سرما به دلیل احتمال تشکیل رطوبت و قارچ اصلا گزینه مناسبی نیست. به همین دلیل چنانچه شما قصد ندارید از یک اتاق استفاده کنید، می توانید با استفاده از شیر ترموستاتیک درجه رادیاتور را در کمترین حد خود قرار دهید.

مطالب مرتبط: تعمیر ماشین ظرفشویی موریس

دکمه بازگشت به بالا