بین الملل

عملیات استشهادی در قدس اشغالی؛ نظامی اسرائیلی به هلاکت رسید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مجله روز، منابع خبری فلسطینی و صهیونیستی گزارش دادند که یک شهروند فلسطینی در ایست‌وبازرسی قدس اشغالی یک عملیات استشهادی انجام داده است.

خبرگزاری شهاب گزارش داد، یک فلسطینی با چاقو به سمت نیروهای پلیس صهیونیست حمله کرده و این عملیات در  ایست‌وبازرسی شعفاط صورت گرفته است.

 

منابع فلسطینی خبر دادند که در جریان این عملیات، یک نظامی صهیونیست، به شدت زخمی شد و لحظاتی پیش به هلاکت رسید. این در حالی است که آمبولانسهای رژیم صهیونیستی عازم محل حادثه شدند.

برخی از منابع صهیونیستی مدعی شدند که عامل این عملیات، به ضرب گلوله صهیونیستها به شهادت رسیده است.

روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت گزارش داد که نظامی صهیونیست، کشته شده است. در واقع نیروهای پلیس صهیونیستی قصد بازرسی از یک اتوبوس را داشتند که یک جوان فلسطینی با چاقو به یکی از آنان حمله کرد.

 

در پی این حمله، نظامی صهیونیست، به سمت یکی دیگر از نظامیان این رژیم، به صورت اشتباهی تیراندازی کرد. لذا، دو نظامی زخمی شدند؛ یک نفر با چاقوی نوجوان ۱۳ ساله فلسطینی و نظامی دیگر هم به ضرب گلوله همکار خود.

در همین ارتباط، عدی التمیمی جوان فلسطینی نیز آنلاین ماه گذشته در یک عملیات استشهادی که در شعفاط انجام داد، موفق شد یکی از نظامیان صهیونیست را از پای درآورد و دو نفر دیگر هم به شدت زخمی شدند.

«عمیر کوهن» فرمانده گارد مرزی رژیم صهیونیستی هم در واکنش به این عملیات، سه افسر اسرائیلی را اخراج و یک نفر را به مدت یک سال به حالت تعلیق درآورد؛ زیرا به گفته وی، نتوانسته بودند با عدی التمیمی مقابله کنند.

این فرمانده صهیونیست پس از اتخاذ این تصمیم گفت: نیروهای رزمی در حد انتظار نتوانسته بودند به عامل عملیات پاسخ دهند».

 

«آویو کوخاوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی پس از اینکه نتایج شکست صهیونیست در برخورد با التمیمی را دریافت کرد، گفت: حمله سختی بود. باید از آن درس گرفت. کوخاوی همچنین گفت که افسران و سربازان به گونه‌ای رفتار کردند که با وظایفشان همخوانی نداشت.

در پی افزایش عملیاتهای استشهادی علیه صهیونیستها، مجله صهیونیستی «یسرائیل-۱۲» گزارش داد، از زمان آغاز موج عملیاتهای استشهادی جوانان فلسطینی در مارس گذشته، ۳۵ هزار اسرائیلی درخواست مجوز حمل سلاح داده‌اند. این در حالی است که بین سالهای ۲۰۱۶-۲۰۲۰ سالانه ۱۰ هزار نفر درخواست مجوز داده بودند.

به گزارش این مجله، این افزایش درخواست مجوز، از زمان جنگ سیف القدس در ماه می ۲۰۲۱ آغاز شد؛ به نحوی که به صورت ماهانه، شش هزار درخواست ثبت می‌شد و تعداد مجوزهای حمل سلاح در رژیم صهیونیستی تا امروز به ۱۹۶ هزار و ۴۰۹  هزار مجوز تا جولای رسیده است.

بنا بر این گزارش، پس از عملیات «الخضیره» که هفتم فروردین ماه گذشته صورت گرفت، ۹ هزار و ۲۳۲ درخواست مجوز سلاح ثبت شد که ۱۳۵ هزار مورد، متعلق به ساکنان همین شهر بوده است. پس از عملیات «بنی براک» که روز نهم فروردین ماه صورت گرفت، ۹ هزار و ۸۶۱ درخواست و پس از عملیات تل آویو در ۱۸ فروردین، چهار هزار و ۸۰۶ درخواست دیگر ثبت شد. 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا