ایرانی کسب و کارعمومی

چه چیزی باعث می شود کانکس ویلا تا این اندازه پرکاربرد باشد؟

هر آنچه لازم است درباره کانکس ویلا و ویژگی‌های آن بدانید!

کانکس ویلا عبارت است از  سازه‌های پیش ساخته که در چند سال اخیر برای پروژه‌های ساخت و ساز ویلا در شمال مورد استقبال قرار گرفته است. ویلاهای کانکسی یا ویلاهای پیش ساخته را می‌توان گزینه‌ای مشابه با خانه‌های پیش ساخته با قدمتی شناخته شده دانست. این سازه های پیش ساخته برای ساخت ویلا مناسب هستند و در تمام کشورهای جهان در مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

مهم‌ترین مزایای استفاده از ویلاهای پیش ساخته شرکت کانکس ساندویچ پانل، کاهش هزینه های ساخت مسکن و از بین بردن نگرانی‌های زیست ‌محیطی است. وقتی از ویلای کانکسی استفاده می کنید، فقط سازه ها را در محل مورد نظر مونتاژ و نصب کرده و بنابراین ضایعات پروژه های ساختمانی را به حداقل خواهید رساند. انواع کانکس ویلا در ابعاد و اندازه ها و مدل های مختلف، خانه هایی ارزان تر، پایدارتر و سریع تر از ویلاهای سنتی را فراهم می‌کنند.

اگر تاکنون با ویلاهای کانکسی سر و کار نداشته اید، یا نمی دانید چه مزایایی دارند، چگونه ساخته می شوند، یا چگونه می توان آنها را سفارش داد، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. ویلاهای کانکسی به ویلای سریع هم معروف هستند، چون در مدت زمان بسیار کوتاه تری می ‌توان آنها را نصب کرد. اگر قرار باشد یک ویلای سنتی بسازید، ممکن است یک تا دو سال بسته به نوع پروژه زمان صرف کنید. این در حالی است که برای ساخت کانکس ویلا، زمان شما به کمتر از سه ماه محدود می شود.

چه چیزی باعث می شود کانکس ویلا تا این اندازه پرکاربرد باشد؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث شهرت و پرکاربرد بودن انواع کانکس می شود. بسیاری از این دلایل همان مزایای کانکس های ویلایی است. از جمله این مزایا می‌توان به کاهش هزینه ها، نصب سریع و آسان و تنوع طرح و مدل اشاره کرد. همانطور که می‌دانید در ساختمان ‌های مسکونی سنتی و ویلاهایی که با مصالح ساختمانی ساخته شده اند، کل پروژه به صورت مرحله به مرحله و قسمت به قسمت انجام می شود؛ اما در مورد ساخت ویلا با سازه های کانکسی اینطور نیست.

ویلاهای کانکسی به طور از پیش ساخته شده در کارخانه وجود دارند و شما فقط باید سازه ها را از آنجا به محل نصب منتقل کنید. ویلاهایی که به صورت سفارشی سازی از سازه های کانکس ویلا تشکیل شده اند، از مصالح مقاوم ساخته شده، اجزای مختلفی دارند و همانند یک ویلای سنتی، امکانات کامل را فراهم می‌کنند. خانه های پیش ساخته و ویلای پیش ساخته، فقط در محل ساخت مونتاژ می‌شوند بنابراین هزینه های نیروی کار به شدت کاهش پیدا می کند.

کدام یک از انواع کانکس ویلا را بخریم؟

 وقتی صحبت از خرید کانکس ویلا به میان می آید، منظور این است که شما سازه ها را از کارخانه تحویل می گیرید، نه اینکه در محل  پروژه شروع به ساخت کانکس ها کنید. ویلاهای کانکسی، سازه های یکپارچه ای هستند که به صورت ساندویچ پانل در کنار هم قرار می گیرند و در مدت کوتاهی، شما یک ویلای کامل با امکانات لازم را خواهید داشت.

از آن جایی که ویلاهای کانکسی قابل حمل هستند و شما می‌توانید در مکان های مختلف، آنها را نصب کنید، در تعاریف متعددی به این ویلاها ویلاهای متحرک هم گفته می شود. از دیدگاه دیگر، به دلیل اینکه سازه های ویلا کانکسی از کارخانه تا محل پروژه حمل می شود، به آنها ویلای سریع قابل حمل هم گفته می شود. اگر در مسیر جاده ها مشاهده کردید که تریلی های بزرگ در حال حمل کانکس های از پیش ساخته شده هستند، این ها همان سازه هایی هستند که برای پروژه های ساخت کانکس ویلا و خانه های پیش ساخته مصرف می شوند.

لازم به ذکر است که کیفیت انواع کانکس ویلا نسبت به کیفیت ویلاهای سنتی، کمتر است اما مزایای بیشتری دارد که باعث شده افراد، این مصالح را برای ساخت ویلا انتخاب کنند. اکثر شرکت هایی که پروژه های انبوه سازی را در مورد ساخت اقامتگاه های بوم گردی یا شهرک های تفریحی و مکان های توریستی و گردشگری در شمال انجام می‌دهند، برای مدیریت بهتر هزینه‌ها به سمت کانکسی روی می آورند. از آنجایی که ابعاد و اندازه های سازه های ویلای کانکسی متفاوت است، شما می توانید ویلاهای مختلف با متراژ متفاوت را در محل مورد نظر خود بسازید.

 شاید تعجب کنید اما می توانید زیباترین ویلاها با منظره های چشم نواز را با استفاده از سازه های پیش ساخته کانکس ویلا آماده کنید. در دنیایی که طراحی خانه های پیش ساخته، روز به‌ روز مدرن تر و جدیدتر می شود، این احتمال وجود دارد که سبک و شیوه ساخت ویلای شمال نیز از حالت سنتی خارج شود و به سمت سازه های پیش ساخته تغییر کند.

قسمت های مختلف ویلای پیش ساخته در کارخانه ساخته می شود، اما ممکن است در برخی شرایط خاص لازم باشد که آنها به صورت دیواره های کامل ساخته شده، از کارخانه به محل نصب منتقل شوند و مونتاژ  ویلای کانکسی همانجا انجام گیرد. در این حالت، زمان بیشتری برای انجام کارها لازم است بنابراین زمان ساخت طولانی تر خواهد شد.

روش نصب کانکس ویلا طبق دستورالعمل هایی انجام می‌شود که توسط کارخانه ارائه شده است. تولید کننده انواع ویلای کانکسی، ماژول ها را با دیواره های پانل ترکیب می کند تا طرح خاصی ایجاد شود. در مقابل، ویلاهای ساخته شده کوچک با متراژ حدود ۵۰ و ۴۰ متر مربع هم وجود دارد که به صورت کامل به محل پروژه حمل می‌شوند. برای ساخت ویلاهای بزرگ تر با این سازه ها می توانید قطعات را به صورت جدا حمل کنید و سپس در محل نصب نمایید.

 اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به زندگی در کنار طبیعت علاقه دارید، یا می خواهید در یک منطقه کوهستانی خوش آب و هوا در مازندران تعطیلات خود را سپری کنید و هزینه ها برای شما اهمیت دارد، به جای ساخت ویلای سنتی و صرف زمان بیشتر، می توانید از پروژه های ساخت کانکس ویلا کمک بگیرید. این پروژه ها، پرطرفدار جدید و با طرح های خلاقانه هستند و علاوه بر اینکه محیط زیبایی را برای زندگی شما فراهم می کنند، باعث صرفه جویی در هزینه های شما در خرید ویلای شمال خواهند شد.

آیا کانکس ویلا مقرون به صرفه‌تر از ویلاهای سنتی است؟

 یکی از سوالاتی که برای اکثر پیمانکاران و سازندگان ویلاهای شمال مطرح می‌شود این است که آیا استفاده از کانکس ویلا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر از ساخت ویلاهای سنتی است؟ این موضوع در هزینه‌های کل پروژه دخالت دارد. به طور کلی، قاعده اصلی این است که ویلاهای پیش ساخته به طور متوسط از حدود ۱۰ تا ۲۵ درصد ارزان تر از ویلاهای سنتی تمام می شوند. تولید انبوه سازه های پیش ساخته در خط تولید و خط مونتاژ، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. در تولید سازه های پیش ساخته برای ویلای سریع، کارخانه ها مواد اولیه را به صورت عمده خریداری می‌کنند؛ بنابراین وقتی شما سازه های پیش ساخته را برای ویلای کانکسی می خرید، برای نصب، نیروی کمتری نیاز دارید.

از دیگر دلایلی که نشان می دهد کانکس ویلا مقرون به صرفه تر از ویلاهای سنتی است این است که شما مجبور نیستید تکنسین های برق یا استادکاران ساختمانی را برای ساخت قسمت های مختلف ویلا به کار بگیرید. ویلاهای پیش ساخته تمام ویژگی های یک ویلای سنتی را دارند. زمان ساخت ویلای پیش ساخته، کوتاهتر است و لازم نیست امکانات یک ویلا را در محل پروژه بسازید. به طور کلی هزینه های اجرای پروژه های کانکس ویلا به ازای هر متر مربع تا حدود چند صد هزار تومان کاهش خواهد داشت.

همان مصالحی که در ویلاهای سنتی می‌شناسید در انواع ویلای کانکسی هم وجود دارد. ویلاهای از پیش ساخته شده دارای پنجره هستند؛ عایق بندی شده‌اند؛ سیم کشی کابل برق و تلفن دارند؛ لوله کشی برای آن انجام شده است؛ درب ورودی دارد؛ میتوان انباری برای آن در نظر گرفت؛ دکوراسیون داخلی مناسبی دارد و حتی می توان قسمت های دلخواه را به صورت سازه های اضافی به ویلا اضافه کرد. توجه داشته باشید که برای نصب ویلاهای کانکسی نیاز به آزمایش های مکانیک خاک یا اجرای فونداسیون در محل پروژه نیست.

 برای راه اندازی شهرک های ویلایی خاص با طراحی و معماری متفاوت، یا مجتمع های تفریحی- اقامتی نزدیک به ساحل یا جنگل، استفاده از سری جدید و مدرن کانکس ویلا پیشنهاد ایده آلی است. ویلاهای کانکسی به زیبایی ویلاهای سنتی هستند. همچنین می توانید را به بهترین شکل انجام دهید. عناصری که در ویلاهای سنتی برای شما مهم هستند، قابل اجرا در ویلاهای پیش ساخته نیز می باشند.

ساخت کانکس ویلا چقدر طول می کشد؟

 بسته به اندازه ابعاد، نوع پروژه و مراحل اجرای کار، در کمتر از سه ماه می توانید کانکس ویلا را در محل مورد نظر خود نصب کنید و یک ویلای رویایی داشته باشید. اکثر ویلاهای پیش ساخته را میتوان به طور کلی در مدت چهار تا شش ماه از ابتدای کار، ساخت و نصب کرد. این شرایط نسبت به ساخت ویلاهای سنتی بسیار سریع تر است. اگر پروژه های خاصی با ویلاهای کانکسی در نظر داشته باشید، یا حجم پروژه زیاد باشد، کل مدت زمان مورد نیاز می تواند به حدود هشت ماه افزایش پیدا کند. این در حالی است که ساخت ویلاهای سفارشی با مصالح ساختمانی به سبک سنتی می تواند سال ها به طول بیانجامد.

ساخت کانکس ویلا با مصالح سبک و مقاوم، سرعت کار را تا ۵۰ درصد بالاتر می برد. وقتی سازه های ویلای کانکسی در کارخانه تولید می شود، تاریخ تحویل سازه ها برای ساخت ویلا تقریباً قابل پیش بینی است. شرایط محیطی یا عوامل دیگر در مراحل تولید سازه های پیش ساخته دخالتی ندارد. سازه ها در کارخانه تولید می شوند و سپس برای ساخت ویلای کانکسی به محل مورد نظر ارسال می گردد. این نشان می‌دهد که مهندسان می توانند با یک برنامه ‌ریزی دقیق تر، سفارشات خود را انجام دهند.

برای ساخت و ساز ویلا با استفاده از کانکس ویلا همانند ساخت ویلای سنتی نیاز دارید که مجوزهای لازم را دریافت کنید. مراحل اخذ مجوز ساخت ویلا در شمال، کمی زمان بر است و اگر فرصت کافی را قبل از شروع پروژه داشته باشید، به ترتیب، طبق برنامه ریزی، مرحله به مرحله این پروژه به انجام می رسد.

آیا کانکس ویلا نسبت به ویلاهای سنتی، پایدارتر است؟

 یکی دیگر از موضوعات مهم درباره مقایسه کانکس ویلا و ویلا های سنتی، مسئله دوام و پایداری آنها است. به طور کلی، ویلاهای پیش ساخته با محیط زیست، سازگار هستند و دوام و استحکام لازم را دارند. در دیدگاه اول لازم است خاطرنشان کنیم فرایند ساخت ویلای کانکسی، ضایعات کمتری تولید می کند. توجه کنید اگر بخواهید ویلای سنتی بسازید، باید حجم زیادی مواد و مصالح را به محل ببرید که در این صورت، زباله های ساختمانی زیادی تولید می شود. در مقابل، ساخت سازه های کانکس در کارخانه، ضایعات کمتری دارد و شرکت ها می توانند پسماند تولید شده را مجدداً به کارخانه بازیافت بفرستند تا مواد قابل استفاده دیگری تولید شود.

استفاده از کانکس ویلا از نظر بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان، استانداردهای لازم را دارد. این سازه ها استانداردهای زیست محیطی را هم دریافت کرده اند. امکان نصب بهترین سیستم های سرمایشی- گرمایشی و تهویه با مصرف بهینه انرژی در ویلاهای کانکسی وجود دارد. مصالحی که در ساخت این ویلاها به کار می روند پایدار هستند. حتی می توان سیستم جمع آوری آب باران یا پنل های خورشیدی را هم برای انواع کانکس ویلا نصب کرد.

همانطور که می دانید شرایط آب و هوایی شمال کشور بسیار متغیر است و بارندگی فراوان اتفاق می‌افتد. یکی دیگر از امتیازات استفاده از انواع کانکس ویلا این است که پایداری خوبی در برابر این تغییرات آب و هوایی دارند. می توان گفت ویلاهای پیش ساخته، ویلاهایی انعطاف‌پذیر در برابر زمین لرزه، طوفان و وزش باد و باران و برف نم و رطوبت هستند.

منبع : Sandwich panel shed Company

دکمه بازگشت به بالا