اقتصادیایرانی کسب و کارعمومی

مراقبت از پوست در سنین مختلف؛ راهنمایی برای جلوگیری از پیری پوست در دهه‌های مختلف زندگی

چرا پوست ما پیر می شود؟

تغییرات هورمونی

قیمت کرم روز لاکچری کوین: اغلب افراد از تغییرات هورمونی که بر پوست ما تأثیر می گذارند غافل هستند، اما به دلایل بالا رفتن سن کمبود و یا افزایش برخی از هورمونها روی پوست اثر می گذراند.

یکی از این تغییرات در دهه 50 زندگی برای زنان یائسگی است. در طول یائسگی، تخمدان‌ها تولید استروژن را متوقف می‌کنند، هورمونی که خاصیت ارتجاعی، آبرسانی و ضخامت پوست را بهبود می‌بخشد. کمبود استروژن موجب کاهش سریع کلاژن می شود. تقریباً 2.1٪ در سال پس از یائسگی پوست حجم خود را از دست می دهد و چین و چروک بیشتری روی پوست مشاهده می شود.

علاوه بر این در اثر افزایش سن و عوامل خارجی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلودگی و غیره  کلاژن ها شکسته و الاستین آسی می بیند. به همین خاطر پوست ظاهر خشک تر، ناهموارتر شده و خطوط ریز چروک را بیشتر نشان می دهد.

تأثیرات تابش خورشید

قیمت کرم شب لاکچری کوین بیز: همه ما از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید با خبر هستیم. UV یک عامل غالب در روند پیری است. متخصصان پوست داشتن یک کرم ضد آفتاب بر پایه مواد معدنی حاوی اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم تاکید دارند. پپتیدها یکی دیگر از مواد عالی  هستند که به حذف الاستین و کلاژن قدیمی و آسیب دیده و تحریک آنها کمک می کند.

آنتی اکسیدان ها یکی دیگر از مواد عالی برای مراقبت از پوست هستند که به مبارزه با رادیکال های آزاد خورشید، آلودگی و غیره کمک می کند. این مواد شامل ویتامین B3، ویتامین C، فیتوئن، فیتوفلوئن و … هستند. می توانید از نیز استفاده کنید.

رتینوئید (ترتینوئین یا رتینول تجویزی) ها نیز به افزایش چرخه سلولی، روشن و صاف کردن پوست کدر و بر طرف کردن مشکلات رنگدانه‌ای پوست کمک می کند. تحریک ریز جریان باید روزانه در کنار مصرف رتینول و البته SPF انجام شود. چرخه سلولی پوست هر 30 روز است. جریان های خونی ریز  برای تحریک عضلات زیر پوست و رتینول به  افزایش چرخه سلولی کمک می کند.

کرم های حاوی اسانس و الکل

خرید کرم لاکچری کوین: برای مراقبت از پوست در دهه 50 زندگی خود از که حاوی الکل، اسانس و پاک‌کننده‌های خشن که به لایه های پوستی آسیب می زنند، خودداری کنید.  پوست ما با افزایش سن سبوم کمتری تولید می‌کند، بنابراین بهتر است از  استفاده از مواد قابض و خشک‌کننده مانند نارون کوهی، مواد حاوی الکل‌های ساده یا هر ماده‌ای که می‌تواند باعث التهاب پوست شود، خودداری کنیم.

موادی مانند اسانس های مصنوعی، منتول یا اسکراب‌های خشن صورت که حاوی هسته‌ میوه‌ آسیاب‌شده یا پوسته‌های گردو هستند در این دسته قرار دارند.

بهترین توصیه های مراقبت از پوست در دهه 50 سالگی:

  1. آبرسانی پوست را در اولویت قرار دهید:

آبرسانی پوست خود را هیدراته نگه دارید تا به حجیم شدن و بهبود حالت ارتجاعی کلی پوست کمک کنید. پوستی که به خوبی هیدراته شده باشد چین و چروک را کاهش داده  و استحکام لایه محافظتی پوست شما را بهبود می بخشد.

  1. از پوست گردن خود غافل نشوید:

پوست گردن شما به اندازه صورت شما در معرض نور خورشید قرار می گیرد. پوست گردن هم نازک‌ است و برای جبران منافذ کمتری که دارد برای جبران خشکی و کدر شدن پوست، به هیدراتاسیون (آبرسانی) بیشتری نیاز دارد.

  1. همیشه در طول روز کرم ضد آفتاب بزنید و تجدیدش کنید

پیروی از دستورالعمل‌های برچسب ضدآفتابتان همیشه مهم و برای محافظت از پوستتان ضروری است. این مرحله در رژیم مراقبت از پوست شما برای حفظ پوست سالم و جوان بسیار مهم است. می توانید از کلاه هم برای ایجاد سایه و جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب روی پوست استفاده کنید.

  1. با روال مراقبت از پوست خود سازگار باشید

روتین مراقبت از پوست برای افراد  در دهه 50 زندگی بسیار مهم است. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، عوامل محیطی مختلف و کاهش کلاژن و الاستین همگی دلایلی هستند که زنان نیاز به یک رژیم ثابت پوستی در این دهه نیاز دارند.

مردان نیز برای کمک به مبارزه با و پیشگیری از علائم پیری باید کرم های حاوی SPF را در فهرست اولویت های روتین پوستی خود قرار دهند. همچنین می‌توان از کرم ضد آفتاب برای گردن و دست استفاده کرد.

  1. به دنبال درمان های زیبایی باشید که شما را خوشحال می کند

درمان های متعدد پوستی فراوانی وجود دارد که می توانید برای بهبود ظاهرتان انجام دهید. ارائه دهنده  مراقبت های زیبایی قابل اعتماد و آگاهی را پیدا کنید که بتواند شما را برای مراقبت از پوست  در دهه 50 زندگی شما راهنمایی کند.

با افزایش سن و تأثیر عوامل مختلفی همچون تغییرات هورمونی تابش خورشید و استفاده از کرم های حاوی اسانس و الکل، روتین های مراقبت از پوست  در دهه های مختلف زندگی تغییر می کند

دکمه بازگشت به بالا